Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D7000 Problem z zapisem zdjęć

    Witam Szanownych kolegów i koleżanki.

    W moim d7000 zauważyłem problem na który nie mam pomysłu, mianowicie mój nikon załatwił mnie w ten sposób 2 razy, chodzi o to, że po zrobieniu zdjęć nie zapisał/zapisał? je na karcie pamięci, wyglądało to w ten sposób że zrobiłem zdjęcia, które potem przeglądałem z poziomu aparatu, natomiast po włożeniu karty do czytnika zdjęć nie ma? wrzucam kartę do aparatu zdjęć nie ma, (zniknęły?) po sprawdzeniu karty programem do odzyskiwania danych są zdjęcia które usunąłem sam, natomiast zdjęć zrobionych które zniknęły nie ma, miał może ktoś podobny problem? dodam że pomiędzy jednym a drugim razem fociłem i tamte zdjęcia z pomiędzy były na karcie (nie zniknęły) więc nie dzieje się tak za każdym razem.


    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda na wadliwą kartę pamięci. Poużywaj z inną, i zobacz czy problem się powtarza.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Wygląda na wadliwą kartę pamięci. Poużywaj z inną, i zobacz czy problem się powtarza.
    Albo czytnik, tak jak to było w moim przypadku. W włożeniu do komputera niszczył wszystko.
    Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trystero Zobacz posta
    Albo czytnik, tak jak to było w moim przypadku. W włożeniu do komputera niszczył wszystko.
    Kurcze. Też mam takie podejrzenia. Ale dla czego tylko te najnowsze zdjęcia? Tych starszych niet. W i dla czego nie za każdym razem? :/ dziwny temat. W puki co karta wyląduje w drugim slocie w aparacie i sprawdzę czy też będzie tak robił.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli dało się je obejrzeć w aparacie, to były zapisane na karcie. Chyba, że aparat zgubił kartę i robił zdjęcia w trybie demo.
    Ale na to jest prosty sposób - zablokować w menu możliwość robienia zdjęć bez karty.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Też kiedyś miałem podobnie ale chodziło o przesunięty ten mały pstryczek na karcie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dstan Zobacz posta
    Też kiedyś miałem podobnie ale chodziło o przesunięty ten mały pstryczek na karcie
    pstryczek dobrze przesunięty, pierwsza rzecz jaką sprawdziłem. po 3 dniowych testach zdjęcia niby nie giną, ale mam się na baczności
    Ostatnio edytowane przez farban ; 14-07-2016 o 23:14

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    Imielin. Śląsk
    Posty
    100

    Domyślnie

    Borykałem się z tym samym zaraz po zakupie aparatu. Dziwnie to wygląda i niejednoznacznie, tzn. raz są innym razem ich nie ma. Są podczas przeglądania (zaraz po zrobieniu, jakby gdzieś w pamięci podręcznej?) a później ich brak. Kombinowałem co i jak. W końcu wysłałem sprzęt do serwisu. Odkryli jakąś bzdurę typu "coś leżało na ścieżce układów scalonych" (?!). Niemniej jednak poprawili i zdjęcia nie znikają.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. D810 problem z zapisem zdjęć
    By g88 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 16:28
  2. D300 - problem z zapisem zdjęć
    By kompaktowy in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 12:27
  3. Problem z zapisem zdjęć na karte w d70 i d70s
    By fotokora in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 14:01
  4. problem z zapisem zdjec na karcie (???)
    By irethfaelivrin in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-05-2009, 18:43
  5. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 25-04-2008, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •