Close

Zobacz wyniki ankiety: Zaznacz jedną odpowiedź

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Pytam zawsze czy mogę zrobić zdjęcie (przed zrobieniem zdjęcia)

    0 0%
  • Pytam zawsze tylko o zgodę na publikację (gdy już zrobię zdjęcie)

    0 0%
  • Nigdy nie pytam o zgodę ani na zrobienie zdjęcia ani na publikację

    16 72,73%
  • Pytam o zgodę na publikację tylko gdy widać twarz na zdjęciu.

    6 27,27%
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie Fotografia uliczna - zgoda na zrobienie zdjęcia

    Cześć

    Wczoraj postanowiłem wyjść sobie pierwszy raz na ulicę w Polsce porobić trochę zdjęć. Na targu (bazarze?) zaczepił mnie jeden typ co mu zrobiłem zdjęcie. Tzn twarzy nie było widać tylko tył głowy gdzie od dołu była zakryta dość wysokim kołnierzem a na górze miał czapkę. Zaczął prawie, że mną szarpać. Zleciało się bazarowych sprzedawców całe grono twierdząc abym zdjęcie usunął. Zdjęcie w dodatku było mocno niedoświetlone (nie popatrzyłem na światłomierz) więc wolałem usunąć i mieć spokój, dodatkowo się jeszcze śpieszyłem.
    Z tego co kiedyś gdzieś wyczytałem w sieci to nie muszę pytać ludzi o zrobienie im zdjęcia (jeżeli nie jest wystarczająco intymne). Sprawa wygląda inaczej gdybym chciał to opublikować. Jeżeli widzę dość wyraźnie twarz na zdjęciu to pytam.

    Jak to u Was jest?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    W ankiecie brakuje odpowiedzi pośrednich :
    - czasami pytam, czasami mam to w d.

  3. #3

    Domyślnie

    Zgadzam się z vid3'em. Przydałoby się dostosować ankietę, bo trochę nie nawiązuje do "rzeczywistości". Ja np. (zazwyczaj) nie pytam "przed" w sytuacji która jest "dynamiczna", kwestia zapytania "po" zależy czy ujęcie w jakikolwiek się do czegoś kwalifikuje. Osobna sprawa to sytuacja "statyczna", np. na ławeczce siedzi i opala się ładna dziewczyna. Wtedy nie widzę przeszkód aby się ją zapytać czy można zrobić zdjęcie.
    A zgoda na publikację to już inna inszość, dodałbym do ankiety "czy zawsze nosisz przy sobie formularze zgody na publikację ?".

    P.S.
    Raz miałem sytuację taką, gdy „obiekt fotografowany”, choć nawet mniej chodziło o dziadka, a bardziej o jego papugi, które niósł na kiju do miejsca „żebrania”, zbulwersował się i kazał usunąć zdjęcia. Ponieważ było to w kraju zamorskim, usunąłem, choć z perspektywy patrząc, mógłby mnie cmoknąć (ale nie będę promował cebulstwa zagranicą). Albo kartę wifi i wtedy, to można sobie usuwać 

  4. #4

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc też bym się wkurzył jakby mi ktoś zrobił zdjęcie na targu, bo i po co
    A tak poważnie to wszystko zależy od sytuacji, w jednym przypadku nikt na to nie zwróci uwagi, zwłaszcza jak miejsce jest turystyczne, a w innym jak się zapuścisz w wieczne odmenty gdzie żule wystają w bramach i będziesz im robił foty to z pewnością nie będą szczęśliwi i michę Ci wyklepią

    Też Cię podkusiło robić ludziom zdjęcia na targu
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 22-04-2016 o 18:39
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  5. #5

    Domyślnie

    Tą ankietę można zawsze usunąć i zrobić nową jak się znajdzie więcej pytań pośrednich

    @Zbyszku
    Ogólnie to robiłem na ulicy zdjęcia i przechodząc przez targ zauważyłem właśnie takiego "tajniaka" za stoiskiem (chyba portfele sprzedawał). Odwrócony tyłem więc myślę sobie kiiij, zrobię zdjęcie, chowam aparat nawet nie zauważy. Faktycznie nie zauważył aale wracając (niestety) tą samą drogą ktoś życzliwy już mu powiedział.

    Co do klepania michy to też historia była
    Patrzę, fajna szyba i chciałem uwiecznić odbijającą się babcię z zakupami. Przygotowałem sobie wszystko, przemyślałem mniej więcej co by to miało być i czekam z aparatem na wprost szyby. Metr przede mną winkiel "prowadzący" w lewo. Ogniskowa ok 50 mm więc po bokach nic nie widziałem. Jak już miałem naciskać spust to zza winkla wypada typowy Seba w dresach. Ręką mi zasłania obiektyw i z pytaniem do mnie: "komu kufa to zdjęcie robisz, co?". Lekko zdezorientowany pokazałem na szybę, odburknął coś i poszedł
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    Ty to się sam prosisz
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    Albo kartę wifi i wtedy, to można sobie usuwać ď�
    O ile pamietam, w d7100 przy raw+jpg, mozna ustawic zeby kasowanie usuwalo tylko jeden z plikow
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    Ty to się sam prosisz
    O co i za co?
    Za coś co mi wolno?

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    O ile pamietam, w d7100 przy raw+jpg, mozna ustawic zeby kasowanie usuwalo tylko jeden z plikow
    A w D300?


    Coś słabo ludzie głosują. Aż tak mało osób chodzi na ulicę robić zdjęcia?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    O co i za co?
    Za coś co mi wolno?
    Uważasz, że potencjalny "obrońca" swojego wizerunku będzie brał to pod uwagę ?

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Coś słabo ludzie głosują. Aż tak mało osób chodzi na ulicę robić zdjęcia?
    Też nie głosowałem.
    Nie ma takiej odpowiedzi.

  10. #10

    Domyślnie

    Zabrałeś się za streeta...
    Ale za dużo naczytałeś wskazówek 2Pompony XD Sęk na tym polega w streecie, żeby tak zrobić zdjęcie, żeby nikt nie zauważył albo nie zwrócił uwagi. A nie kadrować, przymierzać się godzinami, jakbyś w studio urzędował...
    Jak Ty żeś co prawda z tyłu, ale dość długo do tego sprzedawcy się przymierzał... To nawet nie samo Twoje zdjęcie wywołało u niego i jego ziomków zaniepokojenie, co długość Twojej obserwacji, przymierzania się, aż na końcu ich udokumentowanie.

    A co sam byś zrobił, gdyby ktoś obserwował Cię pewien czas... Im dłuższy tym chyba bardziej to niepokojące, prawda? Albo co gorsza kogoś z Twojej rodziny? A na końcu zdjęcie jeszcze zrobił??
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Fotografia uliczna
    By wpkx in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-07-2012, 00:27
  2. [ Reportaż ] Fotografia uliczna
    By wpkx in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 13:33
  3. Prośba o zrobienie zdjęcia
    By Zoidberg in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 22:34
  4. [ Reportaż ] fotografia uliczna
    By eizo111 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 18:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •