Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Obiektywy FX czy DX pod lustrzankę DX

    Witam.
    Na początku roku zakupiłem nikona d7100 z kitowym obiektywem 18-105. Obecnie chciałbym rozszerzyć szklarnie o obiektyw stałoogniskowy. Po sprawdzeniu ogniskowych okazuje się ze bardzo dużo zdjęć wykonuje w okolicach ogniskowej 35mm. Większość fotografuje przy słabym świetle i małych pomieszczeniach oraz krajobrazy.
    W związku z tym planuje zakup stałki nikkora 35mm f1.8. I tu zaczyna się mój problem. Zastanawiam się nad obiektywem przeznaczonym pod pełną klatkę... Może w przyszłości uda mi się zakupić pełna klatkę bo aktualnie myślę że bakcyla załapałem.
    I teraz pytanie pytanie do Was.
    Jak uważacie, czy lepiej zakupić owa 35 przeznaczona do fx czy nie zobaczę różnicy w zdjęciach i lepiej zakupić obiektyw do dx i pozostała gotówkę przeznaczyć na lampę błyskowa?

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem tu nie ma co się zastanawiać.

    Masz body DX, więc wykorzystaj w pełni jego zalety - w tym przypadku jest to możliwość podpięcia bardzo fajnego obiektywu za śmieszne pieniądze.
    Nie ma co kupować na zapas - jeżeli kiedyś zdecydujesz się na FX, zawsze możesz sprzedać 35/1.8DX i kupić wersję FX. Inna sprawa, że wiele osób pracuje na tym obiektywie nawet na pełnej klatce, ale to już kwestia indywidualna.
    Nikon FX, Nikon DX, Nikon analog...

  3. #3

    Domyślnie

    Lepiej 35/1,8 pod dx, bo tani, używany jeszcze tańszy, a całkiem dobre szkło, nadwyżkę daj na lampę. Będziesz miał Fx to ze sprzedażą 35 nie powinieneś mieć problemu i kupisz coś pod Fx
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za pomoc panowie

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Kup uzywaną 35 DX. Skoro kiedyś ją sprzedasz to strać na tym najmniej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem 35 1,8 DX do D7100 będzie lepsza optycznie od 35 2,0 dla FX
    ale to moja subiektywna ocena
    Poczytaj na forum opinie co różnić w tych obiektywach
    Kiedyś miałem możliwość testowania ponoć bardzo dobrego obiektywu pod FX N 28-105 na swoim korpusie ( Dx ) w porównaniu jego odpowiednika pod dx N 18-70 Stwierdziłem że efekt jest gorszy pod względem optycznym
    Dlatego zacząłem wyznawać zasadę dedykowania obiektywów do systemu
    Powodzenia
    Nikon D50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •