Close

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 166
  1. #1

    Domyślnie bad pixele na matrycy

    w moim d80 widzę ze na matrycy sa dwa lub trzy bad pixele, ponoc jest cos co może je jakos usunąc , ponoc cos w aparacie ale co , wie ktoś?
    D50,D80 kit, 28-80 Nikor, 70-300 Sigma i inne duperele

  2. #2
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    mapowanie matrycy - ale nie w tym aparacie - w Olympusach z tego co pamietam a i to nie jest usuniecie tych pixeli a jedynie ich ukrycie

  3. #3

    Domyślnie

    W Nikonach robi to serwis, podobno bezpłatnie.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  4. #4

    Domyślnie

    Serwis robi to bezplatnie. Przychodzisz, czekasz 10 minut i gotowe. Nie wiem jak to jest, kiedy wysylasz im aparat... Wtedy, oprocz oczywistego czasu potrzebnego na przeslanie tam i z powrotem aparat zapewne jeszcze troszeczke sobie polezy. Proponuje zadzwonic i spytac.

    (022) 607 94 19 lub (022) 607 94 16

  5. #5

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez wertus Zobacz posta
    w moim d80 widzę ze na matrycy sa dwa lub trzy bad pixele, ponoc jest cos co może je jakos usunąc , ponoc cos w aparacie ale co , wie ktoś?
    A jak je można zauwazyc??? jeśli można zapytać?
    AF nie jest koniecznoscią

  6. #6

    Domyślnie

    Robisz zdjęcie z założonym dekielkiem i czasem naświetlania powiedzmy 2 sek. Jeśli zobaczysz jakieś punkty, które jasnością wyraźnie odstają od reszty (zwykle są jednego konkretnego koloru) to właśnie znalazłeś to, o co pytasz.

  7. #7

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez milo_ja Zobacz posta
    Robisz zdjęcie z założonym dekielkiem i czasem naświetlania powiedzmy 2 sek. Jeśli zobaczysz jakieś punkty, które jasnością wyraźnie odstają od reszty (zwykle są jednego konkretnego koloru) to właśnie znalazłeś to, o co pytasz.
    Poslij mi jesli mozesz takie zrobione zdjecie
    AF nie jest koniecznoscią

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adasme Zobacz posta
    Poslij mi jesli mozesz takie zrobione zdjecie
    To będzie mało puczające, bo akurat mam zmapowaną matrycę i bead piksli na niej nie uswiadczysz. No chyba że chesz całe czarne zdjęcie. Wpisz w google "dead pixel" albo "hot pixel" i szybko dokopiesz się do odpowiedniego przykładu.

  9. #9

    Smile


    Shot with NIKON D80 at 2007-07-19
    a co powiesz o tym zdjeciu. Czy sa tu jakies gorace albo martwe piksele?
    AF nie jest koniecznoscią

  10. #10

    Domyślnie

    Co powiem o tym zdjęciu... Hmm...
    Prawie idelne technicznie! Jedyną wadą (wg mnie oczywiscie) jest lekkie prześwietlenie w centrum kadru. Pozatym kadr jest naprawdę świetny - widać, że wiesz o co w tym wszystkim chodzi i przede wszystkim - czujesz to.

    Na początku myślałem, że wcisnąłeś enter parenaście razy )

    A tak na serio - nic złego na tym zdjęciu nie widać. Ale może to trzeba na pełnej rozdzielczości oglądać...

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •