Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 139

Wątek: D800 vs D810

  1. #1

    Domyślnie D800 vs D810

    Przesiadał się ktoś z D800 na D8100?
    Chciałbym poznać opinię użytkowników obu body

    Ceny D800 bardzo przyjemnie spadły jakiś czas temu i myślę, czy warto jednak inwestować w trochę starsze body, czy lepiej jednak iść z duchem czasu (który za rok pewnie będzie przestarzały i tak )

  2. #2

    Domyślnie

    Ponoć poprawili troszkę tłumienie lustra i AF w trybie AF-C na długich tele już tak nie "myszkuje".
    D800 ma rewelacyjną cenę na rynku wtórnym.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    jeżeli już D800 to polecam stanowczo wersję E
    jest moim zdaniem o wiele ostrzejszy, i to widać gołym okiem na fotkach

    Między D810 i D800E nie widać właściwie różnicy w ostrości. Czasem mam nawet wrażenie, że to 800E był minimalnie ostrzejszy od D810, ale może to tylko złudzenie (patrząc na starsze fotki D800E)
    obydwa naświetlają podobnie, choć fotki z D810 są minimalnie ciemniejsze przy tych samych ustawieniach, podobno to sprawa tego filtra na sensorze, którego w D810 już wogóle nie ma
    kolorystyka podobna

    pod względem szumów, D810 ma jedno oczko więcej w natywnym ISO
    na D800E nie robiłem dużo w wysokim iso, zwykle poniżej 2000, ale na D810 już mi się zdażyło podejść w ISO 6400 i fotki sa moim zdaniem akceptowalne
    12800 już raczej jak nie będzie innego wyboru
    ktoś kiedyś napisał, że akceptowalne ISO to o jedno oczko mniejsze niż natywne i tu jakby się to zgadzało z moimi odczuciami
    wiadomo, że w ISO to każdy ma swój margines i odczucie
    kiedyś bałem się wysokich ISO
    teraz podkręcam na 1600 bez mrugnięcia okiem
    nie robiłem porównań wysokich ISO zanim się pozbyłem D800E, podobno 810 jest lepszy ale myślę, że nie jest to różnica aż tak ogromna

    to co mi się podoba z body to, że ciszej chodzi, klapnięcia są cichsze
    byłem kiedyś na małym koncercie, w pomieszczeniu, klepałem D800E i potem słyszałem opinie, że ludzie się patrzyli na mnie bo chałasowałem za mocno (koncercik był raczej taki ze spokojną muzyczką)

    od czasu zakupu D810, ponad rok, ani razu nie czyściłem sensora
    pewnie coś się uzbierało ale jakoś nie widzę tego specjalnie
    reaz coś widziałem i potem znikło samo...
    W 800E były widoczne kleksy więc mechanizm był gorszy

    drobna rzecz na body, przycisk AF-ON jest nieco lepiej wyprofilowany w D810

    D810 też dłużej ciągnie na jednej baterii, i to zauważyłem
    nie jest to różnica jakaś ogromna ale zauważalnie dłużej

    W 800E guma z uchwytu mi odeszła, a w 810ce nie (póki co!)
    ale to może kwestia jak był używany, a nie wady produkcyjnej

    to, że D800E jest made in japan a 810 made in thailand nie ma żadnego znaczenia
    niby japan to japan, ale to japan 800E chlapał mi mocniej, a nie thailand 810

    W 810ce dodali nowy przycisk 'i'
    W 800E nie było, był tylko 'Info'
    ale szczerze nie łapię tego, bo z tego co widzę to przycisk 'i' w D810 robi dokładnie to samo co 'Info' w D800E
    a w 810 przycisk Info stał się czysto informacyjny, pokazuje dokładnie to samo co 'i' tyle, że bez możliwości wprowadzania zmian
    może czegoś nie doczytałem ale jakoś nie czaję tego i się trochę czasem łapię na tym, że naciskam nie ten co trzeba

    pod względem szybkości AF to osobiście nie zauważyłem jakichś wielkich różnic
    ale znam takich co widzą, D800E (czy D800, wiadomo, to to samo tylko różnica w filtrach na sensorze) jest podobno w szybkich scenach bardziej zawodny i lubi myszkować
    D810 dodali AF grupowy, czasem się przydaje, ale też nie jest jakimś ewenementem na skale swiatową

    D810 ma też jedną klatkę więcej na sekundę, ale jak dla mnie to w sumie nie robi różnicy bo nie robię zbyt dużo serii
    ale kto wie, może te serie co robiłem to właśnie ta jedna dała mi powód do dumy

    także różnice sa można powiedzieć kosmetyczne,
    jakiość zdjęć aż pod ISO 1600 raczej ta sama, różnice powyżej 1600, można gdzieś w internecie pewnie znaleźć

    acha, i jeszcze ekran, w 810 jest wyraźniejszy co w ostrym świetle jest przydatne

    także trochę tych kosmetycznych różnic jest więc to zdecydowało, że się pozbyłem D800E na rzecz D810

    jeszcze jedna edyta na koniec
    D810 już nie jest obsługiwane przez Capture NX2
    można jakoś konwertować ale się w to nie bawiłem
    to był moment kiedy zmeniłem program do obróbki na LR
    Ostatnio edytowane przez miroko ; 25-03-2016 o 22:14

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Polecam zwrócić uwagę na sławny problem z lewymi punktami AF w D800 przy zakupie z rynku wtórnego.
    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

  6. #6

    Domyślnie

    Praca na tych dwoch body to duza roznica. Nie zastanawiaj sie bierz d810. Sam kiedys sadzilem, ze pewno tylko kosmetyka ale inaczej jest w rzeczywistosci.
    .........

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miroko Zobacz posta
    W 810ce dodali nowy przycisk 'i'
    W 800E nie było, był tylko 'Info'
    ale szczerze nie łapię tego, bo z tego co widzę to przycisk 'i' w D810 robi dokładnie to samo co 'Info' w D800E
    Mają zupełnie inne funkcje podczas filmowania.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Mają zupełnie inne funkcje podczas filmowania.
    ano zgadza się, w lifeview mają inną funkcję
    nie używam dużo lifeview...
    jak to mówią narząd nieużywany zanika lub też funkcje nieużywane lądują w otchłani zapomnienia...


    jeszcze jeden komentarz: odnośnie mory
    obawiałem się tej mory
    ale powiem szczerze, że ani za czasów D800E ani D810 ani razu nie zauważyłem tego zjawiska
    może to efekt specyfiki fotografii, którą robiłem
    kiedyś nawet się uparłem i zacząłem polować na nią, udało mi się upolować na filmie jeśli dobrze pamiętam, ale na fotkach nie udało mi się
    nie znaczy, że problemu nie ma ale moim zdaniem jest o wiele mniejszy niż wielu twierdzi

  9. #9

    Domyślnie

    To ja się podłączę z pytaniem. Jak seria D8xx spisuje się na koncertach? Chodzi mi zwłaszcza o D810. Daje radę? Jest tu ktoś kto ma i używa tych aparatów w tej konkretnej niszy?

  10. #10

    Domyślnie

    D800 dawał radę na koncertach to i D810 sobie poradzi.

    Ja aktualnie używam na raz D800 i D810, przyjemniej fotografuje się D810, ale to przez kulturę pracy lustra - jest miękko i ciszej, dużo przyjemniej, podobnie jak Pentax K-5 którego miło wspominam.
    AF dla mnie bardzo zbliżony, szybszy w nowszym body, ale minimalnie, tylko że mi D800 trafił się bez żadnej wady AF

    Dzisiaj tylko zauwazyłęm coś ciekawego - karta CF Sandisk Extreme Pro 160MB/s w jednym i drugim body - zdjęcia szybciej przegląda się na D800, ale musze to potwierdzić na spokojnie, bo może to coś z jedną z kart jest.

    Ja bym wziął D810, ale tylko ze względu na pracę lustra - po prostu lubię jak sprzęt którego używam jest możliwie cichy - klawiatura, mysz, samochód, aparat, itd Sam kupiłem tylko dla FV i cashbacku

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D810 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1834
    Ostatni post / autor: 01-06-2020, 15:46
  2. D800, D800E i D810 w praktyce - testy, porady, ustawienia, TIPy
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 12-04-2018, 11:38
  3. CNX2 i D810
    By mtu in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 24-04-2015, 23:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •