Close

Strona 33 z 49 PierwszyPierwszy ... 23313233343543 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 484
  1. #321

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Te druciki dodawane są do wszystkiego, co wyposażone jest w kotwiczki.
    To ciekawe, co piszesz, bo kupując kilka lat temu Pasek Slide i przed rokiem Cuffa nie znalazłem żadnego drucika. Przy okazji gwarancyjnej akcji PD wymiany wadliwej partii kotwic nowy komplet przyszedł też bez tych drucików.

  2. #322

    Domyślnie

    Kilka lat temu sytuacja mogła wyglądać inaczej. Z czasem PD się zorientował, że te kotwiczki nie pasują do części modeli aparatów i zaczął dodawać przejściówki.

    https://www.youtube.com/watch?v=_hYLeP_crk4

    Na filmie instruktażowym sprzed roku Cuff V3 już ma te "split rings" (1:00).
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 20-08-2020 o 11:49
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #323

    Domyślnie

    A jak się sprawa ma z paskiem PD Slide v3? Ktoś posiada, testował, poleca, odradza? Od pół roku używam paska JJC (z aliexpress, ten: https://pl.aliexpress.com/item/32827329234.html) i nieco irytuje mnie mięsisty i szeroki fragment neoprenu, który w ciepłe dni jest po prostu cały mokry od kontaktu ze skórą, więc niezbyt komfortowo. Klamerki, ściągacze i sztywność paska w jego części mocującej także nie są zbyt wygodne, więc pomyślałem o tym pasku od PD, który w miejscu łączenia z aparatem powinien być mniej "zawadzający" niż ten chińczyk.
    Fotograficzny lajkonik, na co dzień webdev

  4. #324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    @Śprotek, doszła?
    Jest )))))
    Napisałem Ci PW ale jeszcze tutaj napiszę, choroba, serce rośnie jak jeden człowiek drugiemu pomaga tylko dlatego, że łączy ich wspólna pasja! Dzięki Ci piękne @matbe

  5. #325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joint Zobacz posta
    A jak się sprawa ma z paskiem PD Slide v3? Ktoś posiada, testował, poleca, odradza?
    Mam wersję Lite, bo normalna była dla mnie za szeroka i spokojnie można na nim zawiesić D800 z gripem i ciężkie tele. Regulacja długość bajecznie prosta, możliwość użycia jak klasycznego paska albo przez ramię, co szczególnie polecam przy ciężkich obiektywach.

    Cytat Zamieszczone przez joint Zobacz posta
    Od pół roku używam paska JJC (z aliexpress, ten: https://pl.aliexpress.com/item/32827329234.html) i nieco irytuje mnie mięsisty i szeroki fragment neoprenu, który w ciepłe dni jest po prostu cały mokry od kontaktu ze skórą, więc niezbyt komfortowo. Klamerki, ściągacze i sztywność paska w jego części mocującej także nie są zbyt wygodne, więc pomyślałem o tym pasku od PD, który w miejscu łączenia z aparatem powinien być mniej "zawadzający" niż ten chińczyk.
    Bałbym się powiesić na tym wynalazku nawet tani aparat. Klamry w żaden sposób niezabezpieczone przed przypadkowym naciśnięciem to najlepszy sposób na roztrzaskanie aparatu o glebę. Już bym wolał standardowy pasek Nikona.

  6. #326

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Mam wersję Lite, bo normalna była dla mnie za szeroka i spokojnie można na nim zawiesić D800 z gripem i ciężkie tele. Regulacja długość bajecznie prosta, możliwość użycia jak klasycznego paska albo przez ramię, co szczególnie polecam przy ciężkich obiektywach.
    Już prawie zamówiłem, ale natrafiłem na recenzję tego paska na yt, gdzie koleś narzeka na wnerwiające układanie się paska w pętle w okolicach zaczepów (link: https://www.youtube.com/watch?v=fk4wrfx1IKo) - w komentarzach dużo osób to potwierdza, więc pytanie: czy dzieje się tak tylko na początku i pasek się później układa już lepiej jak się "rozchodzi" czy cały czas to występuje?
    Fotograficzny lajkonik, na co dzień webdev

  7. #327

    Domyślnie

    Fajny ten film, gość nawet nie wiedział jak się tego paska używa .
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #328

    Domyślnie

    Az sprawdzilem u siebie i rzeczywiscie tak jest. Wczesniej jakos tego nie zauwazylem
    Pasek jest stosunkowo nowy, wiec ci jeszcze nie powiem czy mija z czasem

  9. #329

    Domyślnie

    Po pierwsze nie przeszkadza.
    Po drugie taśma jest dobrej jakości i dosyć długo zachowuje fabryczną sztywność.
    ALE!
    To jest pasek typu "slide", czyli służy do noszenia na skos. W tej pozycji zwykle jest maksymalnie lub prawie maksymalnie wydłużony. Więc zjawisko w zasadzie nie występuje.
    Chyba nie ma sensu kupowanie tego paska do noszenia go jako krótkiego paska na szyi. Wtedy, ze wszystkich jego zalet, pozostaje tylko łatwość demontażu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #330

    Domyślnie

    Również uważam że slide lite jest "niedorobiony" i ma za sztywny materiał. Slide jest lepszy. Mam wszystkie paski oraz dwa cuffy. Najlepsze z tego to duzy Slide i Cuff.
    Slide po jakimś czasie zrobił się miękki, lite nie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W lite też jest trudno odpinać aparat, pasek przeszkadza. W slide jest lepiej to zrobione. Paska lite nie polecam.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 33 z 49 PierwszyPierwszy ... 23313233343543 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Przyroda od kapelutka - wątek zbiorczy
    By kapelutek in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 13:49
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 00:31
  3. Uchwyt Peak Design Capture Pro
    By Doczu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 11:40
  4. Tanie Hostele - temat zbiorczy
    By MR in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 14:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •