Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jak najprościej "zeskanować"/obejrzeć stare negatywy?

    Jak w temacie. Znalazłem sporo starych negatywów i chciałbym po prostu zobaczyć co tam jest.
    Znacie jakiś prosty sposób jak to zrobić?
    jakaś kombinacja z lustrzanką?? Może ktoś coś próbował?
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  2. #2

    Domyślnie

    kawałek mlecznej pleksy albo inny biały plastik, od spodu lampka biurowa, na tym negatyw. Później już tylko lustrzanka na statywie, najfajniej z obiektywem makro i bez problemu.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    kawałek mlecznej pleksy albo inny biały plastik, od spodu lampka biurowa, na tym negatyw. Później już tylko lustrzanka na statywie, najfajniej z obiektywem makro i bez problemu.
    Bardzo oryginalny sposób Jak się ma jakość takiego "skanu" do jakości jaką daje na przykład Epson V550? Pozdrawiam serdecznie.

  4. #4

    Domyślnie

    Oczywiście diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach...

    Od stopnia zaangażowania zależy jakość końcowa, jeśli przyłożymy się do równego podświetlenia, do idealnie równoległego ustawienia matrycy względem płaszczyzny filmu i prostopadłego względem środka klatki też zresztą, to wyniki z półprofesjonalnymi skanerami będą nieodróżnialne prawie...

    Prawie bo jeszcze obiektyw - makro no i matryca, skaner może mieć i miliard pikseli, więc jeśli się chce uzyskać odpowiednią rozdzielczość trzeba mieć odpowiednią matrycę.


    Ogólnie wszystko zależy od przeznaczenia skanu, do wydruków powiedzmy A3, a już w szczególności internetu, wystarczy z zapasem.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  5. #5

    Domyślnie

    Ja chcę po prostu zobaczyć co jest na tych negatywach.
    Nie mam niestety obiektywu makro. pokombinuję tym co mam
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Największym problemem przy fotografowaniu negatywów kolorowych jest odwrócenie barw. Trzeba krzywymi R, G i B skorygować barwy na negatywie, a że robi się to w drugą stronę (cienie po prawej, światła po lewej i jaśnienw dół, ciemniej w górę) to nie jest tak proste, ale jak ktoś ma wpare i wie jak się tymi krzywymi posługiwać, to da radę i jakość takich "skanów" nie odbiega od skanerów płaskich.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    nie spoko.... - to czarnobiałe ruski i orwo
    i jak już pisałem chcę zobaczyć jedynie co tam jest
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Nie rozumim w czym problem. Jak chcesz jedynie zobaczyc, to zrob zdjecie telefonem i odwroc w jakims programie graficznym. Do podgladu wystarczy,

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kux Zobacz posta
    Ja chcę po prostu zobaczyć co jest na tych negatywach.
    Nie mam niestety obiektywu makro. pokombinuję tym co mam
    Spoko, zwykły też da radę, do oglądania w szczególności...

    Jeśli nie zależy Ci na trwałych efektach oglądania, to jeszcze jeden patent jest, aplikacja na androida - Helmut się nazywa, używam do podglądu 'na szybko', niestety zdjęcie z telefonu jest zdjęciem z telefonu, więc do niczego więcej się raczej nie nadaje (no może na FB jakiegoś...).

    W takim przypadku wystarczy telefon, aplikacja i negatyw na oknie/szybie pod światło.

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Największym problemem przy fotografowaniu negatywów kolorowych jest odwrócenie barw. Trzeba krzywymi R, G i B skorygować barwy na negatywie, a że robi się to w drugą stronę (cienie po prawej, światła po lewej i jaśnienw dół, ciemniej w górę) to nie jest tak proste, ale jak ktoś ma wpare i wie jak się tymi krzywymi posługiwać, to da radę i jakość takich "skanów" nie odbiega od skanerów płaskich.
    Ta... to jak chcesz mieć negatyw zeskanowany w formie negatywu, tylko co po. Wystarczy wcześniej odwrócić i masz zwykły obrazek.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Ta... to jak chcesz mieć negatyw zeskanowany w formie negatywu, tylko co po. Wystarczy wcześniej odwrócić i masz zwykły obrazek.
    Kolorowe negatywy nie rejestrują barw tak jak widzi je człowiek. Samo odwrócenie nie wiele da.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 22:14
  2. "Stare Jak Nowe"
    By pes in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 09:01
  3. D90 - Jak działa 'A' w "wyostrzaniu" w menu "Ustaw przetwarzanie obrazu"
    By frankie_p in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 19:31
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-10-2008, 21:46
  5. Jak zrobić stare zdjęcie z "nowego"?
    By ddMON in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 31-10-2004, 11:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •