Close

Strona 7 z 29 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 284
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Wczoraj oglądałem filmik z porównania tego obiektywu do 14-24 2,8 i na F4 wygrywał w całym kadrze, szczególnie w rogach. Poczekam na jakąś promocję i trzeba będzie rozbić skarbonkę .
    Zależy co do czego porównujesz. Obiektywy na f2.8 zazwyczaj zawsze będą mniej ostre (szczególnie w rogach) do tych przymkniętych na f4. Przymknij tego 14-24 do f4 i wtedy zobaczymy. Ja gdzieś w testach w necie
    widziałem ich porównanie i faktem jest że 14-30 zły nie jest, ale do 14-24 trochę mu brakuje.

  2. #62

    Domyślnie

    Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Chyba nie.
    Przeczytaj jeszcze raz, co zostało napisane, postaraj się zrozumieć i dopiero wtedy coś pisz.

    Masz 14-24/2.8? Masz 14-30/4? Nie masz. Nie masz czego porównywać, więc może zatrzymaj te opinie dla siebie. Bo ich wartość jest zerowa.
    Jacek

  3. #63

    Domyślnie

    Na dwóch testach porównawczych, które widziałem 14-30 na tej samej przysłonie jest po prostu ostrzejszy od 14-24. Może nie w centrum choć i tu widać różnice, ale na brzegu kadru jest to widoczne.





    Ale na drugim klipie Fro pokazuje, że dla obrabiających fotki w sofcie adobe nawet w Rawach automatycznie aplikowana jest korekcja dystorsji i winiety. I jest to korekcja dość agresywna (w porównaniu z nietkniętymi plikami obrabianymi w innym sofcie, widać to po mocnej winiecie przed i dość mocno przyciętych rogach po). Ciekawe czy kąt widzenia 14mm jest zachowany przed czy może wyliczono to tak, że te 14mm jest po zaaplikowaniu profilu?

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Chyba nie.
    Przeczytaj jeszcze raz, co zostało napisane, postaraj się zrozumieć i dopiero wtedy coś pisz.

    Masz 14-24/2.8? Masz 14-30/4? Nie masz. Nie masz czego porównywać, więc może zatrzymaj te opinie dla siebie. Bo ich wartość jest zerowa.
    No comments. Sięgnąłeś gościu swoim poziomem kultury dna i kopiesz dalej. Za klasykiem, "nie chce mi się z tobą gadać". Z mojej strony EOT.

  5. #65

    Domyślnie

    Jak dostane ten obiektyw to zrobię taki test na statywie i się przekonamy jak to 14 wypada na jednym i drugim. Choć jak by nie było to ma to dla mnie marginalne znaczenie, bo nie będę miał na to wpływu. Dla mnie to fajny obiektyw pod kontem fotografowania wnętrz, bo czasami 24 jest za mało i muszę zmieniać na 24-70. I przy filmowaniu będę miał czasami szerzej niż 24-70 a 14-24 podpinane do Z i gimbal słabo wychodzi.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  6. #66

    Domyślnie

    Obejrzałem ten drugi filmik i trochę jestem zniesmaczony tym, jak wyglądają foty w LR po automatycznej korekcie RAW-a. O ile dobrze zrozumiałem, użytkownik jest na to skazany i nie ma możliwości pominięcia tego kroku. Obraz w rogach jest bardziej zdeformowany, niż w "oryginale". Widać to na przykładzie kosza na śmieci, a później na dłoni fotografa. Po takim zabiegu będzie jeszcze dużo do przycięcia, więc nasuwa się pytanie, na ile użyteczne jest 14 mm w tym szkle.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  7. #67

    Domyślnie

    Wniosek jest prosty - nie należy używać LR.
    Jacek

  8. #68

    Domyślnie

    To tylko w LR zrobili wszystkim dobrze, pliki z Z-ki są bez korekcji.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    To tylko w LR zrobili wszystkim dobrze, pliki z Z-ki są bez korekcji.
    Ściągnąłem sobie DNG od Fro i co ciekawe u mnie jest odwrotnie niż u niego. W Lightroomie (z tym, że ja mam starego) ten sam plik otwiera mi się z dużą winietą za to pole widzenia jest szersze a w Capture One obraz jest bardziej przycięty. Dodatkowo w sekcji korekcja obiektywu pokazuje mi się "manufacturer profile". Ja mam dostęp tylko do CO dla Sony więc nawet nie mogę tego odznaczyć (o ile się da), ale coś tam jednak jest zaszyte. Gdybym był właścicielem tego obiektywu to w sumie nie stanowiłoby to dla mnie problemu, nawet gdybym korzystał z najnowszego LRa, bo jeśli nie profil to i tak sam musiałbym obraz wyprostować i zdjąć winietę więc tak czy inaczej obraz po prostowaniu musiałbym wykadrować. Jestem tylko ciekawy jakie było podejście projektantów Nikona. Czy pole widzenia odpowiadające 14mm jest już po korekcje czy może po poprawkach jest to już bardziej 15mm lub więcej? Jeśli to pierwsze to chyba nie ma się czym przejmować? Detalu ten obiektyw i tak daje bardzo dużo więc lekkie przycięcie nie powinno stanowić problemu. Szczególnie na Z7.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 10-05-2019 o 08:33

  10. #70

    Domyślnie

    Jeśli ktoś mógłby podrzucić RAW-a z tego szkła (nie DNG) najlepiej jakiejś architektury, wnętrza - czegoś, co jest do prostowania. Chętnie bym się temu przyjrzał bliżej.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

Strona 7 z 29 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •