Close

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 96
  1. #61

    Domyślnie

    Nie, no pochwal się, gdzie i za ile

    Ps. Widzę, że XQD zabolało jak przyszło do wyłożenia swojej kasy... to punkt widzenia się zmienił

  2. #62
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co do obiektywów jeszcze to chodzi po głowie ten 14-30mm S ale musi tu przyjść dobra przecena.

    Co do XQD entuzjazm przy premierze Zetek był większy bo patrzyłem co się dzieje z cenami kości 3D NAND i jak strasznie zleciały ceny SSD, niestety XQD ile kosztowało tyle kosztuje, kartę 120GB kupiłem za połowę ceny tego co u nas, dokładnie 480zł ale już nie ma, jak będzie znowu promo jakieś to wrzucę info.

    Wracając do tematu to nie mogę przeboleć tego że Nikon nie oprogramował głównego wybieraka albo nie skopiował od sony kółka, dla mnie to tak świetna sprawa jest w Sony że tam miałem wrzucony zoom, stabilizacje i iso, nowy wybierak praktycznie kopiuje stary w funkcjonalności, wiec po co tak to rozwiązali ?

  3. #63

    Domyślnie

    Kolesi, a gdzie kupowałeś ?

  4. #64
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Karte w Szwajcarskim Fust znajomy przejazdem kupił bo była promocja bardzo duża i miał jakąś tam kartę zniżkową, teraz cena jak u nas.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wracając do tematu to nie mogę przeboleć tego że Nikon nie oprogramował głównego wybieraka albo nie skopiował od sony kółka, dla mnie to tak świetna sprawa jest w Sony że tam miałem wrzucony zoom, stabilizacje i iso, nowy wybierak praktycznie kopiuje stary w funkcjonalności, wiec po co tak to rozwiązali ?
    nikon to nie sony, mają własne rozwiązania, gdyby skopiowali klawiszologię byliby skończonymi idiotami, już pomijam że sony ma rozwiązanie słabsze,
    umieszczenie przycisku iso w wybieraku byłoby cofnięciem się o dekadę,

    jest obok spustu, tak jak w pozostałych puchach nikona aby zachować guzikologię i łatwość obsługi
    a ty chcesz teraz władować w jakimś dziwnym miejscu niezgodnym z resztą systemu nikona, no cmon, zaadoptuj się a nie patrz na inne systemy bo to ślepa uliczka

  6. #66
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Tak dla ścisłości to Nikona ISO wędrowało, nie było zawsze w tym samym miejscu. W jednocyfrowcach aż do D4 było na dole przy tym malutkim LCD. W semipro było na lewo od pryzmatu, dopiero w D850 przenieśli obok spustu.
    Dla MNIE ISO to jeden z najmniej ważnych guzików, ale rozumiem że dla reporterów jest inaczej i nawet sie dziwię dlaczego tak późno go dali obok spustu.
    Dla mnie ważny jest guzik L - lock, a z niego zrezygnowano (ostatni był w D3s) i muszę go sobie ustawiać pod funkcyjnym.

  7. #67
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    nikon to nie sony, mają własne rozwiązania, gdyby skopiowali klawiszologię byliby skończonymi idiotami, już pomijam że sony ma rozwiązanie słabsze,
    umieszczenie przycisku iso w wybieraku byłoby cofnięciem się o dekadę,

    jest obok spustu, tak jak w pozostałych puchach nikona aby zachować guzikologię i łatwość obsługi
    a ty chcesz teraz władować w jakimś dziwnym miejscu niezgodnym z resztą systemu nikona, no cmon, zaadoptuj się a nie patrz na inne systemy bo to ślepa uliczka
    Tak bo przycisk ISO w nikonie to nie wszystko, trzeba albo go naciskać albo co gorsza przytrzymywać i kręcić dwoma pokrętłami, w sony mam na kółku, jest to bajeczne uproszczenie.
    Nikon kopiuje z sony sporo ( np panel funkcyjny, układ i wygląd ), mogli to też skopiować zamiast robić zbędny wybierak praktycznie w dwóch wersjach na body.
    Wystarczyło oprogramować cztery kierunki w klasycznym wybieraku żeby zwiększyć funkcjonalność niesamowicie.

    Ewentualnie "łatwe iso" i żeby pod drugim kółkiem można było na skrajnym ustawieniu ustawić autoISO.

    Póki co każda puszka nikona jaką miałem ma inny układ guzików i inne rozwiązania właśnie z ISO, nie ma tu przemyślanej strategii tylko co im przyjdzie do głowy to robią.
    Ale rozumiem że w sprzęcie amatorskim można tak świrować, w zawodowym, którego nie mam pewnie jest inaczej.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 04-11-2019 o 10:18

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tak bo przycisk ISO w nikonie to nie wszystko, trzeba albo go naciskać albo co gorsza przytrzymywać i kręcić dwoma pokrętłami, w sony mam na kółku, jest to bajeczne uproszczenie.
    Przyzwyczaiłeś się i jest to dla ciebie uproszczenie, tak jak ja przyzwyczaiłem się do klawisza iso przy spuście i gdy pracuję na sony szlag mnie trafia że przycisk iso jest pod kółkiem.
    Minusem twojego rozwiązania jest niespójność z puchami nikona.


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nikon kopiuje z sony sporo ( np panel funkcyjny, układ i wygląd ), mogli to też skopiować zamiast robić zbędny wybierak praktycznie w dwóch wersjach na body.
    Wystarczyło oprogramować cztery kierunki w klasycznym wybieraku żeby zwiększyć funkcjonalność niesamowicie.
    Czy jesteś w stanie zrozumieć że nikon ujednolica klawiszologię w swoim systemie?
    Pewnie kopiuje, tak jak sony kopiuje innych, normalka.


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ewentualnie "łatwe iso" i żeby pod drugim kółkiem można było na skrajnym ustawieniu ustawić autoISO.
    Wszystko już jest pod klawiszem.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Póki co każda puszka nikona jaką miałem ma inny układ guzików i inne rozwiązania właśnie z ISO, nie ma tu przemyślanej strategii tylko co im przyjdzie do głowy to robią.
    Ale rozumiem że w sprzęcie amatorskim można tak świrować, w zawodowym, którego nie mam pewnie jest inaczej.
    Wręcz przeciwnie, ostatnie puchy nikona mają iso przy spuście: D5, D850, Z7, Z6
    i chwała mu za to że nie zmienia tego ułożenia.

    Owszem jako dodatek mogliby zrobić kółko programowalne dla takich swiczerów co gdzieś zostali jedną nogą w innym systemie, ale od zmiany aktualnej klawiszologii niech ich ręka boska broni!

  9. #69
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Masz już wyrobione spostrzeżenia, ja dopiero od kilku dni mam Z6, od wielu lat używam nikonów, najwyższy model jaki miałem do był D750 i nie mam takich spostrzeżeń jak ty.
    Brakuje mi "łatwego iso" jaki miałem w D750.
    Brakuje mi też programowania wybieraka klasycznego, który bez tego w Z6 jest praktycznie tak potrzebny jak zęby mądrości

    Umiejscowienie przycisku ISO jest bardzo ok, tak samo jak programowanie przycisku zapisu, to daje mi podobieństwo do sony.
    Programowany pierścień w obiektywie jest ok ale jakoś nie widzę zastosowania póki co dla niego i chyba tak samo jak i w nikonie bo ograniczyli tam ustawienia mocno.

    Przyzwyczajam się do przycisków koło bagnetu i polubiłem je, wrzuciłam tam testowo tryby pomiaru, korzystam z matrycowego, a tam dałem punktowy i ten, który jest dla mnie nowy czyli punktowy z ochroną przepalenia ( ten pomiar jest świetny! ).
    U1/U2/U3 pozwala zapisać osobno trzy ustawienia foto i trzy video, świetna sprawa.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Programowany pierścień w obiektywie jest ok ale jakoś nie widzę zastosowania póki co dla niego i chyba tak samo jak i w nikonie bo ograniczyli tam ustawienia mocno.
    Ja natomiast mega sobie cenię tę funkcję. Nauczyłem się tak działać (np w repo) w zmiennych warunkach: mam tryb A + szybka korekta ekspozycji pierścieniem na szkle. Przy podglądzie ekspozycji w wizjerze to super użyteczne i bardzo szybkie (tylko trzeba wyczuć pierścień, bo łatwo lekkim obrotem zrobić - 4EV )

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Którą opcję wybrać?
    By pngwnk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 13:23
  2. jaki kompakt do 900 zł (opcje)
    By Eryk87 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 19:29
  3. D80,AF i luzy na bagnecie-spostrzeżenia
    By grimoald in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 15:20
  4. d90 a filmy - triki rady porady
    By Luka Gdynia in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 20:45
  5. Triki, sztuczki i patenty w makro
    By everyman in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •