Close

Strona 36 z 63 PierwszyPierwszy ... 26343536373846 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 626
  1. #351

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    Mamy trzy możliwości:
    1. uwierzysz w to co napisałem w poście powyżej
    Zdjęcia z pierwszego posta na trafione nie wyglądały. 1-4 nawet na 100% trafione nie są.

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    2. nazwiesz mnie kłamcą - wtedy będę musiał Ci udowodnić, że to co napisałem jest prawdą ,a ja oprócz dzikiej satysfakcji stracę pół godziny na generowanie bezsensownych zdjęć i umieszczanie ich w necie
    Tak jak pisałem powyżej. Zdjęcie z drugie wpisu ze zdjęciem jest na 100% trafione, pierwsze zdjęcia z pierwszego wpisu trafione nie są. Otwartym pozostaje, to jaki jest ich stosunek w całym materiale.

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    3. weźmiesz Z7 w rękę, sam porobisz i opiszesz wrażenia
    Generalnie to planuję wziąć Z6/7 z NPS'u, ale jakoś w okolicach października-grudnia, jak oprócz nożnej będzie też siatka/kosz.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-08-2019 o 18:56

  2. #352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Matka ci się z psem puszczała, że jesteś taki wyszczekany?
    Nie sądziłem, że dasz się staruszkowi sprowokować... Nie warto. Dobrze wiesz, że w pewnym wieku ludzie stają się zrzędliwi. Z czasem niestety będzie tylko coraz gorzej, więc musimy przywyknąć.
    Jeśli chodzi o sam aparat to zdajesz sobie sprawę ile baterii będziesz musiał zabrać na mecz? I jak to trzymać z czterysetką?

  3. #353
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Myślę, że obserwacja prawidłowa, ale wytłumaczenie już nie do końca. Rzeczywiście najtrudniej robić zdjęcia Z-tką na pojedynczym punkcie AF w trybie AF-C. Dlaczego? Dlatego, że nawet minimalne przesuniecie modela lub drgnięcie reki powoduje, że ostrość jest ustawiana od nowa (szczególnie przy Blokadzie Ostrości ustawionej na minimum), bo obiekt "wychodzi" z pola AF. Jeśli pole AF składa się z większej liczby sensorów AF (szeroki, dynamiczny), to łatwiej jest "utrzymać" obiekt w polu AF (nie w pojedynczym sensorze AF, tylko w całym polu AF), czyli aparat nadal kontroluje ostrość wybranego obiektu, a nie rozpoczyna całej zabawy od początku. A jeśli ustawi się jeszcze Blokadę Ostrości na trochę wyższym poziomie np. 3, to aparat toleruje nawet krótkie "zgubienie" obiektu z pola AF. Jeśli obiekt szybko wróci w obszar pola AF (poprawimy kadrowanie, albo łapa przestanie drgać), to nie ma dodatkowych przeostrzeń i wszystko jest OK. Zdjęcia są ostre nawet w serii o maksymalnej szybkości. Moim zdaniem ta cała teoria prezentowana na forum, że punkty AF w Z7 są zbyt duże jest lekko dęta. Te punkty są na tyle małe, że trudno w nich utrzymać ruchomy obiekt - co wykazały te "testy". No i wnioski "testerów" są takie, że AF-C działa kiepsko. Moim zdaniem to nie AF-C działa kiepsko, tylko "tester" nie potrafi puszki skonfigurować. Ale jak tu o takich detalach dyskutować z facetami, którzy nigdy tego w rękach nie mieli.
    Dziekuje za wyjasnienie. Blokade ostrosci ustawilem ponownie na 3 juz kilka dni temu. Jednak nie mialem okazji tego sprawdzic w praktyce. Potestuje jeszcze AF-C w polaczeniu z wlaczona stabilizacja. Intryguje mnie to co napisales powyzej.



    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    ...

    FTZ musisz chwilę poczekać muszę potwierdzić to u technika nikona
    OK Pozostaje czekac. Ciekawi mnie o jaki problem FTZ chodzi. Poki co w necie widzialem skargi na mocowanie statywowe, niedokladnosc produkcji, problemy z obiektywami Sigma i Tamron. Sam problemow z FTZ nie mam poki co.


    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    ...
    Jeśli chodzi o sam aparat to zdajesz sobie sprawę ile baterii będziesz musiał zabrać na mecz? I jak to trzymać z czterysetką?
    Mozliwe ze 2 max 3 baterie. Mozna potraktowac Z jako inteligentny tylny dekielek do duzego obiektywu.

  4. #354

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    OK Pozostaje czekac. Ciekawi mnie o jaki problem FTZ chodzi. Poki co w necie widzialem skargi na mocowanie statywowe, niedokladnosc produkcji, problemy z obiektywami Sigma i Tamron. Sam problemow z FTZ nie mam poki co.
    Mocowanie statywowe tak, ale bardziej chodzi o zastosowanie nowych silników w szkłach do zetek, vs tradycyjne swm.
    Te pierwsze mają inne charakterystyki pracy i inne instrukcje.

  5. #355

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie sądziłem, że dasz się staruszkowi sprowokować... Nie warto. Dobrze wiesz, że w pewnym wieku ludzie stają się zrzędliwi. Z czasem niestety będzie tylko coraz gorzej, więc musimy przywyknąć.
    To nie kwestia wieku, jakoś dziwnym znam trochę ludzi w wieku słusznym, chociażby zajmujących się fotografia sportową, którzy jakoś nie prezentują takiego podejścia jak tutaj widzimy

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jeśli chodzi o sam aparat to zdajesz sobie sprawę ile baterii będziesz musiał zabrać na mecz?
    Obstawiam 1-2. Wymiana baterii w przerwie to kilkanaście sekund, jest to do przeżycia. Na dobrą sprawę ta sama bateria w D750 starczy na jakieś 2-2.5 meczu.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    I jak to trzymać z czterysetką?
    Trzyma to się nie gorzej niż D750, ale jestem tutaj dosyć średnim wyznacznikiem dla ogółu, bo z jednej strony mam dłonie mniejsze niż 90% ludzi(przez co Zetki mi super leżą w ręce), a z drugiej jestem silniejszy niż jakieś 98% :P

  6. #356

    Domyślnie

    Bardzo interesująca sytuacja.
    Ludzie którzy pokazują realne efekty z Z7 i wnioski vs fanboj który obraża większą część użytkowników i który nie pokazuje nic prócz swojego aroganckiego sposobu bycia i widzenia innych ...

    Dariusz B. - a czy w tych warunkach oświetleniowych próbowałeś jakiejś automatyki AF (grupowania pól, o ile jest) wraz z dedykowanym szkłem ?

  7. #357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    fanboj który obraża większą część użytkowników i który nie pokazuje nic prócz swojego aroganckiego sposobu bycia i widzenia innych ...
    Cóż, od lat (kilkunastu) nikt rozsądny nie przejmuje się zbytnio postami JK.
    Takie koszta agory.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  8. #358

    Domyślnie

    Kolejne niepowodzenie pracy ciągłego AF zetki 7, tym razem na tapetę seminarium kempo na sali gimnastycznej.

    Nikon Z7 + 24-70 2.8 S + 135 1.8 Art.

    Jeśli obiekt jest nieruchomy, da mniej więcej radę. W przypadku gdy obiekt się porusza nie da się tego focić, po prostu, odechciewa się fotografii.

    Testowałem wszystkie możliwe tryby AF-u ciągłego, między innymi zmieniałem szybkość pracy. Punkty, wykrywanie oka.
    Jedyny sensowny tryb to wykrywanie oka, ale potrafi z niewiadomych przyczyn przeskoczyć na "cudze" oko oddalone o parę metrów i na krawedzi kadru, choć sekundę wcześniej miał na obiekcie głównym:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kempo-seminar-543.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	2,10 MB
ID:	28977
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kempo-seminar-441.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,15 MB
ID:	28980
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kempo-seminar-440.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,19 MB
ID:	28979



    Przy locku AF-u na postać (przytrzymanie dłużej klawisza ok) sytuacja się lekko poprawia by się znów sp... jest zwyczajnie wolny ten kwadrat i nie nadąża za postacią.
    Potrafi znów dać takie o coś:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kempo-seminar-506.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	2,13 MB
ID:	28978

    Sytacja poprawia się gdy nie ma nikogo innego oprocz głównej postaci, hehheh
    Nie ma znaczenia szkło, 24-70 2.8 S zachowuje się podobnie jak 135 art, nie próbowałem Flki bo mnie ta zetka na maxa już podku...


    Biorę do ręki D5 i jakby mi ktoś okno na świat otworzył:



    Mówcie co chcecie ale to za wcześnie na bezlustra nikona, w dzień, w dobrych warunkach jest tip top.
    Ale jak mamy ruch i w słabszych warunkach, wewnątrz, to się zaczynają schody. Owszem zrobi się foto, ale odrzut będzie potwornie duży. Dodatkowo nieprzyjemnie się fotografuje
    bo ekran smuży jak diabli i ma laga.

    Na tygodniu skończe recenzję zetek może ktoś będzie chciał poczytać, będą też filmy z pracy AF.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 10-08-2019 o 19:24

  9. #359
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Myślałem że na youtubach porównania Z6/Z7 z A7III były naciągane mocno ale jednak Nikon jeszcze parę aktualizacji softu wymaga podobnie jak wspomniany sony, który kiepsko sobie radził po premierze.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 10-08-2019 o 19:28

  10. #360

    Domyślnie

    Fajnie, że pokazałeś jak to praktyce wygląda. Ale jak dla mnie nic nowego. Jeśli potrzeba sprzętu do pracy, to nadal D850 i wyższe.

Strona 36 z 63 PierwszyPierwszy ... 26343536373846 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •