Close

Strona 394 z 493 PierwszyPierwszy ... 294344384392393394395396404444 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 931 do 3 940 z 4926
  1. #3931

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Chyba się nie rozumiemy. Dobrze że tanieje, robi się realna wartość aparatu. A odniosłem się do tego, że Nikon zrobił poligon doświadczalny, i pokazał środkowy palec ludziom którzy kupili kilka tygodni temu ten sprzęt, a jak widać fascynacja marka jest tak ogromna, że większość próbuję tłumaczyć podatkiem od nowości.
    No chyba się nie rozumiemy. Nikon nie pokazał żadnego środkowego palca. Piszesz, że dobrze jest, że tanieje. To napisz proszę jak sobie wyobrażasz to tanienie tak by jednocześnie byli zadowoleni Ci, którzy kupili drożej? I o jakich kilku tygodniach piszesz? Kilka tygodni temu aparat był droższy niż dziś, ale miał w zestawie kartę, a dziś jest tańszy mniej więcej o jej równowartość. O podatku od nowości pisałem między innymi ja, ale nie wydaje mi się bym był jakość blisko z firmą Nikon Poza tym spadku cen nie tłumaczy się tu tylko odjęciem podatku od nowości. Nie żyjemy w czasach gospodarki centralnie sterowanej. Nikon wypuścił aparat w cenie a rynek to zweryfikował. To nie jest wina Nikona. On po prostu reaguje na informację zwrotną. W takiej cenie się słabo sprzedaje więc trzeba coś z tym zrobić. Poza tym okres przedwakacyjny to jest u nas zwyczajowo okres zniżek i promocji. Tak naprawdę na zniżkę cen Zetek wpłynęły przynajmniej trzy czynniki i o tym między innymi się tu pisze, ale jesteś tak zacietrzewiony, że po prostu tego nie dostrzegasz.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Szkoda że Dariusz zrezygnował, to była jedyna osoba która obiektywnie potrafiła ocenić sprzęt, bez oślepiania się logiem Nikona.
    U Darka, niestety, wszystko jest albo naj i super duper albo właśnie do zadu. Czarne albo białe. Dla mnie taki sposób pisania jest niestety z lekka niestrawny. Dla innych może oczywiście być pociągający. Nic mnie do tego.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Śmiejecie się z kultu Sony, że pewne wady to u nich tabu. A tu lepiej się robi ?
    Podałem Ci przykład wychwalanego przez Ciebie A9. W przeciągu dwóch lat aparat potaniał z 23 tys. do 12,4 (w tej chwili z casbackami i innymi cudami). I jak mają się czuć Ci co go kupili po premierze, albo nawet pół roku temu? Albo nawet tydzień temu, bo tydzień temu był 3 tysie droższy
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 31-05-2019 o 09:09

  2. #3932

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Porównuj ceny w tych samych sklepach, kosztował 9500 z karta 64 i ftz dzisiaj kosztuje w tym samym sklepie z rabatem nikona 7150 bez karty która kosztuje 699zl zatem 9500 vs 7850 nadal dużo ale nie jak ponad 10tys do 7 tys.
    Pomijając wartość karty wychodzi spadek na poziomie 18%
    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    D850 w ciągu roku poltaniał z 16000zł na 11440zł (AB foto)
    Tutaj zaś mamy spadek 29-procentowy. Doskonale widać co ile spadło. Jeśli dołożyć do tego jak niektóre osoby jarały się wprowadzeniem akcji serwisowej na wadliwe D600 i D750 (w końcu "za darmo" można było dostać migawkę) sprawa staje się oczywista, że niektórzy piszą to co im na daną chwilę jest wygodne. Tylko nie zwrócą uwagi, że wypisują bzdury

  3. #3933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...No i na koniec, sam Nikon zrozumiał że popełnił duży błąd, bo już zapowiedział niższy model Z5 i już z 2 slotami kart. Z9 też z 2 slotami. No wcześniej nie mógł znaleźć miejsca na 2 sloty, a nagle już się zrobiło miejsce ? ...
    Już dawno temu Nikon zapowiedział profesjonalny model, opowiednik D5ki, z dwoma slotami. To nie błąd, ale strategia i pozycjonowanie produktów. Poza tym jedynymi aparatami z dwoma slotami na duże karty typu XQD czy CF są cegły typu D5. Całkiem możliwe, że w mniejszych aparatach jednak dwa takie sloty się nie zmieszczą, bo nie ma ich ani w D850 ani w dużych Pasanach S1. I całkiem możliwe, że nowa Zetka z dwoma slotami po prostu będzie dużym aparatem. Być może Nikon popełnił błąd w Z6 i Z7, ale jeśli już to przez użycie samego XQD zamiast SD, które póki co jest wystarczające nawet w tego typu aparatach. I wtedy pewnie zmieściłby się dwa sloty. Tyle, że my nie wiemy jakie są umowy dwustronne między takimi firmami jak Nikon i Sony. Możliwe, że Sony dając swoje matryce wciska Nikonowi dodatkowo swój nowy format.

  4. #3934

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    mógłbym sprzedać d750 i kupić bez jakiś ogromnych strat Z6.
    Za D750 z ponad 100-tysięcznym przebiegiem to wiele nie dostaniesz.

  5. #3935

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Za D750 z ponad 100-tysięcznym przebiegiem to wiele nie dostaniesz.
    To prawda, obecnie dwie używane d750 starczą na styk na jedno Z6.

  6. #3936

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    To prawda, obecnie dwie używane d750 starczą na styk na jedno Z6.
    To się dopiero okaże. Ktoś wystawił Z6 z kitem na aukcję i na razie cena jest wybitnie atrakcyjna Także jak dobrze pójdzie to z zadbanej igły prawie nieśmiganej 100 tys na liczniku D750 może starczy i na Z6 i na jakiegoś fajnego Passata rocznik 88

  7. #3937

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...
    W wątku o Z6 napisałem co myślę o Z6 po przesiadce z D750. W skrócie nie wróciłbym do D750 bo: strasznie klapie lustrem, brak mu stabilizacji, nie ma do niego szkła z tak szybkim i bezgłośnym AF-em jak Nikkor S, wg mnie jest gorzej wykonany a przede wszystkim aparat ma mi sprawiać przyjemność z robienia zdjęć. Tego nie miałem w przypadku D750. To inny świat. Dla mnie jako osoby fotografującej hobbistycznie DSLR-y mogą odejść w zapomnienie, przewaliłem ich trochę, bez tych z najwyższej półki, ale każdy wybiera to co mu pasuje.

  8. #3938

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta

    Porownujesz D750 do Z6? Lepszy, w czym lepszy Z6. Nikon D750 wciąż ma pewniejszego AFC, mniejsze punkty AF. Wciąż ma wizjer optyczny (dla jednego to lepsze, a drugiego gorsze) dla mnie wizjer optyczny jest lepsza opcja. Dalej ma dłużej wytrzymująca baterię, dalej ma możliwość podpięcia gripa. No i szanowny Panie, ma dwa slot kart pamięci, dla Ciebie może to mało istotne, ale dla mnie to priorytet. Bo wiem że karta XQD pada, jak każda elektroniczna rzecz. Mam bekapy w domu, chce mieć bekapy z kartami.
    Dla mnie AF w Z6/Z7 jest o tyle lepszy od lustrzanek, że działa tak samo w trybie LV, co ma znaczenie, gdy robimy zdjęcie aparatem umieszczonym tuż nad ziemią, czy trzymanym w górze w wyciągniętych rękach.

  9. #3939

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Nikon D750 wciąż ma pewniejszego AFC, mniejsze punkty AF.
    Zdecydowanie nie zgadzam sie z tym stwierdzeniem. Pisze to jako posiadacz zarowno D750, D810 i Z6 a nie teoretyk podpierajacy sie opiniami innych z internetu.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  10. #3940

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    To się dopiero okaże. Ktoś wystawił Z6 z kitem na aukcję i na razie cena jest wybitnie atrakcyjna Także jak dobrze pójdzie to z zadbanej igły prawie nieśmiganej 100 tys na liczniku D750 może starczy i na Z6 i na jakiegoś fajnego Passata rocznik 88
    Mówisz o aukcji gdzie jest 300zł wylicytowane i 6 dni do końca? Nie no, bądźmy poważni, przecież to kompletnie nic nie mówi, pójdzie za nie mniej niż 7-8k. Poza tym porównywałem do nowego, bo oprócz tej jednej sztuki nie widzę innych używek.

Strona 394 z 493 PierwszyPierwszy ... 294344384392393394395396404444 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •