Close

Strona 40 z 391 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 3909
  1. #391

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Masz rację, może tylko ja nie potrafię. Ok, Z6 ma bardzo dobry AF-C, tylko ja nie potrafię go obsługiwać. W słabym ergonomicznie A7iii (którym również pstrykałem bo zastanawiałem się nad zakupem) potrafiłem i działał świetnie, w Z6 nie potrafię
    To chyba jakiś przypadek. Bo ja doświadczyłem tego samego. Mając pierwszy raz w życiu w rękach bezlustro od Sony (a7III) nie znając kompletnie ergonomii Sony, AF śmigał należycie. Znając ergonomie Nikona, i mając Z6 ostatnio w rękach nie potrafiłem ogarnąć tego AF-C - po prostu nie trafiał, i w porównaniu z moją D750 i D850 było kiepsko na AFC. Ale nie wiem co tam jeszcze bardziej ustawić, może moja wina... ?

  2. #392

    Domyślnie

    Ja używam 850 i z6, moim zdaniem AFC jest mocno porównywalne. Tyle tylko, że u mnie 80% zdjęć to AFS, także nie jestem do końca obiektywny. Z wykrywaniem twarzy Z6 trafia praktycznie w większości przypadków.

  3. #393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jakoś nie chcę mi się wierzyć, że Z6 może być bardziej skomplikowany niż A7... Znając menu w Sony ostatnią rzeczą jaką bym napisał jest to, że jest ono intuicyjne
    Myślę, że chodziło konkretnie o AF. A z nowym softem w Sony już chyba łatwiej być nie może.

  4. #394

    Domyślnie

    JK napisz jak używasz AF w Z6, bo czytam instrukcję i jest tam bardzo mało informacji...
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  5. #395

    Domyślnie

    Wg mnie, jeżeli Ztki faktycznie wymagają specyficznego podejście do pracy AF to po pierwsze Nikon spaprał coś, a po drugie powinni wypuścić od startu dokładną instrukcję jak poprawnie używać systemu AF w Zetkach, a nie że ludzie na forach to rozszyfrowują.

  6. #396

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    (...)Każdy z nich ma wady i zalety. Kilka przykładów:
    - o bezgłośnych zdjęciach już była mowa.
    - ustaw sobie w D4, D4s, D5, D850 pole AF dokładnie w lewym dolnym rogu kadru i zrób zdjęcie na AF-C - umiesz? Nie umiesz, bo się nie da.
    - powiększ sobie w lustrzance w wizjerze podczas kadrowania pole AF do 50%, 100% lub 200%, żeby być pewnym trafienia - umiesz? Nie umiesz, bo się nie da.
    - wprowadź jednym przyciskiem korektę pomiaru ekspozycji, tak żeby nie było żadnych przepaleń w całym kadrze - umiesz? Nie umiesz, bo się nie da.
    Tych "bo się nie da" jest więcej, ale nie chodzi tu o wymienianie różnic - to można wyczytać w instrukcjach.
    Zrobiłem w swoim życiu już trochę zdjęć kilkoma korpusami, też mam jakieś swoje wymagania co do współpracy z korpusem ale nigdy jeszcze mi się nie zdarzyło aby swoje wysublimowane, wyśrubowane, wyjątkowe, unikatowe potrzeby przypisać chęci wydania dodatkowych 15000zl na nowy korpus. Mogę się dowiedzieć jaka to tematyka zdjęć definiuje te wyżej przedstawione wymagania? Bezglośne zdjęcia potrafię przypisać to teatru, koncertu itd. Ale powiększenie kadru przy tak dobrze działającym af? Ekstremalne AFC tak skrajnym punktem jest możliwe i skuteczne...w 10/10 strzałów?
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  7. #397

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    Zrobiłem w swoim życiu już trochę zdjęć kilkoma korpusami, też mam jakieś swoje wymagania co do współpracy z korpusem ale nigdy jeszcze mi się nie zdarzyło aby swoje wysublimowane, wyśrubowane, wyjątkowe, unikatowe potrzeby przypisać chęci wydania dodatkowych 15000zl na nowy korpus. Mogę się dowiedzieć jaka to tematyka zdjęć definiuje te wyżej przedstawione wymagania? Bezglośne zdjęcia potrafię przypisać to teatru, koncertu itd. Ale powiększenie kadru przy tak dobrze działającym af? Ekstremalne AFC tak skrajnym punktem jest możliwe i skuteczne...w 10/10 strzałów?
    Kupilem Z6, czysta zajawka, wlczyl mi sie GAS i sie zdecydowalem

    Jakie widze plusy

    - mozliwosc wyboru punktu AF na skraju to mega plus, nie zawsze jest czas na przekadrowywanie, czasem jak czekam na jakies emocje to juz moge miec skomponowany kadr i wciskam spust jak widze emocje, anie musze liczyc na to ze zdąże zlapac fokus i przekadrować. Fotografujac syna na pilce noznej czesto musialem wybierac gorsze kadry ze wzgledu na wasko rozstawione punkty AF.

    - Z6 ma dla mnie pewniejszy AF niz d750 - wiem ze to kontrowersyjne ale w normalnych warunkach strzelam jedno zdjecie i wiem ze jest ostre, w d750 czesciej zdarzaly mi sie pudla, lekkie pudla, nie do konca trafione itd, czesto robilem kilka fotek na wszelki wypadek.

    - ocena ekspozycji live to jest bardzo wygodne i niezaleznie od tego ze ogolnie czesto umiem w miare trafic z ekspozycja patrzac na scene (glownie fotografuje w Manualu) to nadal uwazam ze to jest mega i daje duzy komfort.

    - rozpoznawanie twarzy super, przy poruszajacych sie dzieciach, ustawiam sledzenie i skupiam sie na kadrze, dziecko sie porusza a AF daje rade i sledzi, moze nie dziala to jeszcze idealnie, ale jest duuuzo lepiej niz myslalem ze bedzie

    Ogolnie czytajac forum z pelna swiadomoscia kupilem aparat i spodziewalem sie sporych problemow z AF, zdecydowalem sie na zakup bo trafilem dobra promocje a Nikon oglosil ze wypusci update dodajacy eye-AF i to mnie przekonalo, miedzy innymi dlatego ze potega bezluster polega miedzy innymi na tym ze nowy firmware moze zmienic wszystko i wierze ze Nikonowi zalezy na tym aby gonic za Sony.

    Ogolnie jestem pozytywnie zaskoczony AF po tym jak przygotowywalem sie na gorsze.

    Na minus widze kolorystyke prosto z puszki, jakos mi nie lezy ale tym sie nie przejmuje za bardzo bo i tak zdjecia obrabiam.
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  8. #398

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    . Ale powiększenie kadru przy tak dobrze działającym af?
    To akurat jest mega jak podepniesz manualne szkło, wybierasz punkt AF tak żebyś miał kadr jaki chcesz, włączasz powiększenie 100% jednym przyciskiem i ostrzysz ręcznie, wciskasz spust migawki i zrobione. Ostrzenie na manualnych szkłach w porównaniu do lustrzanek to jest inny świat, lepszy swiat.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  9. #399
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Przeniosłem tu sporo postów, które napisaliscie w wątku o obiektywie 50/1.8, a jak widać to nie sa wpisy o szkle, tylko o aparatach. Proszę, zwracajcie uwagę gdzie piszecie.

    Tak w temacie. Byłem na prezentacji Nikon Z6 i Z7. Ciężko to nazwać testowaniem. Bawiłem się, podpinając rózne obiektywy. Najwięcej swoją Sigmę 85/1.4 ART, przez FTZ oczywiście. Ale też z 24-70/4 czy 50/1.8.
    Aparaty niestety nie miały wgranego nowego softu z wykrywaniem oka, bo pan stwierdził, że to niepotrzebny, rozdmuchany marketingowo bajer. Jestem innego zdania, no ale nic na to nie poradzę, że nie mogłem tego sprawdzić. Mogłem więc jedynie używac tak jak lustrzanki, czyli w trybie AF-S, pojedyńcze pole. Miałem też swojego leciwego D800. Warunki oświetleniowe kiepskie, sztuczne oświetlenie w galerii handlowej. Bardzo dobrze oceniam AWB przy mieszanym świetle. AF taki jak w D800, szybki. Aparaciki są małe, szkła też male, podróżnicze (24-70/4) i pracują bezgłosnie.
    Z Sigmą 85 to raczej się trzyma obiektyw niż aparat Nie miałem swojej karty XQD więc nie miałem jak zabrać plików.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #400

    Domyślnie

    Bo softu z wykrywaniem oka jeszcze nie ma

Strona 40 z 391 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090140 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •