Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Godox 360W Wistro AD360II-N HSS Flash Light Kit - ktoś zna?

    ktoś ma ten zestaw albo go uzywał?

    http://www.ebay.com/itm/Upgraded-God...IAAOSw9mFWKet~

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem Genesis Reporter 360 są to te same lampy tylko pod inną marką. Np. w tutaj możesz znaleźć LINK

    Co chciałbyś wiedzieć?
    Oczywiście Nikon

  3. #3

    Domyślnie

    Jakie masz praktyczne wrażenia z uzytkowania? Jak pracuja, jaka powtarzalnosc błysku, jak działa kominikacja itp?

  4. #4

    Domyślnie

    ja chciałbym się dowiedzieć, czy współpracują z Pixel King Pro (zdolność wyzwalania, komunikacja, hss).
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luxius Zobacz posta
    Jakie masz praktyczne wrażenia z uzytkowania? Jak pracuja, jaka powtarzalnosc błysku, jak działa kominikacja itp?
    Jeśli chodzi o praktyczność to rewelacja. Akumulator jest bardzo lekki, sterowanie bardzo intuicyjne i to co mi brakowało w innych lampach wyświetlacz na sterowniku z zewnętrzną anteną więc bardzo dobry zasięg. Kształt palnika idealnie sprawdzał się z parasolkami i innym modyfikatorami światła. Duża ilość błysków na pełnej mocy, a z dodatkowym przewodem szybkie ładowanie. Dla mnie największy minus to ilość błysków przy HSS. Na pełnej mocy tylko 10 (fragment instrukcji poniżej). Da się to obejść na dwa sposoby albo przepinając przewód zasilający do drugiego wejścia w akumulatorze ale jest to uciążliwe, ewentualnie ustawić na pełną moc w zwykłym trybie i wtedy do 1/8000s nie widać paska i jest 75 błysków. Zdarza się jednak, że wtedy jest za mocna. Jeśli błyskasz w zwykłym trybie synchronizacji to warto.


    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    ja chciałbym się dowiedzieć, czy współpracują z Pixel King Pro (zdolność wyzwalania, komunikacja, hss).
    Testowałem tylko z Yongnuo YN-622N i sprawdzała się świetnie. Jinbei, który masz jednak mocniejszy i nie ma odcięcia przy HSS.
    Oczywiście Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Podpinam się pod wątek.
    PS. Nie będzie ktoś czasem w Chinach w najbliższym czasie? Wole komuś za fatygę zapłacić niż się szamotać z vatem..
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    10 błysków ?
    10 błysków zanim aktywuje się blokada chroniąca przed przegrzaniem w trybie HSS

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 777

    Domyślnie

    @ Jachu
    Czegoś nie rozumiem. Jak dość słaba lampa jest za mocna przy pracy w HSS?
    Co i jak ty fotografujesz? Bo dziwi też że lampa ci nie nadąża się ostudzić. Focisz seriami na na pełnej mocy na f 2.0 czy co?
    Jeśli jest za mocna to nie mozna zmniejszyć jej mocy? Oswietla wtedy nierówno klatkę? Pozbywasz sie tez klopotu z ilością błyskow na pełnej mocy. Bo nie uzywasz wtedy pełnej mocy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 05-04-2016 o 10:13
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    @ Jachu
    Czegoś nie rozumiem. Jak dość słaba lampa jest za mocna przy pracy w HSS?
    Co i jak ty fotografujesz? Bo dziwi też że lampa ci nie nadąża się ostudzić. Focisz seriami na na pełnej mocy na f 2.0 czy co?
    Jeśli jest za mocna to nie mozna zmniejszyć jej mocy? Oswietla wtedy nierówno klatkę? Pozbywasz sie tez klopotu z ilością błyskow na pełnej mocy. Bo nie uzywasz wtedy pełnej mocy.
    Jacku jeśli zmniejszenie mocy byłoby możliwe na pewno bym to zrobił. Już wyjaśniam. Wszystkie lampy studyjne lub podobne do studyjnych jak np. wymieniona powyżej które obsługują HSS mają ograniczenie, tzn. przy zwykłym trybie można zmniejszyć mc błysku do 1/128 jednak w trybie HSS tylko do 1/8. Na pełnej mocy w zwykłym trybie przy 1/8000s naświetla całą klatkę jednak jest wtedy za mocna. Przy 1/2 i mniejszej niestety jest już pasek. W plenerze nie używam dużych softboxów, ze względu na wygodę i wiatr dlatego odsuwanie już na większą odległość pogarsza jakoś światła. Serii w tych lampach nie da się zrobić w trybie HSS, trzeba odczekać 3 s czasem troszkę krócej w zależności od lampy (w reporterskich jest lepiej to rozwiązane ale są słabsze). Nawet jeśli błyskasz w odstępach to i tak po 10 błyskach na pełnej mocy włącza się odcięcie i trzeba długo czekać. Ustawienie 1/2 czy 1/4 nie zwiększa zbytnio ilości błysków. Niestety to nie są warunki studyjne.
    Oczywiście Nikon

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •