Close

Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 172

Wątek: Nikkor Z 50/1.8

  1. #131

    Domyślnie

    Ja zdecydowanie jestem fanem kąta ok. 47-50 stopni (takie zboczenie z czasów małoobrazkowych) co w FX przekłada się na tą ogniskową i do Z-ki kupiłem Z 50 1,8 S. Z cashbackiem był za 1,5 kzł więc nie można było nie brać!
    Obrazek moim zdaniem lepszy, bardziej plastyczny, delikatnie ostrzejszy niż z S 18-35 podpiętej do D500. W stosunku do AF-S 50 1,8G (mam, podpinałęm przez FTZ) też jest różnica na korzyść Z. AF moim zdaniem szybszy niż w obiektywach AF-S i przy ustawieniu pojedynczym i przy przeostrzeniu. Wrażenie szybkości AF-S w stosunku do AF-P moim zdaniem polega na tym, że ten pierwszy słychać - ucho rejestruje dźwięk pracy autofokusa i wiadomo dokładnie że już ustawił - "bzzzz..." i jest! Obiektywów AF-P i Z nie słychać! Może mam już przytępiony słuch ale tylko Z 35 1,8 trochę słyszę. Ze stałek 50 i 85 działa bezszelestnie. Ostrość w AF-C wszystkie trzymają bezbłędnie. Przynajmniej z Z6.
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZbyszekS Zobacz posta
    Ja zdecydowanie jestem fanem kąta ok. 47-50 stopni (takie zboczenie z czasów małoobrazkowych) co w FX przekłada się na tą ogniskową i do Z-ki kupiłem Z 50 1,8 S. Z cashbackiem był za 1,5 kzł więc nie można było nie brać!
    Obrazek moim zdaniem lepszy, bardziej plastyczny, delikatnie ostrzejszy niż z S 18-35 podpiętej do D500. W stosunku do AF-S 50 1,8G (mam, podpinałęm przez FTZ) też jest różnica na korzyść Z. AF moim zdaniem szybszy niż w obiektywach AF-S i przy ustawieniu pojedynczym i przy przeostrzeniu. Wrażenie szybkości AF-S w stosunku do AF-P moim zdaniem polega na tym, że ten pierwszy słychać - ucho rejestruje dźwięk pracy autofokusa i wiadomo dokładnie że już ustawił - "bzzzz..." i jest! Obiektywów AF-P i Z nie słychać! Może mam już przytępiony słuch ale tylko Z 35 1,8 trochę słyszę. Ze stałek 50 i 85 działa bezszelestnie. Ostrość w AF-C wszystkie trzymają bezbłędnie. Przynajmniej z Z6.
    Jaka jest różnica według Ciebie pomiędzy nową i starą pięćdziesiątką G ?

  3. #133

    Domyślnie

    Moim zdaniem różnica jest w celności/pewności AF i obraz z S jest czysty, bardziej klarowny. G podłączony przez FTZ do Z6 w takich samych warunkach otwarty do 1,8 dawał jednak nieco "mydlany" efekt. Czym dalej od środka tym bardziej. Żeby nie było, że G jest zły - za cenę jaką ostatnio miał jest super i dopóki nie miałem możliwości porównania z S nie widziałem wad. Oczywiście, jak ktoś porówna G z Artem to zupełnie inna liga. Tam moim zdaniem widać jeszcze większą różnicę,
    Ja nie badam laboratoryjnie rozdzielczości, aberacji czy komy ale ogólne wrażenie z surowego RAW-a i to, co daje nowa seria zdecydowanie bardziej mi się podoba. Była też na forum opinia dotycząca porównania 85 G i S i tam rzeczywiście na zdjęciach nie można było dostrzec różnicy (85G nie mam i nie miałem) ale dla 50 jeśli dziś przyszłoby kupować do Z-ki zdecydowanie jeszcze raz wybrałbym S. Tym bardziej w cenie, w jakiej był w cashbacku.
    Oczywiście jest to wszystko subiektywne i może mój egzemplarz 50 G ma jakieś wady nie koniecznie dotyczące wszystkich?
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  4. #134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZbyszekS Zobacz posta
    Moim zdaniem różnica jest w celności/pewności AF i obraz z S jest czysty, bardziej klarowny. G podłączony przez FTZ do Z6 w takich samych warunkach otwarty do 1,8 dawał jednak nieco "mydlany" efekt. Czym dalej od środka tym bardziej. Żeby nie było, że G jest zły - za cenę jaką ostatnio miał jest super i dopóki nie miałem możliwości porównania z S nie widziałem wad. Oczywiście, jak ktoś porówna G z Artem to zupełnie inna liga. Tam moim zdaniem widać jeszcze większą różnicę,
    Ja nie badam laboratoryjnie rozdzielczości, aberacji czy komy ale ogólne wrażenie z surowego RAW-a i to, co daje nowa seria zdecydowanie bardziej mi się podoba. Była też na forum opinia dotycząca porównania 85 G i S i tam rzeczywiście na zdjęciach nie można było dostrzec różnicy (85G nie mam i nie miałem) ale dla 50 jeśli dziś przyszłoby kupować do Z-ki zdecydowanie jeszcze raz wybrałbym S. Tym bardziej w cenie, w jakiej był w cashbacku.
    Oczywiście jest to wszystko subiektywne i może mój egzemplarz 50 G ma jakieś wady nie koniecznie dotyczące wszystkich?
    Zgadzam się, że w zależności od sztuki szkła na 1.8 jest różnie. I faktycznie chyba wszystkie szkła Z na pełnej dziurze są ostrzejsze. Ale już trochę przymykając wydaje mi się, że różnica się zaciera... bardzo krótko miałem w rękach nową wersję. Jedno mi nie za bardzo nie podoba w nowym szkle. Obrazek wydaje mi się dość sterylny....? nie wiem jak to wyrazić... Może to przyzwyczajenie do starego .
    Oczywiście szkło złe nie jest, to fakt. Osobiście nie mam potrzeby używania takiego szkła na pełnej dziurze, więc sobie odpuściłem. Może kiedyś jak jeszcze stanieje.....

  5. #135

    Domyślnie

    O widzisz, tego słowa mi brakowało. Obraz z nowych obiektywów w połączeniu z Z6 jest sterylny. I nie powiem, lubię taki. Jak potrzebuję powrotu do przeszłości to podpinam szkła od analogów i zaczyna się zupełnie inna zabawa.
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  6. #136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZbyszekS Zobacz posta
    O widzisz, tego słowa mi brakowało. Obraz z nowych obiektywów w połączeniu z Z6 jest sterylny. I nie powiem, lubię taki. Jak potrzebuję powrotu do przeszłości to podpinam szkła od analogów i zaczyna się zupełnie inna zabawa.
    Jaki masz adapter i jak się sprawuje? Czy masz adapter pod m42?
    Spodobał mi się ostatnio focus peaking na Z6 więc planuje jakieś szkła podłączyć.

  7. #137

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZbyszekS Zobacz posta
    O widzisz, tego słowa mi brakowało. Obraz z nowych obiektywów w połączeniu z Z6 jest sterylny. I nie powiem, lubię taki. Jak potrzebuję powrotu do przeszłości to podpinam szkła od analogów i zaczyna się zupełnie inna zabawa.
    No nie ... Aż takim pleśniakiem 50mm G nie jest, bez przesady. Jak potrzebuję tej " sterylności " to zapinam sigmę

  8. #138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Ta 50-tka S ma na f1.8 MTF prawie dwa razy wyższy od 50 -tki AF-S
    W dodatku lepsza też od Sigmy 50 1.4 Art
    https://photographylife.com/reviews/...-50mm-f1-8-s/3

    teraz tak przeglądam testy i jestem pod dużym wrażeniem Nikona Z 50mm F1.8 S
    https://www.dpreview.com/reviews/nik...-lens-review/2
    Panowie, no to albo w sklepie mieli walniętą sztukę s lub wybitną sztukę af-s albo z moimi oczami jest źle. Różnica w ostrości na 1.8 moim zdaniem była minimalna, na pewno nie pokrywająca się z dwukrotnym spadkiem tak jak pokazywaly to wykresy z linku. Aby to zauważyć fotkę miałem w powiększeniu 100% i jeszcze sie przygladać temu. W af-s rozmycie tła wg mnie jest bardziej miękkie analogowe tak bym to nazwał. na brzegach już z jest ostrzejsza, lecz nadal nie stwierdzam dwukrotnej przewagi. Moim zdaniem największą zaletą w z jest bezglosny AF. nie słychac go.
    W casch back cena obiektywu była super i nie ma co ukrywać, ja wolałem różnicę 1000zł, zostawić na jakieś inne szkło. Gdybym miał duży nadmiar gotówki to wziąłbym eske.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  9. #139

    Domyślnie

    Jeśli nie masz aparatki z matrycą o wysokiej rozdzielczości typu Z7 to zapewne różnica między S a G będzie mniej widoczna.

  10. #140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jeśli nie masz aparatki z matrycą o wysokiej rozdzielczości typu Z7 to zapewne różnica między S a G będzie mniej widoczna.
    i pewnie tu może leżeć przyczyna.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •