Potrzebuje pomocy, w zasadzie doradztwa przy wyborze sprzętu. Fotografią bardziej na poważnie zainteresowałem się kilka miesięcy wstecz. W tej chwili nadrabiam teorię i kompletuje sprzęt. Czuje poważne braki w doświetlaniu zdjęć (mogę robić zdjęcia tylko wieczorami, a w domu mam liche oświetlenie, teraz jest zima więc światła za dużo nie ma). Dlatego planuję zakupić lampę błyskową, po lekturze forum zdecydowałem się na: Yongnuo YN685 do tego wyzwalacz YONGNUO YN-622N-TX.

Dodatkowo prawdopodobnie potrzebuję:
budżetowego oświetlenia stałego (z softboxem?), statyw z parasolką do lampy, blende (okrągła 60cm) i statyw na tło i oczywiście tło (papierowe).

No i w tym miejscu ogromna prośba.
Doradźcie proszę (najlepiej wskazując sklepy/aukcje jaki konkretnie model brać pod uwagę):
1. jakie oświetlenie stałe polecacie,
2. jaką parasolkę do lampy błyskowej.
3. jaka blenda
4. jaki statyw na tło
5. jaki rodzaj tła dla początkującego, żeby nie powodowało problemów


Dodam, że interesuje mnie nauka fotografii, jestem na początku drogi i dopiero poznaje się z aparatem oraz stosowaną terminologią (mam do dyspozycji D90 i D3000).
Kompletnie nie znam rynku, nawet nigdy nie miałem w ręku lampy błyskowej ani tym bardziej profesjonalnej z softboxem. Więc nie wiem na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji - dlatego proszę o wsparcie. AAA cena determinuje wybór, nie chciałbym zbankrutować.
Celem inwestycji jest robienie zdjęć dziecku do rodzinnego albumu, a w przyszłości na weekendowych wyjazdach umieć zrobić dobre zdjęcia. Tak więc motywacja do nauki jest i to duża.

PS.
Nie wiem czy dobry dział forum wybrałem, jeżeli nie to zgonie na nieogarnięcie całego forum "co i gdzie można". Mam nadzieję, że w razie czego będzie wybaczone.