Close

Strona 101 z 107 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1063
  1. #1001

    Domyślnie

    Zajrzałem dzisiaj do tego wątku, poczytałem i... trochę smutno mi się zrobiło. Zakończyło się tak bezefektownie. Podobnie jak moja advertorialowa przygoda. Jakoś tak... zdechła.

    Kiedyś obiecałem, że napiszę o ostatniej realizacji. Ona zresztą też skończyła się zanim rozpoczęła bo miał to być większy projekt. Został więc tylko jeden otwierający projekt. Nie mniej jednak jest on chyba dowodem, że ograniczenia mogą być szansą.

    Tło:
    Producent nowej generacji foli do pakowania. Taki nowy stretch. Za to uproszczenie mój klient chyba by się ciężko obraził: - "bo to nie jest stretch - tylko coś dużo lepszego". Nie mniej z pewnej odległości to elastyczna folia pakowalnicza. A klient znając moją robotę przyszedł po coś co miało wyglądać jak twór megakorporacji. I teraz pomyślcie sobie jak pokazać takie coś



    Ciekawe zadanie!

    Przygotowałem wobec tego koncepcję komunikacyjną.

    Na poziomie ogólnym to byłoby:

    "hasło podstawowe - Sztuka pakowania. Nawiązuje do „art-ów” czyli kierunków artystycznych typu op-art, pop-art, street-art, video-art. Jest jednak dostatecznie rozumiane przez każdego. Na pewno mocno aspirujące. Na poziomie niższym należy wybrać trzy, cztery kluczowe cechy takie jak oszczędność, lekkość, wytrzymałość, amortyzacja (elastyczność), przezroczystość, nowoczesność. Być może należy konsekwentnie to zderzać ze słowem „sztuka - art”

    Na poziomie zdjęciowym - " Od strony zdjęciowej proponuję zdjęcia przezroczystych motywów „opakowanych” w folię. Byłoby to zrobione tak aby maksymalnie uwypuklić poliolefiny. Ważne jest aby pokazywane przedmioty były niebanalne i nawiązywały do sztuki użytkowej. Zdjęcia powinny umożliwiać przypisanie im różnych właściwości poliolefin – elastyczności, amortyzacji, wytrzymałości i wysokiej przezroczystości. Ze względu na niebieski ton logotypu proponujemy aby taki był kolor zdjęć."

    Strona graficzna.

    "Dla uzyskania silnego „autorskiego” obrazu byłoby to pionowe bądź poziome połączenie wersji na czarnym i jasnoniebieskim tle. W wersjach elektronicznych mogłoby to być płynne przenikanie obu zdjęć.
    W formach drukowanych planujemy oszczędne używanie lakieru miejscowego nawiązującego do folii, w wersjach elektronicznych – przemieszczającego się „blasku”. Jednym słowem pożądane są wszystkie chwyty podkreślające charakter produktu.
    Koniecznie: oszczędne, szlachetne, stonowane."

    Ponieważ klient mnie znał to postanowił... uwierzyć.

    Przejdę do wyniku łączącego wszystkie 3 poziomy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Poliolefiny - teczka - podgląd 02.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	347,9 KB
ID:	53756

    Teraz wyjściowe dwie foty

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PoliolefinyWJT_9084 - odbicie v2 niebieski M.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	241,4 KB
ID:	53758

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PoliolefinyWJT_9078 v3 niebieski.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	5,81 MB
ID:	53757

    Jedna z fajniejszych fot jakie zrobiłem. Z high key zrobiło się low key jak wyłączyłem tylko jeden reflektor! Ale w ogóle to jestem dumny jak z niczego, z przezroczystej foli udało się uzyskać tak mocną dominantę w obrazie.

    Realizacja. Ponaciąganie tego tak perfekcyjne wymagało sporo cierpliwości której... nie mam. Na szczęście kumpel ma.

    Wymyśliłem jeszcze około 4-5 równie mocnych projektów ale na tym jednym jak napisałem się skończyło... Trochę szkoda bo pozostałe były, potencjalnie, dużo bardziej odjechane.

    Wracając na chwilę do koncepcji. Wydaje mi się, że znakomicie tutaj widać, że fotografia to jedno, grafika drugie, zaś strona werbalna (tak naprawdę idea) to trzecie. Wszystkie trzy wymiary połączyłem tu w sposób mocno nieoczywisty mając w tle bardzo innowacyjny produkt.

    Pozdro
    Wiesiek

  2. #1002

    Domyślnie

    nie, zebym nie mial nic do powiedzenia, ale wole sie juz nie odzywac, co tez wolisz, jak dales mi pare razy do zrozumienia

    pozdrawiam i czytam
    C
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    nie, zebym nie mial nic do powiedzenia, ale wole sie juz nie odzywac, co tez wolisz, jak dales mi pare razy do zrozumienia

    pozdrawiam i czytam
    C
    Bez jaj, raz albo dwa razy coś Ci tam wrzuciłem (z sympatii) ale nigdy w tym wątku! Czyli daj głos

  4. #1004

    Domyślnie

    Kreatywne a zarazem w Twoim stylu. Sam przedmiot bez potencjału a jednak pięknie wyszło.
    Szkoda że nie ma więcej.

  5. #1005

    Domyślnie Stolikowy advertorial i edytorial

    wiem, wiem, tak sie drocze

    bo do watku zagladam a wypowiadam sie skrotami (bo swoje przemyslenia mam ale sie z nimi nie zgadzam)

    mam nadzieje, ze teraz watek ruszy i ludzie sie przyloza

    kiedys dawno temu napisalem gdzies na forum, moze nawet tu, o pewnym Szwedzie

    kto sie interesuje fotografia produktowa wie o kogo chodzi, ale trzeba powiedziec, ze tez podniosl wysoko poprzeczke i fotografy calkiem niezle tam sobie radza

    zachecilbym bym bardziej tutaj nowicjuszy do wiekszego zaparcia i kreatywnosci - bo kreatywnosc da sie wyszkolic wchodzac w nia bardziej, dobrym przykladem jest kolega 90s z malzonka, sledze jego poczynania i lubie gdzie moge

    powstalo pare watkow - ale sie rozjechalo, bo ludzie wymiekli, szkoda

    pozniej jeszcze cos napisze, inni moze tez

    szewc bez butow chodzi
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    wiem, wiem, tak sie drocze

    bo do watku zagladam a wypowiadam sie skrotami (bo swoje przemyslenia mam ale sie z nimi nie zgadzam)

    mam nadzieje, ze teraz watek ruszy i ludzie sie przyloza

    kiedys dawno temu napisalem gdzies na forum, moze nawet tu, o pewnym Szwedzie

    kto sie interesuje fotografia produktowa wie o kogo chodzi, ale trzeba powiedziec, ze tez podniosl wysoko poprzeczke i fotografy calkiem niezle tam sobie radza

    zachecilbym bym bardziej tutaj nowicjuszy do wiekszego zaparcia i kreatywnosci - bo kreatywnosc da sie wyszkolic wchodzac w nia bardziej, dobrym przykladem jest kolega 90s z malzonka, sledze jego poczynania i lubie gdzie moge

    powstalo pare watkow - ale sie rozjechalo, bo ludzie wymiekli, szkoda

    pozniej jeszcze cos napisze, inni moze tez

    szewc bez butow chodzi
    Ślicznie dziękujemy za wsparcie i miło słyszeć że mamy taką super pomoc z Twojej strony. Mam nadzieje że będzie kiedyś okazja podziękować w inny sposób jak tylko słowem

    U mnie na razie fotografia taką jaką lubię musiała ustąpić wielu innym rzeczą w tym montowaniu jakiś krótkich filmików różnej treści na Tiktoka i YT. Eksperymentujemy, śledzimy statystyki i co się ludziom podoba aby się wstrzelić.
    Wszystko raczej proste i nic co warto byłoby tutaj prezentować.

    Ale wybieramy się na kilka dni wypoczynku z aparatami to może jakieś fajne krajobrazu chociaż przywiozę Dwa lata nic w terenie nie robiłem więc bardzo się napalam na ten wyjazd. Oby pogoda zachwyciła bo miejsca są ciekawe.

    Co do samego tematu to typowe marnowanie potencjału. Ludzie oglądają tutki na YT a tu jest opcja ze znakomitym fotografem przerobić każdy dowolny temat i problem. A jednak nikt nie chce skorzystać z takiego daru.
    KT i reszta każe sobie płacić za takie uwagi i są one dość mocno ograniczone a tu masz 100% skupienia i zaangażowania z Wiesia strony.
    Ja tam szarpałbym jego rady jak Reksio szynkę mam nadzieje że jeszcze będzie okazja ku temu.
    Zwłaszcza że rok temu zmarł mój Wujek i też mi przepadła bezpowrotnie wspaniała osoba z ogromną wiedzą i pełna pasji.

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta

    Co do samego tematu to typowe marnowanie potencjału. Ludzie oglądają tutki na YT a tu jest opcja ze znakomitym fotografem przerobić każdy dowolny temat i problem. A jednak nikt nie chce skorzystać z takiego daru.
    KT i reszta każe sobie płacić za takie uwagi i są one dość mocno ograniczone a tu masz 100% skupienia i zaangażowania z Wiesia strony.
    Ja tam szarpałbym jego rady jak Reksio szynkę mam nadzieje że jeszcze będzie okazja ku temu.
    Zwłaszcza że rok temu zmarł mój Wujek i też mi przepadła bezpowrotnie wspaniała osoba z ogromną wiedzą i pełna pasji.
    Kuba!

    Myślę, że ten wątek i tak tyle przetrwał dzięki Tobie (i też paru innym osobom). Widziałem zainteresowanie i partnerów i to mnie zmotywowało do pracy. Wrzuciłem tutaj garść oryginalnych przemyśleń ktoś dociekliwy może jeszcze z tego skorzysta. Ale najważniejsze, że może byłem jakimś szczebelkiem w Twoim rozwoju a także może jeszcze parę osób też troszkę wyciągnęło. Nie umrę więc cały (oczywiście w sensie fotograficznym).

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #1008

    Domyślnie

    Realizacja absolutnie genialna, na poziomie koncepcyjnym (pomysł rewelacyjny) no i oczywiście praktycznym. Co do tego czy wątek umarł... myślę, że wątek cały czas żyje, nawet jeżeli tego nie widać, bezcenne źródło wiedzy i przemyśleń na wieczór, ściąga przy pracy Ja zaglądam cały czas Z mojej strony propozycja, żebyś wydał z tego podręcznik, byłaby to wręcz obowiązkowa pozycja. Nawet ebook...

  9. #1009

    Domyślnie

    Pomysł z użyciem folii zainspirował mnie do zabaw w tym tygodniu z jej użyciem w ciut odmienny sposób. Dzięki.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Pomysł z użyciem folii zainspirował mnie do zabaw w tym tygodniu z jej użyciem w ciut odmienny sposób. Dzięki.
    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Realizacja absolutnie genialna, na poziomie koncepcyjnym (pomysł rewelacyjny) no i oczywiście praktycznym. Co do tego czy wątek umarł... myślę, że wątek cały czas żyje, nawet jeżeli tego nie widać, bezcenne źródło wiedzy i przemyśleń na wieczór, ściąga przy pracy Ja zaglądam cały czas Z mojej strony propozycja, żebyś wydał z tego podręcznik, byłaby to wręcz obowiązkowa pozycja. Nawet ebook...
    Miłe zaskoczenie, dziękuję Panowie.

    Pomysł z ebookiem - w sumie czemu nie, nie wiem tylko w jakim środowisku (oprogramowanie) należałoby by to robić. Ale sprawdzę.


    Pozdro
    Wiesiek

Strona 101 z 107 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •