Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Porada, który wybrać D810, D750 czy D4s

    Witam.

    Nie mogłem znaleźć podobnego tematu, może sprawa jest totalnie banalna i lipa pytać, aczkolwiek muszę zadać to pytanie, bo mam od dłuższego czasu dylemat.
    Mój wybór padł na D810 lub D4s, aczkolwiek doczytałem też, że wart uwagi jest D750. Do czego? Już tłumaczę.
    Otóż jakiś czas już robię zdjęcia, wiem już czego mi potrzeba. Głównie zdjęcia robię na dużych przybliżeniach (teraz też planuję kupić jakąś stałkę z dużą ogniskową) i w trudnych warunkach oświetleniowych w których niestety moja lampa (nissin Di866i jeśli kogoś interesuje) nic nie daje lub psuje efekt zdjęcia. Często robię zdjęcia obiektom ruchomym stąd ważny dla mnie jest też AF. Wiem, wymagania koszmarne, jednak generalizując, ważna jest dla mnie matryca, która da radę pracować na wysokim ISO (najlepiej bez użycia lampy) i szybki AF.

    Z tego co doczytałem, D810 totalnie nie nadaje się do moich potrzeb ze względu na AF, wiele osób radzi D4s lub D750 pod tym względem, a biorąc pod uwagę pracę na wysokim ISO to D4s jest bezkonkurencyjny w stajni Nikona. Jednak jak bardziej poczytałem specyfikację tych aparatów zauważyłem jedną niespójność, na tym forum kilka osób debatowało dlaczego ze względów na właśnie AF Nikon D810 się nie nadaje, za to D4s już jest ok, natomiast najlepszy jest D750, a niewiele gorszy AF ma D610 którego posiadam. Przejdźmy więc do specyfikacji AF:
    Nikon D4s Multi-CAM3500FX
    Nikon D810 Multi-CAM3500FX
    Nikon D750 Multi-CAM3500 II
    Nikon D610 Multi-CAM4800
    Zapewne już niektórzy zauważyli pewną niespójność, AF w D810 jest zły, AF w D4s dobry, ale specyfikacje mówią, że to powinny być te same AF. Stąd moje pytanie jak to jest z tym AF między D4s a D810?
    Wróćmy jeszcze do głównego wątku, praca na wysokim ISO, wiele osób chwali sobie pod ty względem D4s i D810, jest jeszcze Nikon DF ale brak górnego wyświetlacza mnie zraża, a bez niego ciężko mi z aparatu korzystać. Nie będę tutaj przekłamywał rzeczywistości, więc w D4s trochę obawiam się o moje umiejętności, bo często na komputerze obrabiając rawy od razu je kadruję bo zazwyczaj nie uda mnie się trafić idealnie. D4s ma zaledwie 16mpx więc tutaj kadrować zbytnio raczej szkoda by było (chyba, że się mylę?) dlatego pod tym względem skłaniałem się ku D810 ze względu na brak pewności we własne umiejętności do D4s, jednak sprawa AF mnie zbiła już całkiem z tropu.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    D750 x2, D7100, D5200, Coolpix AW120, N24-70 2.8G, N50 1.4G x2, N18-105 3.5-5.6G, N18-55 VR II, N28-300 3.5-5.6G, N35 1.8G, LOADING...

  2. #2

    Domyślnie

    A gdzieś Ty wyczytał że AF w D810 jest taki zły. W D800 owszem zdarzał się pudłować co u niektórych, ale generalnie po kalibracji problem znikał. Miałem tę
    puszkę, mam następcę wiec wiem co mówię. Bardziej dokucza sprawa poruszeń z tytułu big matrycy ale trochę wprawy i nie jest źle. Co do D4s to TOP pod
    względem AF , ISO i trwałości. Samemu chodzą mi po głowie myśli zamiany ale w fotografii którą robię zalety dużej matrycy (patrz crop przy małych obiektach i
    zbyt krótkiej ogniskowej) są bezcenne. Szkoda że jest tylko koło 5 FPS, ale cóż nie można mieć wszystkiego .

  3. #3

    Domyślnie

    Autorze, patrząc na stopkę to chyba wiecej pożytku bedzie ze zmiany szkieł. Obecne sa slabym ogniwem pod względem wydajności AF.

  4. #4

    Domyślnie

    Odnośnie ISO i AF D750 jest najlepszym wyborem. Do tego miałbyś z czego cropować
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dawidsznurek Zobacz posta
    . natomiast najlepszy jest D750, a niewiele gorszy AF ma D610 którego posiadam. Przejdźmy więc do specyfikacji AF:
    Nikon D4s Multi-CAM3500FX
    Nikon D810 Multi-CAM3500FX
    Nikon D750 Multi-CAM3500 II
    Nikon D610 Multi-CAM4800
    Zdaje się że czytając zestawiasz ze sobią jako równoważne informacje od różnych osób. Niestety nie wszystkie przeczytane tu rzeczy są prawdą.
    Do rzeczy.
    D750 ma zdecydowanie lepszy AF od D610. Nie słuchaj posiadaczy D610
    Ty nie przytoczyłeś specyfikacji AF w tych body. Ty wymieniłeś jaki jest moduł AF w tych aparatach. A to nie wszystko ....
    Ważna jest czułość jaką osiągnięto. W D750 i D4s - najwiękasz (najmniej EV). Ważne jest też oprogramowanie i szybkość procesora.
    Jeśli jest to obiektyw typu śrubokręt to wazny jest też silnik w body. I tu D4s wygra.
    jak masz kase to bierz D4s, jak kasy mniej - D750
    Ale czy tylko AF sie liczy? Jesli robisz macro to ... podobno tam się najczęsciej nie uzywa AF.
    Masz bardzo kiepskie szkła (jedynie 50/1.4 jest OK, ale to nie jest szybkie szkło). Wymiana na dobre obiektywy znacznie przyspieszy ustawienie ostrości. Może lepiej D750 ale za to Nikkory 24-70/2.8, 70-200/2.8? (zamiast jedynie wymiana body na D4s).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem, szkła nie zbyt dobre, jednak to jest powiedzmy taki starter. Co ciekawe zbesztany chyba przez każdego N28-300 ma najszybszy AF ze wszystkich moich szkieł, gdyby jeszcze był jaśniejszy to bym go kochał jak żonę Aczkolwiek razem z body planuję zakup szkieł, na 100% 70-200/2.8 planuję bo widziałem to szkło w akcji, chyba każdy fotograf zawodowy z nikonem ma ten obiektyw, zresztą miałem z nim styczność, AF działa prawie tak szybko jak w 28-300, do tego chciałem jakiś szerokokątny i tele stałkę (tu zależnie od tego ile kasy mi zostanie), jednak w moich aparatach przeszkadza mi ziarno przy wysokim iso. A jeszcze pytanie, czy z D4s jest co cropować czy lepiej unikać tego za wszelką cenę?
    D750 x2, D7100, D5200, Coolpix AW120, N24-70 2.8G, N50 1.4G x2, N18-105 3.5-5.6G, N18-55 VR II, N28-300 3.5-5.6G, N35 1.8G, LOADING...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dawidsznurek Zobacz posta
    w moich aparatach przeszkadza mi ziarno przy wysokim iso
    Przy jak wysokim ISO przeszkadza Ci ziarno w D610?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Przy jak wysokim ISO przeszkadza Ci ziarno w D610?
    Przy 800 jeszcze zdjęcie znośne, ale powyżej gwałtownie zaczyna się dramat.
    D750 x2, D7100, D5200, Coolpix AW120, N24-70 2.8G, N50 1.4G x2, N18-105 3.5-5.6G, N18-55 VR II, N28-300 3.5-5.6G, N35 1.8G, LOADING...

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli dla Ciebie w D610 powyżej 800 jest dramat, to żaden aparat Cię nie zadowoli...

  10. #10

    Domyślnie

    A gdzie Ty widzisz ziarno ? Z matrycy to mozesz tylko szum zobaczyć.
    W życiu piękne są tylko chwile.......

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •