Close

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 94
  1. #61

    Domyślnie

    Dzięki Tom za pomoc, czyli NEC też nie potrzebuje kalibracji skoro ma wbudowany kalibrator? to faktycznie bardzo ciekawy sprzęt i poczytam jeszcze zanim podejmę decyzję. Niestety kupię na 100% w UK. bo i tak sprzęt będzie przez lata pracował a w razie problemów łatwiej reklamacje zorganizuje niż do EU to odsyłać na swój koszt zresztą.

  2. #62

    Domyślnie

    Podobne cechy:
    - Takie same błędy własne,
    - taka sama matryca (równomierność, dynamika),
    - taka sama gwarancja (okres, piksele, paprochy).

    Cechy na korzyść PA271Q COLOR:
    - Wszechstronna prekalibracja,
    - lepiej rozwiązana sensoryka i automatyka,
    - mniejszy input lag na HDMI (rozrywka).

    Cechy na korzyść CG279X:
    - Lepsza powtarzalność (szczególnie względem wersji podstawowej),
    - kaptur w cenie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Dzięki Tom za pomoc, czyli NEC też nie potrzebuje kalibracji skoro ma wbudowany kalibrator? to faktycznie bardzo ciekawy sprzęt i poczytam jeszcze zanim podejmę decyzję. Niestety kupię na 100% w UK. bo i tak sprzęt będzie przez lata pracował a w razie problemów łatwiej reklamacje zorganizuje niż do EU to odsyłać na swój koszt zresztą.

    Jest duża różnica między wersjami. "Golca" odradzam. Sprawy reklamacyjne załatwia się gdziekolwiek na świecie. Nie trzeba odsyłać do kraju zakupu.

  3. #63

    Domyślnie

    Czyli odradzasz NECa? nigdzie nie mogę znaleźć tej wersji color a z tego co piszą to dużo osób zadowolona z niego jest. A jeśli EIZO ma porządny kalibrator to cenowo wypadnie podobnie jak kupno NECa plus kalibrator i osłona.

  4. #64

    Domyślnie

    1. Żaden z wymienionych monitorów kalibratora nie ma.
    2. NEC nie wymaga kalibratora w ogóle.
    3. Kaptura, nawet jeśli jest w komplecie, nie radzę zakładać. To jest specyficzne akcesorium, ostatnio traktowane jako +10 do lansu.

    Jak to "nigdzie"?

    https://monitory.mastiff.pl/monitor-...71q-color.html

  5. #65

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze taki temat i spytałem też znajomego o poradę.
    https://forum.luminous-landscape.com...c=128109.0#top
    Faktycznie ten NEC to będzie najlepsze rozwiązanie i miałeś rację co do tego kalibratora EIZO. Z tego co piszą to z pudła nadaje się już do pracy i nie trzeba nic z tym kombinować. Do tego NEC ma krótszy czas reakcji co przydaje się przy video.
    Dziękuje za poradę i pomoc. Został jeszcze ten do rozrywki. Z jednej strony fajnie bo 1/3 czasu pracy sprzętu odpadnie co przełoży się na jego dłuższą pracę.

  6. #66

    Domyślnie

    "Z pudła" to możesz dostać różne rzeczy. Np takie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NEC _PA271Q.png
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	49755

  7. #67

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    "Z pudła" to możesz dostać różne rzeczy. Np takie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NEC _PA271Q.png
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	49755
    Pamiętam "spór" z kalibratorem i że co dwa lata trzeba go wymieniać a mój 6 letni lub starszy trzymał parametry fabryczne pomimo że powinien nadawać się już tylko do utylizacji.
    Więc myślę że spokojnie kupię tego "gołego" zwłaszcza że jakby była jakaś przewaga tego color to by na pewno na zagranicznych forach by się o nim rozpisywano, tak samo jakby były jakieś wielkie problemy z tym zwykłym.

    A tak to nic nie mogę znaleźć poza linkiem który Ty podałeś. Druga sprawa nie pracuje dla muzeów a sprzęt i tak będzie wykraczał poza moją percepcje wzrokową i umiejętności. A zmiana na nowa technologię po ponad 10 letnim monitorze powinna wprowadzić znaczą poprawę. A jeśli są jakieś wadliwe egzemplarze to tym bardziej zakup lokalnie wydaje się najrozsądniejszy.
    Więc fotograficzny już zaklepany teraz został jeszcze jakiś badziew do grania a co oczu mi nie wypali

  9. #69

    Domyślnie

    Nie tyle spór, co konfrontacja rzeczywistości z nachalnym naganianiem.

  10. #70

    Domyślnie

    W sumie było to bardzo ciekawe doświadczenie bo pamiętam że sam od lat miałem w głowie takie przekonanie Szczerze mówiąc to Ty mi też polecałeś mój Eizo co mam go od wielu lat i bardzo ci dziękuje za ten czas. Jeszcze na GG rozmawialiśmy o tym. Mam też świadomość że znasz się na rzeczy i że masz po prostu taki model biznesowy i marketingowy. Osobiście nie mam nic przeciw temu.
    Z tym color mnie mocno zakręciłeś bo nie śledzę rynku i się sprzętem nie interesuje dopóki nie muszę czegoś kupić, dlatego myślałem że to jakiś model a to Twoja kalibracja i "obsługa".
    I jeśli robisz to dobrze, wspierasz swoich klientów i masz lepszy serwis od reszty to można zapłacić za to extra.
    Ale myślę że dobrze o tym pisać wprost bo dziś najlepszy marketing to szczery i prokonsumencki.
    Dlatego np po teście tego kalibratora u Czornyj jakbym miał brać monitor w PL to bym kupił u niego bo podoba mi się jego podejście, własnie prokonsumenckie.
    A co do kalibratora to bym sprzedał w pełni sprawny kalibrator w cenie złomu tylko dlatego że ty pisałeś że po dwóch latach sprzęt się już nie nadaje do kalibracji.

    I nie jest to zarzut w Twoim kierunku bo 90% w Polskiej sieci o monitorach itd to Twoja praca a to wymaga ogrom czasu i wysiłku i dziwne jakbyś to robił w czynie społeczny. Ale był to dla mnie mocny impuls do większej werfikacji.
    Jeszcze raz dziękuje ci za pomoc tak starą jak i obecną.

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Loupedeck - konsola do edycji zdjęć w Lightroom
    By S@wyer in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-02-2019, 10:27
  2. Monitor do 6.000 zł głównie do edycji foto
    By misiak76 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-05-2018, 23:09
  3. który intuos do edycji zdjęć?
    By Jacek z Nikonem też in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 23:16
  4. program do druku i edycji zdjec
    By qciek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 15:46
  5. szukam dobrego programu do edycji zdjęć
    By Piotr_M in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 08:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •