Close

Strona 84 z 187 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694134184 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 1868
  1. #831

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ceny w usa zawsze fajne były, nie wysłałbyś gołębiem kart XQD ?
    Sprawdziłem z ciekawości i to się nie opłaca.
    XQD Sony 32GB w B&H kosztuje $90 plus około dycha taxu plus minimum $20 za ubezpieczoną przesyłkę.
    To na Skąpcu taniej.

  2. #832
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Patrz na 120GB no i na promocje jakie były bo mieli po 120$, ceny regularne zgadza się nie ma rewelacji jeśli doliczymy koszty.

  3. #833

    Domyślnie

    Ciekawe rzeczy piszecie o rp
    Mam całkiem dobrą cenowo ofertę na rp plus rf35 w niemieckim sklepie i rozważam czy kupić czy nie.
    Szukam niedrogiej pełnej klatki . Typowo pod portrety . Do tego max 2 szkła typu 35/85
    Nic więcej .
    Gdyby nie pamięć o ciągłej walce z ff/bf to wróciłbym do d750.
    I trochę przyzwyczaiłem się już do rozpoznawania twarzy . Ułatwia mi to skupienie się na kadrze, nie wspominając o zadowoleniu fotografowanych osób z uwagi na szybkość operacji
    R | 35 | 50 | 135

  4. #834

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Ciekawe rzeczy piszecie o rp
    Mam całkiem dobrą cenowo ofertę na rp plus rf35 w niemieckim sklepie i rozważam czy kupić czy nie.
    Szukam niedrogiej pełnej klatki . Typowo pod portrety . Do tego max 2 szkła typu 35/85
    Nic więcej .
    Gdyby nie pamięć o ciągłej walce z ff/bf to wróciłbym do d750.
    I trochę przyzwyczaiłem się już do rozpoznawania twarzy . Ułatwia mi to skupienie się na kadrze, nie wspominając o zadowoleniu fotografowanych osób z uwagi na szybkość operacji
    A to Ty już nie kupiłeś jeszcze Zetki lub Sony? Sony dawałem linia a7ii za 2799. Taniej już trudno a szkła są.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #835

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    byl jakiś klops ale kolega to ma na 5dmk3 i mówił że dziala.
    Pytałem kolegi koesha, który nas poinformował, iż "zna" ML
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  6. #836
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Uzywales kiedys Magic Lantern? W jakiej puszce?
    40D, wiem wiem staroć ale od tej puszki zaczęły się konkretne właśnie możliwości jakie dawał magic lantern.

  7. #837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    ...BTW: "rewelacyjny" A7III ma identycznej rozdzielczości wizjer jak RP...
    Rozdzielczość identyczna, ale wizjer mniejszy. Pozostaje jeszcze kwestia jasności, odświeżania itd. Tak czy inaczej o wizjerze A7III również się pisze, że jak na dzisiejsze możliwości trochę odstaje od czołówki i stawia się go raczej po stronie minusów. Nie piszę tu o moich wrażeniach, bo wizjer jest i działa, pewnie podobnie jak ten z RP, ale nie zmienia to faktu, że obecnie wszyscy robią lepsze.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    ...Znakomity sposób na stwierdzenie "omiń to szerokim łukiem" czy "tragicznie wykastrowany aparat" - czytanie specyfikacji ...
    Nie za bardzo rozumiem. Czy to jest odnośnie tego co napisałem? To co napisałem jest raczej normalne. Dla dzieci wszystko jest nowe, my jesteśmy stare dziady i mamy doświadczenie wiec nie zawsze musimy dotknąć ognia by sprawdzić czy parzy. Ze specyfikacji, o ile w miarę dobrze idzie nam czytanie, możemy się sporo dowiedzieć. Nie mówię, że wszystkiego, ale czasami wystarczająco dużo by móc coś uznać za wadę lub zaletę. I piszę tu raczej o rzeczach oczywistych jak wielkość, waga, bateria, brak ibis, braki w filmowaniu itd. To można określić bez trudu. A czy mimo to narzędzie nadaje się do użytku to już inna sprawa. A7, którego kiedyś miałem, też na papierze nie zachwyca, ale mimo to dobrze wspominam ten aparat. Ale dobrze wiem, że nie dla każdego się nadaje. To oczywiste.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    ...Dla mnie zasadniczą wadą tego sprzętu jest jego cena - grubo przesadzona IMHO.
    Dla ciebie to cena (choć może z czegoś to wynika, zazwyczaj nie mamy info odnośnie tego ile firmę kosztuje wyprodukowanie konkretnego modelu) a dla kogoś innego może to być mała bateria albo zbyt wolna seria. I żadne ML tego nie naprawi, porzućcie nadzieję

  8. #838

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    40D, wiem wiem staroć ale od tej puszki zaczęły się konkretne właśnie możliwości jakie dawał magic lantern.
    Trochę od czapy, ale takie ficzery, jak zebra, czy histogram live, to były fabrycznie już w protoplaście bezluster, czyli Sony R-1 około 2005 roku.

  9. #839

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie za bardzo rozumiem. Czy to jest odnośnie tego co napisałem? To co napisałem jest raczej normalne.
    Nie, to taki sarkazm wobec ogólników kolegi którymi nas tu raczy .
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #840

    Domyślnie

    Oprócz ogólników napisałem konkretnie, że ma słabą baterię, okrojone video oraz słabą serię i że dla mnie są to wady. A ogólnie wyjaśniłem skąd to wiem. Dziwi mnie tylko, że umiejętność czytania specyfikacji ze zrozumieniem może dziwić dorosłą osobę Niech będzie RP ma świetną serię, pewnie w specce jest taka a nie inna, ale można to sobie w menu pomnożyć tylko Canon się tym nie chwali. A baterię dodmuchać tylko nie mogłem tego wiedzieć, bo nie śpię z tym aparatem przy uszku.

Strona 84 z 187 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694134184 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •