Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Czy warto zamienić 70-300VR na 55-300VR?

    Post skierowany raczej do użytkowników DX, i zaznaczam, że przejście na FX mnie nie interesuje, więc że szkło 70-300VR, jest przyszłościowe bo również pod FX to dla mnie zbędna zaleta akurat.
    Jak w temacie czy zamienilibyście to szkło na 55-300VR? Warto?
    Używam 70-300VR od paru lat, jako długie tele i głównym powodem zmiany była by jakość obrazka, jeśli jest lepszy pod tym względem to chciałabym go zamienić sobie, i oczywiście te 55 z przodu jak najbardziej ma znaczenie, gdyż czasem bywają momenty, że brakuje czasu na zmianę szkła, więc szerszy kąt z przodu również dla mnie ma istotne znaczenie, choć już mniej istotne bo stawiam na jakość. I to że jest z plastiku dla mnie jest zaletą, bo jest lżejszy i waży 530 gram co w przypadku 70-300 wychodzi 745, więc 200 gram dla mnie ma spore znaczenie.
    Wiem, że mój obecny obiektyw jest lepiej wykonany, ale 105-450mm pod DX to takie naprawdę spore tele (choć i tak brakuje większej ogniskowej nieraz), więc w przypadku 55-300VR było by 82,5-450 mm, więc ogniskowa w skrajnych przypadkach trochę lepiej by mi odpowiadała, aczkolwiek jeśli jest gorzej, to wolę pozostać przy tym co mam.
    Co Wy sądzicie o tym? Zamienilibyście?
    Ostatnio edytowane przez Mekano ; 18-07-2011 o 13:14
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar M@rian
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Chełm Śląski
    Posty
    229

    Domyślnie

    Miałem 55-300 i nie robił wcale złych zdjęć, porównywalnie do 70-300. Co do konstrukcji to jak napisałeś, lepiej wykonany jest 70-300, bardziej uszczelniony, mniej plastikowany, wydaje mi się że jeżeli chodzi o dłuższe użytkowanie to trwalszy. Zmieniać obiektyw tylko dlatego, że waży parę gram mniej jest wg mnie bez sensu. Masz dobry obiektyw to go trzymaj a nie szukaj błahych powodów do zmiany sprzętu na tak naprawdę ciut" gorsze" szkło.
    Nikon D90, N 50mm 1.8 D, N 55-300, T 28-75, T 70-200, SB600

  3. #3

    Domyślnie

    osobiście jedyne na co mógłbym zamienić mojego N70-300 to tylko na N70-200. Te 200 gram różnicy, o których piszesz mz ma zaletę na korzyść właśnie 70-300 bo oprócz tego, że gwarantuje solidniejsze wykonanie to jeszcze pozwala na pewniejszy chwyt, zmniejszenie drgań ręki i robienie fotek z nieco dłuższymi czasami. Faktem jest, że irytuje mnie dziura w ogniskowych w mojej szklarni (N17-55dx i N70-300) i dlatego poszedłem do sklepu w Krk aby zobaczyć to szkło, ale zamiast obiektywu zobaczyłem kawek dziadowskiego plastiku. Chęć wymiany natychmiast mi przeszła.
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    Co Wy sądzicie o tym? Zamienilibyście?
    Skoro masz już 70-300 to raczej nie kombinuj. Finansowo wyjdziesz pewno na 0 bo używanego 70-300 pewno sprzedasz w okolicach nowego 55-300. Co zyskasz ? trochę szerzej będziesz miał no i lżej do noszenia.
    Czy ci się opłaca sam sobie odpowiedz. Optycznie moim zdaniem nic nie stracisz ani nie zyskasz.

  5. #5

    Domyślnie

    motoryzacyjne porównanie - masz lagunę i chcesz zamienić na megankę - jakiś sens pewnie jest, ale ja go nie widzę

    minusy 55-300:
    - inny rozmiar filtrów niż 70-300 i 18-105 - konieczność dublowania filtrów - nie możesz wykorzystać np. polara w obu szkiełkach tak jak do tej pory
    - budowa - nie jest zła, ale to jednak budżetowe szkiełko
    - waga (mała waga + duża długość = większe drgania, bo mniejsza bezwładność)

    plusy:
    - waga (bo lekki do transportu, ale jak wcześniej przeczytać można waga jest również wadą)
    - jakość optyczna - całkiem sensowna jak na budżetowe szkiełko
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, to zostaję z 70-300VR, a faktycznie filtry na 58mm, tego to nie zauważyłam czytając specyfikację. Myślę, też że gdybym dzisiaj miała kupić pierwsze tele to zdecydowałabym się na ten tańszy ze względu na wagę i trochę przód, który czasem by mógł się przydać, ale ciekawe jakby wyglądał po 2-3 latach użytkowania.. Bo mój na dzień dzisiejszy wygląda jak nowy, więc pomimo że cięższy to solidna konstrukcja no i chyba szybszy, a to się liczy.
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar M@rian
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Chełm Śląski
    Posty
    229

    Domyślnie

    Bardzo dobry wybór. Sam gdybym miał wtedy ciut więcej kasy kupiłbym chociażby używanego N 70-300. Na allegro niestety nie było więc kupiłem nowego N 55-300. Żałować nie żałowałem, jednak pewien niedosyt pozostał bo celowałem w 70-300
    Nikon D90, N 50mm 1.8 D, N 55-300, T 28-75, T 70-200, SB600

  8. #8

    Domyślnie

    Najważniejsze to robić zdjęcia i się cieszyć. Pozdrawiam.
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,
    Miałem oba (tzn 55-300 poszedł, 70-300 mam aktualnie razem z 70-200/2. i NIE WARTO robić takiej zamiany nawet na dx. 70-300 daje jednak lepszy obrazek niż 55-300, stabilizacja też działa lepiej, lepszy napęd AF- w 70-300 masz af-s więc możesz ręcznie przeostrzyć bez przełączania czegokolwiek, w 55-300 musisz przełączyć żeby ręcznie ostrzyć. Wykonanie też lepsze.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No i zdobyłeś złotą łopatę.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •