Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Lampa błyskowa pod kątem makro.

    Witajcie pstrykacze, chciałem zadać kilka pytań odnośnie wyboru lampy błyskowej. Najważniejszą rzeczą będzie zapewne budżet, w którym chcę się zmieścić. Myślę, że do 400 zł jest to dość optymalna kwota. Nie będę ukrywał, iż moja przygoda z fotografią to pełna amatorka, gdzie zdjęcia lądują do szuflady, do której to dostęp ma dość wąskie grono odbiorców.
    Ale nie nudząc już - priorytetem jest makro. Z racji tego, ze często doskwiera mi brak światła w lasach i fotografowaniu tamtejszej głównie mini-fauny, postanowiłem zdecydować się na zakup lampy. Gigantyczne wartości ISO nieco kłują w oczy, a fakt fotografowania dość dynamicznych i płochliwych insektów, sprawie że w zasadzie niemożliwym dla mnie jest korzystanie ze statywu. Próbowałem, i wiele z moich modeli znikało tak samo szybko, jak to kiedy się pojawili.
    Uprzedzę jeszcze, że przejrzałem sporo wątków na tym i innych forach, odnośnie lamp, ale raz że są one delikatnie przedawnione i co ważniejsze - dwa: nie odpowiadają na wszystkie moje pytania, a jestem zbyt głupi żeby sam te wszystkie informacji zebrać do kupy i wyeliminować błędy w swoim rozumowaniu.
    Na początku myślałem o lampach pierścieniowych, ale nieco odwiódł mnie od nich fakt, iż fotografie robione przy ich pomocy mają wydawać się "płaskie", co jest dość zrozumiałe jeśli błyskamy z samego końca obiektywu. Stąd też pomysł nad zwykłą lampą, wyposażoną w prawdopodobnie własnej roboty dyfuzor. To, co aktualnie mam zaszczyt mieć w rękach to Nikon d5600 ze szkiełkiem Sigma 105 macro. Nie chciałbym wychodzić inicjatywą i pytać "Czy lampa X czy Y?", bo to szczerze powiedziawszy byłoby po prostu strzałami na ślepo z propozycjami produktów dość przypadkowo znalezionymi w internecie, dlatego liczę na Wasze wskazówki.
    Nie chciałbym też przekraczać też podanego wyżej budżetu 400 zł, a jeśli jakimś cudem byłby jakiś produkt dający mi szansę zejść poniżej tej ceny, to byłoby cudnie. Podkreślam że jest to pełna amatorka, więc moje wymagania to to, żeby wyniki były "poprawne" i bym mógł to światło w jakiś sposób kontrolować, stąd rezygnuję z chałupniczych rozwiązań typu lampy led z bateryjkami czy świeczka, co żartobliwie padło w niektórych wątkach.
    Jeżeli ktoś będzie skory do pomocy, to z góry dziękuję. Tymczasem udaję się w dalsze poszukiwania, może samemu uda mi się na coś trafić.
    //edit: W zasadzie jedyne na co trafiłem dotychczas, to lampy Youngnuo, w zakresie właśnie 300-400 zł. Może to jest jakiś trop - jak mówiłem, nie jestem jeszcze w stanie ocenić.
    Ostatnio edytowane przez KubieN ; 26-12-2018 o 21:49

Podobne wątki

  1. Lampa błyskowa pierścieniowa - portret/makro?
    By ck_dezerter in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2017, 09:47
  2. Lampa Błyskowa
    By kiki139 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 13:59
  3. lampa błyskowa
    By NIKONIARZD5100 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 09:47
  4. Zdjęcia kościół - pod jakim kątem lampa?
    By xcebikx in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 10:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •