Close

Strona 24 z 29 PierwszyPierwszy ... 142223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 284
  1. #231
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Tak kolego, dwa obiektywy były uszkodzone, pewnie dlatego bo z jednej partii.
    Ale chyba przyznasz że to dość dziwna sytuacja i jesteś jedynym, który pokazuje tak tragiczną wadę, nawet nie nazywałbym tego winietą bo jakby we wszystkich rogach to było to mimo że zastanawiać można by się co jest grane to jednak byłoby to bardziej możliwe, a tak to co pokazałeś wygląda nie wiem... może jakieś uwalenie całego tubusa albo układu soczewek, piszesz też o problemie z ostrością w rogach.
    Jeśli faktycznie to dwie sztuki miały to tym bardziej jestem zaskoczony.

    Nie upierałbym sie na twoim miejscu że to wina ogólnie obiektywu bo to dość popularny obiektyw, wielu z innych systemów zazdrości tego obiektywu, a wiesz że hejtowanie w necie jest popularne i byłby powód.

  2. #232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Teraz wytnij z tego prostokąt 2:3 i winieta zniknie
    Dla porównania pokaż ten kadr z NX-D lub zaszytego JPG.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #233
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przeglądałem teraz zdjęcia jeszcze i bez ruszania tylko to co wrzuca profil do Lr ( zresztą nigdy winiety nie ruszam obojętne czy to 14mm czy inaczej bo jest likwidowana poprawnie ).

    Szkoda że w Lr nie da się wyłączyć tego profilu jaki jest w zdjęciu ( 6.14 ).

    Załącznik 58222
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 01-12-2021 o 00:25

  4. #234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta

    Szkoda że w Lr nie da się wyłączyć tego profilu jaki jest w zdjęciu ( 6.14 ).
    No właśnie....
    Napiszę najkrócej jak można. Chciałbym mieć wybór w jaki sposób obrabiać swoje zdjęcia. Nie muszę umieć zrobić tego lepiej, ale chcę móc to zrobić po swojemu.
    A jeśli nie mam ochoty, to ok, niech mi to robi automat

  5. #235

    Domyślnie

    Obawiam się, że wolność wyboru staje się passé...

  6. #236
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale przecież w tym co pokazałeś automat nic nie zrobił bo jest tragedia.
    Ja nawet nie zwracałem uwagi na winietę, teraz wiem że jest bardzo mała ale po co mi ta wiedza potrzebna, co miałbym obrabiać inaczej ?
    Oczywiście mogli zostawić opcje włączenia/wyłączenia ale nie takie rzeczy Adobe robi i robił na siłę.

  7. #237

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    No popatrz... Ty to masz szczęście. Masz elegancką sztukę bez winiety. bez zniekształceń.
    A ja na taki paździerz trafiłem.

    Redukcja winiety w puszcze ustawiona na normal.

    Załącznik 58187



    I po korekcji winiety o +3,5 EV i "zgaszeniu" przepałów.

    Załącznik 58188


    To szkło musi być dobre, bo natywne. Nie jakiś kundel.
    I na pewno jest warte 1200 euro.





    .
    Piszesz to tak, jakbym ci zepsuł obiektyw.
    Poniżej wklejam RAW-a i pokaz mi na nim winietę. Ogniskowa 14 mm, ma się rozumieć.
    DSC_2792.NEFDSC_2792.NEF

  8. #238

    Domyślnie

    Prosię bardzo:



    Na górze zaszyty jpg, a na dole nef bez profilu, bo przeglądarka systemowa go nie potrafi odczytać. Mówicie panowie o dwóch różnych rzeczach. Ci, którzy twierdzą, że winiety nie ma po prostu patrzą na oprofilowane i przycięte z automatu zdjęcie. Czysty nef ma sporo wad, które koryguje profil. Pogódźcie się z tym, że obecnie tak się projektuje szkła. Jeśli coś da się zrobić cyfrowo w zadanym budżecie to się to robi. Traci się wtedy trochę rozdzielczości, bo takie przycięcie zdjęcia to zmarnowanie pikselków na brzegu matrycy, ale obecne aparaty i tak mają ich więcej niż potrzeba.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 01-12-2021 o 18:41

  9. #239

    Domyślnie

    Dzięki cz4rnuch
    Ja niczego nie twierdze, pisałem, że nie widzę winiety.
    Oglądam i czytam testy obiektywów i wiem, że winieta (większa lub mniejsza) to norma, a także to, że oprogramowanie ją koryguje. Czystych nefów nie analizuję (cropów też nie oglądam) i nie przejmuję się nimi o tyle, o ile programy do obróbki zdjęć, potrafią skorygować wady obiektywu.

  10. #240
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nikt nie twierdzi że nie ma winiety, nie manipulujmy dyskusją.
    Nie ma problemu żeby sobie sprawdzić bez profilu i widać że winieta jest bardzo mała, nie degradująca zdjęcia.

    Cały czas chodzi o to co wkleił paparapa, nie piszcie że to jest normalne bo nie jest.

    edit: cz4rnuch możesz wyrównać ekspozycje żeby zobaczyć dokładniej różnice w zaszytym jpg.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 01-12-2021 o 21:05

Strona 24 z 29 PierwszyPierwszy ... 142223242526 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •