Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie LR Mac vs PC - zadziwiający wynik

    Trafiłem na takie porównanie wydajności LR na obu platformach
    https://www.slrlounge.com/lightroom-...formance-test/
    i przyznam bardzo mnie wynik zdziwił.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Nie zdziwię się, jeśli to celowe działanie.
    Adobe za bardzo nie lubi Apple i może torpedować takie wyniki.
    Albo po prostu wychodzi na to, że Mac cenowo vs PC jest po prostu dużo słabszy i kupujemy g... w blyszczacym sreberku

    EDIT:
    Aha, myslalem ze oba kompy sa takie same, a tu w Macu gorszy procesor, mniej ramu, dysk "flash" i karta nie_nvidia (CUDA).
    Czyli jednak moje drugie zalozenie wcale nie bylo rzucone na wiatr
    Ostatnio edytowane przez docxxx ; 26-04-2016 o 14:06

  3. #3

    Domyślnie

    Czemu się dziwisz? Blaszak ma 1/8 szybsze taktowanie per rdzeń (4 vs 4.5GHz), 2x więcej ramu, o połowę więcej pamięci video. Jedynie dysk w maku zjada samsunga na śniadanie bo to dysk pcie a nie sata. Porównanie byłoby bardziej miarodajne gdyby do peceta podpięli monitor co najmniej 4k a nie 2,5k, monitor by był sporo droższy, więc musieli by zejść z bebechami peceta niżej, wtedy wynik pewnie by się wyrównał. Wiem że imak domyślnie również pracuje w rozdziałce 2560x1440 gdzie za 1 pixel obrazu odpowiada 4 pixele fizyczne, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby zmienić rozdzielczość na natywną, nie skalowaną, wtedy system wyświetla interfejs w 5k czego wspomniany eizo już nie potrafi.
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Trafiłem na takie porównanie wydajności LR na obu platformach
    https://www.slrlounge.com/lightroom-...formance-test/
    i przyznam bardzo mnie wynik zdziwił.
    O jaki ładny kwiatek:

    Speaking conservatively, a 25% difference in performance would turn an 8 hour wedding edit into 10 hours.
    Ja tam bym poszedł jeszcze dalej - jeśli posiadacz peceta robi zdjęcia na weselu przez 6 godzin, to posiadacz maca już 7,5 godziny.
    Dojazd na miejsce ceremonii też musi być dla niego dłuższy o 25%. Ciężkie jest życie posiadacza iMaca...
    FF (Fuji + Fuji)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    O jaki ładny kwiatek:



    Ja tam bym poszedł jeszcze dalej - jeśli posiadacz peceta robi zdjęcia na weselu przez 6 godzin, to posiadacz maca już 7,5 godziny.
    Dojazd na miejsce ceremonii też musi być dla niego dłuższy o 25%. Ciężkie jest życie posiadacza iMaca...
    ja proponuję podszkolić się z angielskiego, a dopiero potem się naśmiewać, można na przykład wtedy nie robić z siebie pośmiewiska

    test jest nieobiektywny, w PC procesor jest podkręcony, plus wspomniana już różnica w rozdzielczości monitora

  6. #6

    Domyślnie

    można do tego podejść w dwojaki sposób - test tendencyjny bo PC jest "silniejszy" albo w taki że przedstawia racjonalne podejście do inwestycji w kompa do pracy - obie platformy testowe kosztują podobnie a PC jest lepszą inwestycją- dostajemy wydajniejsze narzędzie do pracy za te same pieniadze
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    ja proponuję podszkolić się z angielskiego, a dopiero potem się naśmiewać, można na przykład wtedy nie robić z siebie pośmiewiska
    A czego konkretnie wg ciebie nie zrozumiałem?
    Tego, że różnica w wydajności nie przekłada się aż tak mocno na skrócenie czasu obróbki? No, chyba że obróbka jest zautomatyzowana (presety).
    FF (Fuji + Fuji)

  8. #8

    Domyślnie

    Koledzy, nie chcę tu robić OT ani flame, ale zgodzicie się z tezą, że mając określony budżet, zawsze/przeważnie kupimy bardziej wydajnego PC niż Maca, prawda?
    Nie mowimy tu o wygodzie pracy, tylko o czystej wydajnosci.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    ja proponuję podszkolić się z angielskiego, a dopiero potem się naśmiewać, można na przykład wtedy nie robić z siebie pośmiewiska

    test jest nieobiektywny, w PC procesor jest podkręcony, plus wspomniana już różnica w rozdzielczości monitora
    A ja proponuję przeczytać cenę obu komputerów. Oba to koszt w granicach 4500$ czyli za te same pieniądze mamy wydajniejszy sprzęt. A to, że procka w Macu się nie podkręcić bo się ugotuje to już nie problem testującego tylko gównianej konstrukcji komputera.

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Aha, myslalem ze oba kompy sa takie same, a tu w Macu gorszy procesor, mniej ramu, dysk "flash" i karta nie_nvidia (CUDA).
    Czyli jednak moje drugie zalozenie wcale nie bylo rzucone na wiatr
    A to już nie wina testującego, że za słabszy sprzęt Apple życzy sobie więcej kasy.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 26-04-2016 o 20:15
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  10. #10

    Domyślnie

    docxxx:

    Od dawna jest tak, że za podobny kesz można wykręcić więcej mocy obliczeniowej z blaszaka.

    Osobiście nie dopatrywałbym się jakiejś wielkiej wygody przy jabłku... Kwestia gustu, co kto lubi i czego potrzebuje (lub zostało mu wmówione że potrzebuje). Jakby podpiąć do tego wygodną klawiaturę, trackball lub sensowną mysz a potem zainstalować jakiś manager plików, to możnaby używać i tego.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 27-04-2016 o 02:33

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mac Mini, czy PC DELLa - do praktyków
    By koenzym in forum Komputery
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 17:22
  2. Mac vs.pc+eizo cs230
    By ralphparad in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 13:26
  3. PC w stylu Mac Mini
    By mibartek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 22:44
  4. Mac or PC
    By Patio in forum Komputery
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-01-2009, 12:54
  5. klawiatura MAC + PC
    By R in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2008, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •