Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 62
  1. #51
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Tu bardziej chodzi o obrót pion-poziom.
    To co po dajesz - OK, ale obejmka na konkretny obiektyw, bo sa różne średnice.

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tu bardziej chodzi o obrót pion-poziom.
    To co po dajesz - OK, ale obejmka na konkretny obiektyw, bo sa różne średnice.
    To jest dość tanie (typu 90 zł) i bardzo wygodne rozwiązanie. Zalety takiego pierścienia szczególnie widać przy zdjęciach panoramowych - dlatego o tym wspomniałem. Można więc sobie to sprawić z "podwójnym zastosowaniem". Największym kłopotem jest trafić z średnicą.

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Zamiast specjalistycznych głowic kosztujących kupę kasy i ważących sporo można zastosować zgrabne, lekkie rozwiązanie:

    Załącznik 19040
    Taki uchwyt jest do jednego modelu obiektywu. Wystarczy kilka milimetrów inna średnica i już nie pasuje. Do większości mniejszych szkieł nie da się nawet tego zamocować.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #54
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Ale mój obiektyw ma taki pierścień i on nie spełni swojego zadania o czym wspomniałem

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Ale mój obiektyw ma taki pierścień i on nie spełni swojego zadania o czym wspomniałem
    No właśnie, nie zrozumiałem - dlaczego? Nie da się obrócić aparatu w pion?

    Pozdr
    Wiesiek

  6. #56
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Tak ma ale zbytnie poluzowanie powoduje mikro ruchy dlatego to odpada.
    Piszesz mój obiektyw, ale jaki masz konkretnie model tego 70-200?
    L brackety się zaczynaja od około 100 zł, ale to znowu zależy do jakiego body. Co masz?

  7. #57
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    To jest tary model 70-200 Nikona ED AF-S VR a body to także stare D4. Oczywiście można kręcić obiektywem w tym pierścieniu ale skazane jest po obrocie blokowanie pierścienia śrubą. Zresztą wydaje taki metaliczny odgłos że aż mnie ciarki przechodzą. Póki co zostaje monopod manfrotto z jego głowicą MN234RC i płytką. Natomiast stopkę pierścienia obiektywu muszę podkleić twardą gumą aby po skręceniu z płytką głowicy samoistnie nie rozkręcała się.

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    To jest tary model 70-200 Nikona ED AF-S VR a body to także stare D4. Oczywiście można kręcić obiektywem w tym pierścieniu ale skazane jest po obrocie blokowanie pierścienia śrubą. Zresztą wydaje taki metaliczny odgłos że aż mnie ciarki przechodzą. Póki co zostaje monopod manfrotto z jego głowicą MN234RC i płytką. Natomiast stopkę pierścienia obiektywu muszę podkleić twardą gumą aby po skręceniu z płytką głowicy samoistnie nie rozkręcała się.
    Muszę przyznać, że zaciekawiła mnie ta historia i postanowiłem dokładnie sprawdzić ten sam rzeczy u siebie. Obrót obiektywu w pierścieniu jest bardzo płynny i praktycznie niesłyszalny. Wszystko odbywa się w taki sposób, że raczej nie uwierzę, by tam był kontakt metal-metal. Nawet N200-500 nie chodzi tak płynnie, a ma obejmę wyposażoną we wkładkę ślizgową. Luzu o jakim wspominasz również brak. Także albo masz to jakoś mocno zużyte i wytarte (stąd luz i metaliczny dźwięk), albo tam czegoś brakuje. Ewentualnie może brudne w środku.

    Co do dokręcania płytki i obrotu zestawu w głowicy- mocne dokręcenie nie powoduje opadania zestawu. Sprawdzone na trzech szybkozłączkach.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 25-12-2018 o 10:52

  9. #59
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    To masz ten sam 70-200 co ja. Do jednocyfrowców też są brackety, choć oczywiście są droższe, teraz jest używany za atrakcyjną cenę: https://allegro.pl/oferta/kirk-bl-d4...-d4-7100358715

  10. #60
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Fajny tylko mi do niczego nie potrzebny tak jak wcześniej pisałem

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] w pionie...
    By fotoMichal in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 23:01
  2. Velbon Sherpa 600R- statyw nie stoi idealnie w pionie
    By BEETLE in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 05-01-2010, 01:44
  3. [ Krajobraz ] 4 razy w pionie
    By Duca in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-06-2009, 18:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •