Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Murowana Goślina
    Posty
    7

    Domyślnie D5600 i Live View

    Od kilku dni jestem użytkownikiem Nikona D5600.Przesiadłem się z D50 głównie dla Live View.Podczas używania trybu LV na ekranie nie widać żadnych zmian pomimo tego ,że zmieniam przysłonę ,czas lub white balance.Zmiany widać tylko przy wyborze efektów lub sceny.Drugim problemem jest wydłuzenia czasu powyżej 1/50s przy podglądzie na żywo.Kiedy wyłączam LV mogę wydłużyć czas,powracając do LV ustawienie wraca na 1/50s.

  2. #2

    Domyślnie

    To wszystko jest chyba w instrukcji. A na forum na pewno. Zmiana wartości przysłony w trakcie podglądu nie wpływa na obraz LV.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Murowana Goślina
    Posty
    7

    Domyślnie

    W instrukcji udało mi się znaleźć informacje tylko na temat dłuższych czasów podczas używania LV.Jest to spowodowane parametrami nagrywania filmów.Nie ma natomiast nic na temat zmian LV podczas ustawiania przesłony i czasu.Jeśli zmiany tych parametrów nie dają odbicia w LV to niestety moje rozczarowanie tym aparatem pogłębia się coraz bardziej.Dodatkowo dochodzi opóźnienie podczas wykonywania zdjęc w trybie LV.Aparat robi jakby dwie klatki,jest to bardzo irytujące,nie wiem jak to zmienić?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie zmienisz tego. Rób zdjęcia przez wizjer, będzie szybko. To zaleta lustrzanki.

  5. #5

    Domyślnie

    Trochę dziwne kryterium oceny przyjąłeś. Nie tylko w Twoim modelu tryb LV nie oddaje w czasie rzeczywistym zmiany parametrów. Tak jak kolega wyżej napisał - skup sie po prostu na robieniu zdjęć jak lustrzanką czyli przez wizjer. LV to funkcja czasem pomocna ale nie podstawowa w tym typie aparatów (pomocna np. przy ręcznym ostrzeniu na konkretny szczegół itp.).
    Co do sposobu w jaki zachowuje się aparat podczas robienia zdjęcia w trybie LV to wynika to wprost z jego budowy.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Murowana Goślina
    Posty
    7

    Domyślnie

    To kryterium po części wynikało z wczesniejszego użytkowania Alfy A550 w której to świetnie działało.Zrobiłem jak widać słabe rozeznanie i teraz lekkie rozczarowanie.No ale mądry Polak po szkodzie.Z drugiej strony wielki pozytyw w Nikonie D5600 to jakość zdjęć w JPG-u.Trzeba będzie zmienić przyzwyczajenia ,dobrze poznać nowy sprzęt a w odwodzie pozostawić sobie starą dobrą Alfę .Wielkie dzięki za informacje,które mi trochę rozjaśniły w głowie.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A550 ma półprzepuszczalne lustro i dlatego masz podgląd, a D5600 to lustrzanka w 100%, więc i podgląd działa inaczej.

    Ja chwalę D3400 za piękne jpg ale to już kolejna osoba, która chwali też D5600, więc potwierdza się że nowe puszki Nikona mają dobre ustawienia jpg.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Murowana Goślina
    Posty
    7

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to A550 nie ma półprzepuszczalnego lustra tylko zamontowaną jakąś drugą matrycę.Półprzepuszczalne lustra zaczęli robić później ale mogę się mylić.

Podobne wątki

  1. Live View w nocy
    By koberek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 21:51
  2. [D5100] Live view na TV
    By cralt in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 00:48
  3. Live view i mf check live view?
    By quo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 03:43
  4. Live View
    By tbogdanowicz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 11:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •