Close

Strona 11 z 19 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 184
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    No to ja też nie wiem.
    Nie prowadzę takich statystyk, ale mam praktycznie wszystko trafione - na znacznie bardziej wymagającej matrycy niż d5 i teoretycznie gorszym AF w puszce.
    Warunki warunkami nierówne. Ciągły punktowy af i 2,8 miałeś?
    A pokaż mi kilka zdjęć z takich warunków na priv jak możesz, na we transfer.

  2. #102

    Domyślnie

    Róg 135 mm należy do FL

    link do pełnego rozmiaru: https://farm8.staticflickr.com/7896/...988bf1cf_o.jpg




    Róg 200mm należy do FL, choć tu bardzo zbliżone, oprócz tamrona który odstaje

    link do pełnego rozmiaru: https://farm8.staticflickr.com/7822/...6f1cbe84_o.jpg



    Resztę moich przemyśleń i testów w recenzji.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 06-03-2019 o 21:37

  3. #103

    Domyślnie

    Dobry test, widać Sigma optycznie jest perfekcyjna. Mam jednak jedno pytanie. W jaki sposób uzyskałeś podobny kadr na 200 mm z tak bliskiej odległości, skoro VRII i Tamron bardzo skracają ogniskową, w przeciwieństwie do FLa i Sigmy? Jeżeli fotografowałeś z tego samego miejsca to aby pokazać to w sposób jaki pokazałeś, musiałeś VRII i Tamrona przycinać. Róg FLa i Sigmy na 200mm z krótkiej odległości to nie jest róg Tamrona ani VR2, bo dadzą one znacznie szerszy kadr
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Dobry test, widać Sigma optycznie jest perfekcyjna. Mam jednak jedno pytanie. W jaki sposób uzyskałeś podobny kadr na 200 mm z tak bliskiej odległości, skoro VRII i Tamron bardzo skracają ogniskową, w przeciwieństwie do FLa i Sigmy? Jeżeli fotografowałeś z tego samego miejsca to aby pokazać to w sposób jaki pokazałeś, musiałeś VRII i Tamrona przycinać. Róg FLa i Sigmy na 200mm z krótkiej odległości to nie jest róg Tamrona ani VR2, bo dadzą one znacznie szerszy kadr
    Finalnie różnicę niwelowałem odległością. A wcześniej porównywałem kadry bez.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Finalnie różnicę niwelowałem odległością. A wcześniej porównywałem kadry bez.
    Myślę, że pokazanie kadrów z tej samej odległości i tej samej ogniskowej i wtedy porównanie cropów 1:1 byłoby bardziej miarodajne
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Myślę, że pokazanie kadrów z tej samej odległości i tej samej ogniskowej i wtedy porównanie cropów 1:1 byłoby bardziej miarodajne
    Wręcz przeciwnie, w ten sposób niweluje się błędy konstrukcji obiektywu, tylko porównanie tego samego kadru 1:1 ma sens w przypadku ostrości.
    Poza tym sprawdzałem, brak zauważalnych różnic. Tamrona na 200 mm trzeba przesunąć do przodu o jakieś 20 cm, na pozostałych ogniskowych wszystkie trzymały się w miarę podobnie. Zwłaszcza Fl i Sigma trzymały się jak bracia.
    Sprawdzenie który nie trzyma ogniskowej jeszcze przede mną.

  7. #107
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Myślę, że pokazanie kadrów z tej samej odległości i tej samej ogniskowej i wtedy porównanie cropów 1:1 byłoby bardziej miarodajne
    Tylko one nie mają 200 mm i wtedy detal by był pokazany na innej ilości pikseli. Czyli byłby mniejszy lub większy. To by utrudniało ocenę.

    Pliki sa, każdy wybierze co chce. Moje uwagi - jednak Tamron odstaje, mimo, że część zaklina rzeczywistość, że to to samo co Nikkory. FL lepszy od VRII. Sigma - to co zawsze. Gabaryty, waga, filtry. Jedno szkło - OK, ale cięższe ARTy 85, 135, 70-200, tego za dużo jak na jeden plecak. Czyli dla mnie Sigma nie, wygrywa FL, wygrywa na 135, 200 mm, na 70 przegrywa nieznacznie, ale tu mam ARTa 85.
    Tamron mi i tak mocno podpadł bo nic nie piszą o sofcie i kompatybilności swojej pierwszej (nie G2) serii z Nikonami Z.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tylko one nie mają 200 mm i wtedy detal by był pokazany na innej ilości pikseli. Czyli byłby mniejszy lub większy. To by utrudniało ocenę.

    Pliki sa, każdy wybierze co chce. Moje uwagi - jednak Tamron odstaje, mimo, że część zaklina rzeczywistość, że to to samo co Nikkory. FL lepszy od VRII. Sigma - to co zawsze. Gabaryty, waga, filtry. Jedno szkło - OK, ale cięższe ARTy 85, 135, 70-200, tego za dużo jak na jeden plecak. Czyli dla mnie Sigma nie, wygrywa FL, wygrywa na 135, 200 mm, na 70 przegrywa nieznacznie, ale tu mam ARTa 85.
    Tamron mi i tak mocno podpadł bo nic nie piszą o sofcie i kompatybilności swojej pierwszej (nie G2) serii z Nikonami Z.
    Właśnie też mnie zdziwił tamron, wogóle to budowa jego jest delikatnie mówiąc słaba (mejdin ciajna), obejma ze stopką to kastastrofa. Stabilizację ma fajną i mały zakres przesunięcia zooma. Ale w żadnym przypadku nie można go nazwać pogromcą nikona, pozostała trójka bardzo zbliżona.
    Sigma wygrywa na 70 w całym kadrze, na 200 w środku a na rogu z tak małą różnicą że bym pominął.
    FL bardzo słaby jest na 200 mm Jacku

    poprawna wielkość: https://farm8.staticflickr.com/7823/...de94e18a_o.jpg



    Oczywiście to jest 1:1 i wystarczy nie powiększać i każdy będzie tak samo obrazował. Jest jednak coś w tej sigmie...a dokładnie w bokehu, który osobno opiszę.

    Ja nie wiem czy zamienię swojego VR2, ta zamiana zooma z focusringiem jest dla mnie nieakceptowalna póki co.

  9. #109
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Eeee. Nie chcę nosić 200/2 ale Sigmy też nie chcę.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Eeee. Nie chcę nosić 200/2 ale Sigmy też nie chcę.
    To może Jacku skusisz się na 200 1,8 Art?
    mam przedprodukcyjny model

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1567.JPG
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	1,69 MB
ID:	21997

Strona 11 z 19 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 120-300/2.8 Sport + TC x2.0 + TC x1.4
    By grafo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2016, 19:02
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-03-2016, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •