Close

Strona 105 z 187 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107115155 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 041 do 1 050 z 1868
  1. #1041

    Domyślnie

    Porównanie canonowych 85/1.2. Zaskoczenia nie będzie, RF wymiata, ale jak tak patrzę na fotki ze "starej" 85/1.2 to w sumie chyba nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne.


  2. #1042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Porównanie canonowych 85/1.2. Zaskoczenia nie będzie, RF wymiata, ale jak tak patrzę na fotki ze "starej" 85/1.2 to w sumie chyba nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne.
    Mam staro 85/1.2L II (kupiona okazyjnie z 1,5 roku temu bo ktos szybko na sony chciał przejść ) i mnie do szczęscia nic nie potrzeba wiecej brakuje tylko czasu, pomysłów, chęci umiejętności, .... (dopisać cokolwiek niezwiązanego ze sprzętem)
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 24-06-2020 o 13:00
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #1043

    Domyślnie

    Specka R6 (z rumorsów) wygląda prawie jak z jakiegoś pro modelu a to ma kosztować "zaledwie" 2500$:

    https://www.canonrumors.com/here-are...fications-cr2/

  4. #1044

    Domyślnie

    szczegolnie pro zywotnosc na baterii...

    oczywiscie nie kazdy rozumie pro jako 2000 klatek jak w jakims takim 1D/D6... ale jednak takie 300 to troche malo zeby w odniesieniu do takiego czegos uzywac okreslenia "pro".
    pro to sie bedzie nazywala stacja ladowania akumulatorow (z poborem 5A z gniazdka, czterema fazami ladowania, uziemieniem, izolacja elektryczna w przemyslowym standardzie... plus odtwarzaczem mp3, stacja meteo, antyposlizgiem i zapasowym kolem ) dla tych, co takiego aparatu beda chcieli zawodowo uzywac. i zamiast gripa podajnik do tasmy z akumulatorami:


  5. #1045

    Domyślnie

    Prawie w sensie spora część specyfikacji wygląda całkiem zacnie. Nie oznacza to, że to pro puszka w cenie dzisiejszego entry. Budowa ponoć też nie jest pro. Tak uprzedzając. Inna sprawa. Skąd to info, że bateria ma być na 300 strzałów? Z tego co widzę to pojemność trochę gorsza od sonowej Z battery a ta mi starcza na kilka tysi strzałów. Wizjer R5 i R6 pewnie więcej żre, ale to chyba nie oznacza 10 razy mniejszego magazynka?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 30-06-2020 o 19:32

  6. #1046
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    Ja na sesji rzadko się zbliżam do 600 zdjęć. Na jeden dzień mi wystarczy akku w body i dwa pełne w torbie.
    Repo musi mieć więcej, ale to nie mój problem
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #1047
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Skąd to info, że bateria ma być na 300 strzałów? Z tego co widzę to pojemność trochę gorsza od sonowej Z battery a ta mi starcza na kilka tysi strzałów.
    To pewnie info oficjalne jak w sony i nikonie też sporo poniżej realiów.
    Serio robisz ponad 3000 zdjęć na jednej baterii ?

  8. #1048

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Prawie w sensie spora część specyfikacji wygląda całkiem zacnie. Nie oznacza to, że to pro puszka w cenie dzisiejszego entry.
    specyfikacja wideo, wierze na slowo, ze bajerancko. ale poza tym to juz niekoniecznie - dla fotografa akcji, podroznego czy landszafciarza tala specyfikacja to przyslowiowe "ziewlem-pierdlem-wyszlem"

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Budowa ponoć też nie jest pro. Tak uprzedzając. Inna sprawa. Skąd to info, że bateria ma być na 300 strzałów?
    a przesadzilem?

    szacuje po swoim uzytkowaniu. M5 z mizerna bateria LPE17 wyciagal mi srednio 150 zdjec na baterii (o ile nie zapomnialem wylaczyc na sztywno pakujac go do pleckaka, w przeciwnym wypadku 150 sie nie udawalo). LPE6N ma 2x wieksza pojemnosc, no to 300 temu bym dal

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Z tego co widzę to pojemność trochę gorsza od sonowej Z battery a ta mi starcza na kilka tysi strzałów. Wizjer R5 i R6 pewnie więcej żre, ale to chyba nie oznacza 10 razy mniejszego magazynka?
    wierze na slowo, ze wystarcza na tysiace. mnie w DSLR (fakt, ze mam GPS-a zawsze wlaczonego w plenerze) udaje sie do 500 dobic w cieply dzien z czystym niebem. moze na nowiutkim firmowym ogniwie daloby sie 600. w tym aparacie z telewizorem co mialem (M5) jak wyszlo 200 to bylo niezle, po prawdzie to LPE17 to smiech na sali jest

  9. #1049

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    specyfikacja wideo, wierze na slowo, ze bajerancko. ale poza tym to juz niekoniecznie - dla fotografa akcji, podroznego czy landszafciarza tala specyfikacja to przyslowiowe "ziewlem-pierdlem-wyszlem"
    Mocno naciągane z tym ziewem. 12-20 fps to mocna specyfikacja do akcji w połączeniu z lepszym afem, który ponoć ma być w nowyc eRkach. Dla podróżnego, a sam podróżuję, raczej niczego by mi nie brakowało (nie wiem czy jest gps, ale i tak tego nie używam). Zgodzić się mogę z tym, że być może nie jest to optymalny sprzęt dla landszafciarza, ale w sumie czemu miałby być? Pewnie R5 będzie lepszy.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a przesadzilem?
    Myślę, że mocno niedoszacowane są twoje rachunki. W Rce chwalą się sporo lepszymi osiągami niż te 300 i tak jak napisano w innym artykule w nowej baterii podają pojemność 2130 czyli niewiele gorzej niż w bateryjce Z od Sony a ta wystarcza na bardzo długo. Wiele pewnie zależy także od zarządzania baterią, możliwe, że w modelu na doświadczenie z którym się powołujesz działa to bardzo słabo. I wtedy takie proste mnożenie się nie sprawda. W A7III mam baterię o dwa razy większej pojemności niż poprzednio w A7. W pierwszej robiłem około 200-300 zdjęć na jednym ładowaniu (w porywach do 500). W 3ce robię około 2000, ale zdarzyło mi się nawet podwoić ten wynik. Jeśli podobnie będzie w nowych Rkach to myślę, że będzie to całkiem znośny wynik a jeśli jeszcze do tego doda się grip to stawiam jednak na to, że podajnik do baterii nie będzie potrzebny. Zresztą się okaże.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    wierze na slowo, ze wystarcza na tysiace. mnie w DSLR (fakt, ze mam GPS-a zawsze wlaczonego w plenerze) udaje sie do 500 dobic w cieply dzien z czystym niebem...(
    Nie jestem jedyny. Nie robię landszaftów i często strzelam seriami stąd Twoje 600 może być lepsze niż moje 2 tysie, trudno o wspólny mianownik przy różnym sposobie focenia, ale chodziło mi tylko o to, że jeśli plotki się potwierdzą to bateria w nowych Rkach będzie miała trochę mniejszą pojemność niż Z do Sony za to większą niż ta używana w Zetkach. Dziś na spacerze około 1,5h zrobiłem około 190 zdjęć, połowa w szybkiej serii, i straciłem 4% baterii. Nie jest to jakieś naukowe podejście, ale z tego co ostatnio obserwuję, nowe bezlustra całkiem nieźle sobie radzą z zarządzaniem energią.

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    szacuje po swoim uzytkowaniu. M5 z mizerna bateria LPE17 wyciagal mi srednio 150 zdjec na baterii (o ile nie zapomnialem wylaczyc na sztywno pakujac go do pleckaka, w przeciwnym wypadku 150 sie nie udawalo). LPE6N ma 2x wieksza pojemnosc, no to 300 temu bym dal
    Szczerze. Bartku problem leży IMHO po Twojej stronie . Nieustannie o tym marudzisz, a nawet pobieżne przejrzenie internetów pokazuje, że to wydumany problem. Nikt z moich znajomych Canoniarzy nie ma z tym większego problemu. Ja w swoich zabawkowych eMkach zapominam czasami gdzie włożyłem ładowarkę więc może /w skrócie/ warto popatrzeć na to tak; jeśli wszyscy na około mówią, że mam plamę na koszuli to nie oznacza to że wszyscy są ślepi tylko na ogół jest odwrotnie .
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 105 z 187 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107115155 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •