Close

Strona 291 z 699 PierwszyPierwszy ... 191241281289290291292293301341391 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 901 do 2 910 z 6987
  1. #2901

    Domyślnie

    Skoro D Atmos u mnie nie działa to teraz sprawdzę DTS : X, jest trial na 14dni i wykryło słuchawki. Wieczorem popatrzę czy będzie jakaś różnica.
    Tak w ogóle to na jakich standardach operuje win10 jeśli chodzi o przestrzenny dźwięk? DTS.. i D... ?
    Poszperałem i słuchawki mają po 5 głośników na stronę. Ale tutaj większym problemem są kąty padania dźwięku, budowa ucha i oprogramowanie. Na YT jest fajny ślepy test i bardzo ciekawe wyniki pozycjonowania w niektórych przypadkach 100% skuteczności.
    Tak samo Dolby Atmos w wielu przypadkach najlepiej wypada.

  2. #2902
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma do windows przypisanych kodeków, to źródło posiada i czymś trzeba zdekodować to, albo komputerem albo amplitunerem itd.

  3. #2903

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienie, takie jeszcze pytanie, po co są te płatne opcje Dolby atmos i DTS:X ?
    Zastępują taki fizyczny dekoder? Dobrze też rozumiem że ten transmiter USB ma wbudowany dekoder DTS.2.5 skoro ten standard obsługuje?

  4. #2904
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Płatne żeby wyciągać kasę
    To masz na konsoli czy o co chodzi bo nie jestem w temacie, jedyne co widziałem to że dolby atmos jest na netflix, ja mam klasyczne 5.1 DD/DTS.

  5. #2905

    Domyślnie

    I to na każdym kroku ale coś muszą oferować. W końcu 15 funtów za sterowniki do niczego?
    Mam słuchawki 7.1 do PC i chodzą przez USB. pisze własnie że standard DTS:2.5
    Jak dobrze rozumiem to D atmos jest za dramo na głośniki a słuchawki to już symulacja i pewnie za to chcą kasę. na DTS:X w ogóle za odpalenie tego formatu na PC chcą kasę.

    Sporo szperam bo temat mnie zaciekawił ale czym dalej w las tym gorzej to wygląda.

  6. #2906
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie dziwi mnie że sterowniki kosztują bo to jest potrzebne dla twórców ale jeśli masz materiał w dolby atmos to powinno ci go puścić normalnie przecież, twierdzisz że to u ciebie nie działa ? https://www.youtube.com/watch?v=91BUM3WhCfo
    albo https://www.youtube.com/watch?v=HAMVz_d4TXI itd

  7. #2907

    Domyślnie

    @koesh, jeśli polegasz tylko na domysłach to proszę, odpuść... Zapodajesz jakieś filmiki Dolby Digital 2.0...

  8. #2908

    Domyślnie

    A moze juz odpuscimy audio, bo tak deczko to chyba za daleko zaszlo.
    Coraz mniej o kompach...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #2909

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A moze juz odpuscimy audio, bo tak deczko to chyba za daleko zaszlo.
    Coraz mniej o kompach...
    Dlaczego? temat czysto z kompem związany. Człowiek zatrzymał się na latach 90 z tym tematem a tu tyle nowinek
    Więc co wyczytałem to Dolby Atmos na słuchawki jest płatny i jest to efekt symulowany i chyba najlepiej działa na zwykłych stereo. Udało mi się odpalić przez głośniki 5.1 i dźwięk był mocno pomieszany pomiędzy kanałami co chyba normalne skoro było stereo tylko.

    DTS:X zero różnicy nic nie zauważyłem ale tutaj ponownie pewnie na stereo słuchawkach byłaby jakaś różnica.
    Na głośnikach wszystko jak w typowym 5.1 Test dźwięku działał poprawnie.

    Sony wypuściło słuchawki 9.1 z dekoderem? MDR-HW700DS
    https://www.amazon.co.uk/Sony-MDR-HW...1135708&sr=8-2

    Opinie też są różne, nawet spotkałem się z takimi że stereo wypada lepiej. Ale jak na razie tylko taki zestaw znalazłem co wspiera fizycznie wszystkie te nowe systemy.

    Ogólnie wygląda na to aby mieć fajną bańkę pod pozycjonowanie to trzeba obstawić cały pokój głośnikami bo konstrukcja słuchawek wyklucza pewne kierunki. Chyba że przez kościec będą nam dźwięk puszczać

    Tak czy owak pewnie jak wyjdą nowe konsole to te systemy zostaną bardziej rozreklamowane. A i gdzieś obiło mi się o oczy że jeszcze nowszy system jest już opracowywany.
    Aż się boje transferów

    Jak ktoś może to niech sprawdzi te systemy na stereo i da znać jakie miał wrażenia.

  10. #2910

    Domyślnie

    Jakie systemy chcesz sprawdzić na stereo? O co chodzi konkretnie?

Strona 291 z 699 PierwszyPierwszy ... 191241281289290291292293301341391 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •