Close

Strona 210 z 288 PierwszyPierwszy ... 110160200208209210211212220260 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 091 do 2 100 z 2877
  1. #2091

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez garnus Zobacz posta
    Hmm to może jednak kurs AF się przydał.
    Trzeba światu o tym głośniej mówić, na FB ludzie chcą dawać szkła do kalibracji bo z Z6 przy EyeAF trafiają w nos albo ucho a to jednak trzeba w siebie inwestować.
    Ale jakie dokładnie szkła? Może czas przejść na natywne? Przejściówki w Sony też są protezą przy szkłach natywnych... Serio, nie widzę żadnej różnicy. No może samo wykrywanie oka w Sony jest trochę lepsze...? Choć dla mnie bardziej przewidywalne tylko, łatwiej ogarnąć kiedy nie da rady. Ale na pewno nie widzę żadnych przepaści między tymi AFami. Także nie wiem co nie tak było z Twoim aparatem.

  2. #2092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez garnus Zobacz posta
    ...
    ... bo z Z6 przy EyeAF trafiają w nos albo ucho a to jednak trzeba w siebie inwestować.
    Tak, właśnie tak! Operacja plastyczna, mały nosek, nie odstające uszy i będzie dobrze

  3. #2093

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale jakie dokładnie szkła? Może czas przejść na natywne? Przejściówki w Sony też są protezą przy szkłach natywnych... Serio, nie widzę żadnej różnicy. No może samo wykrywanie oka w Sony jest trochę lepsze...? Choć dla mnie bardziej przewidywalne tylko, łatwiej ogarnąć kiedy nie da rady. Ale na pewno nie widzę żadnych przepaści między tymi AFami. Także nie wiem co nie tak było z Twoim aparatem.
    Dyskutowaliśmy już o tym w wątku Sony.
    1) EyeAf w sony jak kwadracik jest na oku to na zdjęciu oko jest ostre, w nikonie rożnie. Miałem 35S, 50S i 85G przez FTZ.
    2) AutoAreaAF czy jak ten tryb automatyczny się nazywa w obu aparatach, w sony śledzi pierwszy plan obojętnie jak się porusza, w nikonie czerwone kwadraty skaczą po cały ekranie i huk wie co będzie ostre.
    3) Śledzenie obiektu - w nikonie kwadrat szary w wersji 3.0 już lepiej ale często odkleja się od obiektu, skacze na inny(przecinający obiekt) albo do góry i tam zostaje.
    4) Punktowe w Z6 potrafiły pompować i szukać obiektu, jak już znalazł to trzymał.

    W wszystkich 4 kategoriach Sony a7m3 jest pewniejsze niż Z6.
    Dlatego mam do dalszej obróbki dużo więcej zdjęć biegnącego psa(gdzie zetka nie potrafiła obiektu złapać nawet na dużym punktowym bo myszkowała), dzieci chlapiących się wodą albo przebiegających przez zraszacze z wodą(eyeaf nie dawał się zmylić), czy z meczów baseballowych gdzie odpalam af "szeroki" i śledzi zawodnika od kiedy pojawia się w kadrze.
    Z6 też dawał sobie jakoś rady, tylko teraz zdjęcie odrzucam bo kadr albo mina beznadziejna a nie dlatego że nie ostre.

  4. #2094

    Domyślnie

    Serio macie takie problemy z AF w Z6? Ja nawet przy bardzo płytkiej GO z założonym 105/1.4 nie mam problemów praktycznie żadnych. Można na siłę szukać czy trafione w rzęsy czy w tęczówkę, ale nie nos czy uszy.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #2095

    Domyślnie

    Każdy sobie musi znaleźć sprzęt spełniający kryteria. Ale absolutnie nie ma problemu celności automatów AF w szkłach natywnych do Zetki. Przez FTZ jest tak sobie. Natomiast samo działanie w Sony jest lepsze, to fakt, ale pisząc o połowie nietrafionych zdjęć chyba dodajesz sporo fantazji... Najbardziej przewidywalny AF do piesków mam w D850, ostre jest zawsze to, co ja chcę To też się nie wpisuje w teorie fejsa, bo przecież lustra nigdy nie trafiają w punkt

  6. #2096

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Serio macie takie problemy z AF w Z6? Ja nawet przy bardzo płytkiej GO z założonym 105/1.4 nie mam problemów praktycznie żadnych. Można na siłę szukać czy trafione w rzęsy czy w tęczówkę, ale nie nos czy uszy.
    Z Z6 miałem, z a3m7 nie mam a kursu robić nie musiałem

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Każdy sobie musi znaleźć sprzęt spełniający kryteria. Ale absolutnie nie ma problemu celności automatów AF w szkłach natywnych do Zetki. Przez FTZ jest tak sobie. Natomiast samo działanie w Sony jest lepsze, to fakt, ale pisząc o połowie nietrafionych zdjęć chyba dodajesz sporo fantazji... Najbardziej przewidywalny AF do piesków mam w D850, ostre jest zawsze to, co ja chcę To też się nie wpisuje w teorie fejsa, bo przecież lustra nigdy nie trafiają w punkt
    Oczywiście "50%" to grube przerysowanie z mojej strony.
    D850 zawsze mi się marzył, ale nie moja półka cenowa.

  7. #2097

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Każdy sobie musi znaleźć sprzęt spełniający kryteria. Ale absolutnie nie ma problemu celności automatów AF w szkłach natywnych do Zetki. Przez FTZ jest tak sobie. Natomiast samo działanie w Sony jest lepsze, to fakt, ale pisząc o połowie nietrafionych zdjęć chyba dodajesz sporo fantazji... Najbardziej przewidywalny AF do piesków mam w D850, ostre jest zawsze to, co ja chcę To też się nie wpisuje w teorie fejsa, bo przecież lustra nigdy nie trafiają w punkt
    Mnie przez FTZ czasem denerwuje tylko S85A, na AF-C z wciśniętym AF-ON silnik stara się cały czas doostrzać co powoduje minimalne drgania i mam wrażenie, że co któreś zdjęcie jest delikatnie poruszone. Rzadko jednak używam ostatnio tego obiektywu, więc ta opinia nie powinna być brana jako pewnik.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #2098
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez garnus Zobacz posta
    Trzeba światu o tym głośniej mówić, na FB ludzie chcą dawać szkła do kalibracji bo z Z6 przy EyeAF trafiają w nos albo ucho a to jednak trzeba w siebie inwestować.
    Zastanawiam się czy czasem nie trollujesz.
    Na fejsie różne ciekawe rzeczy są, ja przestałem to czytać bo mózg się lasował.

  9. #2099

  10. #2100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zastanawiam się czy czasem nie trollujesz.
    Na fejsie różne ciekawe rzeczy są, ja przestałem to czytać bo mózg się lasował.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.png
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	43655

    Polecam cały wątek.

Strona 210 z 288 PierwszyPierwszy ... 110160200208209210211212220260 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •