Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nikon D5300 czy Pentax k-50 czy Pentax KS 2

    Piszę z prośbą o pomoc w wyborze odpowiedniego dla mnie aparatu

    Od dłuższego chcę kupić lustrzankę i gdy już byłam zdecydowana na Nikona z rodziny z d5xxx, znikąd wyskoczyły mi Pentaxy :P

    Jestem dość początkująca w temacie fotografii, jak dotąd troszeczkę fociłam Nikonem F80. Celuję w street photo, portrety, akty, zdjęcia fashion, troszeczkę architektury, ale mało. Uwielbiam zdjęcia robione nocą, a także chciałabym popróbować w sił w relacjach imprez klubowych, co się wiąże ze wszystkim, co wcześniej wymieniłam Czym nie będę zajmować? Robieniem zdjęć ptaków, samolotów, świata owadów, ślubów, sportem prawdopodobnie też nie. Zakładam, że jeśli kiedyś najdzie mnie ochota na takie wymagające tematy, to będę na etapie wkroczenia na wyższy poziom sprzętowy, co będzie się wiązać z w ogóle innymi aparatami i obiektywami

    Ponadto w przyszłym roku planuje work&travel w USA i jak się uda, trochę później, wyjazd do Korei, więc zależy mi na czymś, co przetrwa... różne niespodzianki. Sama jestem osobą, która raczej użytkuje, niż przechowuje, więc zależy mi na wytrzymałym sprzęcie.

    Spośród Nikonów interesuje mnie 5300, bo chyba nic innego z Nikonów nie spełnia moich wymagań, ani nie mieści się w moich widełkach finansowych. Chcę wydać na body i obiektyw max 2700 zł, im mniej tym lepiej. Taki 7100 oprócz bycia droższym, wydaje mi się zbyt mało poręczny dla mnie, pomijając oczywiście jego zaawansowanie, które nie wiem czy jest mi na tym etapie potrzebne. Ale może się mylę.

    Pentaxy to wodoszczelność, chyba ciut więcej możliwości, niż 5300 (?), a do tego KS 2 oferuje wifi, obracalny ekran, więc tutaj 5300 nie ma czym zabłysnąć. Czytałam o małym w wyborze obiektywów dla tego systemu, ale też nie wiem czy do moich zastosowań potrzeba ich milion jeden rodzajów :P Że bardziej przyszłościowo będzie wybrać jednak te Nikony, ale też nie wiem jaka przyszłość mnie czeka.
    Czytałam również, że Pentaxy oferują paździerzową jakość video - przy czym czy naprawdę jest, aż tak tragicznie?

    Czy lepiej pójść w najtańsze body + kit (18-55), by tak popstrykać, później 50 mm 1,8 (bardzo chciałabym mały, zgrabny obiektyw do streetu i portretu), czy może body + coś innego albo w ogóle body + 50 mm 1,8, duuuużo później coś innego, bo na body + coś innego + 50 mm 1,8 mnie pewnie stać nie będzie

    Także co lepiej wybrać?
    Z góry dziękuję za wszelką pomocą

  2. #2

    Domyślnie

    W D5300 masz WiFi, GPS, odchylany ekran, bo z tego co zrozumiałem to zabrzmiało to jak :'pentax ma a D5300 nie'.
    O pomoc poprosimy forumowych profesjonalistów, ja tylko poprawiłem to co zauważyłem, lecz żeby doradzić to nie jestem najlepszym forumowiczem no nie mam żadnego doświadczenia

  3. #3

    Domyślnie

    Żaden Pentax, ani też żadna lustrzanka nie oferuje wodoszczelności. Są aparaty uszczelnione w celu ochrony przez warunkami pogodowymi - czyli np. rozsądnie używając w deszczu, nie powinno się nic stać, ale tylko tyle.

    Reszta dostępnych "tylko w Pentaxie" rzeczy - też jest w D5300, a D5300 ma czym zabłysnąć - miażdży Pentaxa pod względem jakości nagrań wideo.

    Jeśli chodzi o obiektywy - z samą 50-tką, to raczej wiele zdjęć nie porobisz. 50mm na DX to jest krótki teleobiektyw. W portrecie się sprawdzi, w steecie czasami też, ale nic szerszego tym nie zrobisz.
    Jeśli zastanawiasz się co brać na początek, to znaczy, że jedyne słuszne rozwiązanie to zoom, ale ja bym polecał 18-105, a nie 18-55 - fakt większy i cięższy, ale lepszy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    A nie lepiej kupić starsze body i sigmę 17-50/2.8? Będzie bardziej "uniwersalna", niż kit.
    the end

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Reszta dostępnych "tylko w Pentaxie" rzeczy - też jest w D5300, a D5300 ma czym zabłysnąć - miażdży Pentaxa pod względem jakości nagrań wideo.
    Chodziło mi o to, że d5300 nie ma czym zabłysnąć w porównaniu do ks-2, bo ks-2 też ma obrotowy ekran, łahfaje, ale względem k 50 już tak, d5300 błyszczy Co do video - ważniejsze są dla mnie zdjęcia mimo wszystko i wiem, że Nikon miażdży, masakruje i tak dalej w tym względzie, ale moje pytanie brzmi - czy Pentax jest aż tak tragiczny , czy po prostu znacznie gorszy od Nikona?

    Priorytetami w wyborze są dla mnie: poręczność, wytrzymałość, dobra praca w warunkach ze słabym oświetleniem.

    Dlaczego jedyne słuszne rozwiązanie to zoom? 18-105 na zdjęciach prezentuje się zacnie, myślę, że odczuwałabym dyskomfort łażąc z nim po ulicy. Najlepszy wybór dla mnie to jednak kupić i 18-105 i jakiś mały, zgrabny obiektyw. Prawda objawiona :P

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Poczytaj http://www.optyczne.pl/304.9-Test_ap...sumowanie.html , aparat wypada bardzo dobrze, obiektywy przez adapter podłączysz jakie chcesz, są ciekawe stałki i zoomy pentaxa, a sigmy i tamrony mają z mocowaniem do pentaxa, ogólnie aparat wciska się między serie D5xxx, a D7xxx ale to czysta teoria ponieważ mało ludzi posiada ten aparat.

  7. #7

    Domyślnie

    Wizjer Pentax jest o niebo lepszy od tego z d5300. Nikon broni się matrycą ale ta z pentaxa też nie jest tragiczna. A co do szkieł to na początek sigma 17-50 2.8 bo kitem to zdjęć portretowych z ładnie rozmytm tłem nie zrobisz. Zresztą klubowych klimatów też.

    Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Nikon d80, a Pentax K-r.
    By psychobulma in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 21:23
  2. Nikon D5300 czy Pentax k50
    By szymen13 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 20:29
  3. nikon vs pentax
    By merkator in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 23:56
  4. Nikon , Pentax ?
    By tomekk_gdy in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 14-03-2009, 21:09
  5. nikon vs pentax
    By Zwadzio in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-04-2008, 17:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •