Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    zapper
    Gość

    Domyślnie Nikon FE- początkujący prosi o pomoc

    Stało się. Zaraziłam się "robieniem zdjęć", a nie tylko "pstrykaniem". Z tej okazji naczytałam się o fotografii analogami, wygrzebałam starą lustrzankę ojca (Nikon FE) i- hm... tu zaczyna się problem. Nie do końca wiem, co do czego służy. Czy moglibyście mi pomoć i ogólnie wyjaśnić, co to za przyciski i pokrętła zaznaczone numerami? Czy ten aparat ma światłomierz? Z góry dziękuję.








  2. #2

    Domyślnie

    Tak, ma światłomierz (ma wskazówkę w wizjerze). Ma nawet automatykę czasu

    1. Ustawianie czułości filmu oraz korekcja ekspozycji
    2. i 4. Złącze i sprzęgło motoru
    3. Przycisk odblokowujący film do zwinięcia
    5. Samowyzwalacz
    6. Podgląd głębi ostrości
    7. Gniazdo zewn. lampy błyskowej
    8. Przycisk do testowania baterii

    Zapoznaj się ze stroną http://www.mir.com.my/rb/photography...s/fe/index.htm

  3. #3

    Domyślnie

    Super Aparat, sam go uzywam. To po kolei:
    1.Tu ustawiasz czulosc filmu i korekcje ekpozucji. Zwby ustawic czulosc, naciskasz ten metalowy guzik po prawej i krecisz kolkiem. Zeby ustawic korekcje, unosisz do gory zewn. metalowy pierscien i krecisz. Czarna wajcha to otwieranie skrzynki na film; przesuwasz do siebie, a potem podnosisz korbke do zwijania filmu.
    2. Styki od gripa.
    3. To naciskasz przed zwinieciem filmu. Odblokowuje te rolke z zabkami, ktora podaje film.
    4. Przenosi naped z gripa na aparat (wiecej fpsow
    5. Ruch w kierunku od obiektywu obiektywu - samowyzwalacz. Do obiektywu - blokada pomiaru swiatla.
    6. Podglad glebi ostrosci.
    7. Gniazdo synchronizacji ze studyjna lampa blyskowa.
    8. Sprawdzanie stanu baterii.

    Aparat oczywiscie ma swiatlomierz, a nawet priorytet przyslony (pozycja auto na kolku nastaw czasu).
    FE do dzialania potrzebuje 2 baterii A76. Ma elektronicznie sterowana migawke i bez pradu dziala tylko czas M90.
    Wskazania swiatlomierza mozesz obserwowac po lewej stronie wizjera.
    to chyba tyle z najwazniejszych info.
    FE | F80 | F100 | F6 | Z6 | D500 | N16-35/4 | N 24-70/4 Z | N70-200VRII | N80-400G | N35/2D | N50/1.8G | N85/1.8G | N 105 2.8VR | N 100/2.8 E MF | N 70-210/4 MF | SB800 | SB900
    Ex: D70 | D300 | D600 | D7500

  4. #4
    zapper
    Gość

    Domyślnie

    Hmm... Nagle wszystko stało sie jasne i proste, dziekuję za wyczerpujące odpowiedzi .

  5. #5

    Domyślnie

    Czy FE ma prawdziwą korektę, czy tylko jeden skok +ileś EV (tak słyszałem)?
    Czy rzeczywiście mierzy błysk przez TTL (też zasłyszane)?

  6. #6

    Domyślnie

    Korekta co 1/2 EV. Niestety, pomiar TTL pojawił się dopiero w FE2.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •