Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zdalne wyzwalanie lampy Metz 52 AF-1 Nikonem D3200

    Witam. Jestem początkującym użytkownikiem Nikona D3200, obiektywy to: Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED oraz Nikkor AF-S 85 mm f/1.8G.
    Kupiłem też lampę Metz 52 AF-1.
    Jestem bardzo zadowolony ze zdjęć portretowych robionych za pomocą lampy i obiektywu Nikkor AF-S 85 mm f/1.8G.
    Chciałbym spróbować robienia zdjęć przy zdjętej lampie i ustawionej np. na statywie (chodzi o to , żeby lampa nie była w osi z obiektywem). Wiem że pewnie już były watki o tym ale pogubiłem się w tym trochę. Czy istnieje możliwość zdalnego wyzwalania lampy Metz 52 AF-1 za pomocą aparatu D3200? Czy też jedynym sposobem jest zakup zestawu do zdalnego wyzwalania np. http://allegro.pl/zestaw-youngnuo-yn...201679387.html
    I czy musi to być zestaw czy też tylko sam wyzwalacz?
    Jeśli jest możliwość zdalnego wyzwalania lampy Metz 52 AF-1 za pomocą tylko aparatu to prosiłbym o opis.

  2. #2

    Domyślnie

    Lampa wbudowana w tryb M, ustawiona mała moc błysku, Metz - poszukaj w instrukcji, jak włączyć "tryb fotoceli", gdy fotocela w lampie zobaczy błysk lampy z aparatu to też błyśnie. Oczywiście Metz w M, ręcznie ustawiasz moc.

    Jak chcesz, żeby lampa zdalna pracowała w TTL to musisz dokupić jakiś wyzwalacz przenoszący TTL, np. ten z linku, jedna sztuka na aparat, druga pod lampę.
    Jak zależy Ci tylko na wyzwoleniu błysku, może być prostszy, np. YN RF-603n (też dwie sztuki).

  3. #3

    Domyślnie

    Wystarczy coś takiego na wbudowaną lampę: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-sg-3ir-filtr.html, i możesz sterować Metzem z puszki.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Wystarczy coś takiego na wbudowaną lampę: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-sg-3ir-filtr.html, i możesz sterować Metzem z puszki.
    Nie. Nie można. D3200 nie ma CLS. Można tylko w trybie fotoceli lampę wyzwolić.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Masz rację, że nie da się sterować lampą wbudowaną, ale nie z powodu braku CLS (wszystkie lustrzanki Nikona od 2004 obsługują CLS), ale dlatego, że wbudowana lampa w D3200 nie może działać w trybie commander. Potrzeba albo sterownika SU-800, albo lampy w stopce działającej w tym trybie (np. SB700, 800 lub 900). Sorry, że wprowadziłem w błąd.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Masz rację, że nie da się sterować lampą wbudowaną, ale nie z powodu braku CLS (wszystkie lustrzanki Nikona od 2004 obsługują CLS), ale dlatego, że wbudowana lampa w D3200 nie może działać w trybie commander. Potrzeba albo sterownika SU-800, albo lampy w stopce działającej w tym trybie (np. SB700, 800 lub 900). Sorry, że wprowadziłem w błąd.
    Tak. Też masz racje. Skrót myślowy. Powinno być brak sterownika cls.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Podobne wątki

  1. zdalne wyzwalanie lampy metz
    By Luki1803 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 19:32
  2. Jak wyzwolić zdalnie lampę metz nikonem d3200
    By wergie in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 09:06
  3. zdalne wyzwalanie lampy pytanie
    By Xavier80 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 17:00
  4. Zdalne wyzwalanie lampy
    By hadwao in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 13:22
  5. zdalne wyzwalanie lampy błyskowej
    By godzio in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 20:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •