Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2015
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    2

    Domyślnie Zamiennik EN-EL14a do D5300

    Witam, chciałam się czegoś dowiedzieć o zamiennikach baterii EN-EL14a. Jaką firmę polecacie? Używanie zamiennika w tym aparacie nie sprawi żadnych problemów? Jest to bezpieczne? Oraz czy jeżeli już bym się zdecydowała na zakup to czy taki zamiennik można ładować w oryginalnej ładowarce Nikona czy ta bateria potrzebuje swoją ładowarkę? Za wszelkie odpowiedzi dziękuję.

    Co sądzicie o tym: http://www.afe.pl/akumulator-do-niko...216870a4e00944 ?
    Ostatnio edytowane przez Megii97 ; 23-10-2015 o 21:12

  2. #2

    Domyślnie

    W linku który podałaś handlarz pyta retorycznie:

    Chcesz zaryzykować uszkodzenie aparatu wartego kilka tysięcy złotych?

    Kupując u niego akurat ten produkt nie ponosisz żadnego ryzyka. Dlaczego? Bo on tak twierdzi i ma wieloletnie doświadczenie. No i daje pisemną gwarancję na 12 miesięcy (nie pisze tylko czy na sam akumulator czy również na uszkodzenia przez niego wywołane - no ale ten zamiennik jest pewny i sprawdzony więc gwarancja jest zapewne tylko na akumulator a na uszkodzenia zbędna). Ładowarki oryginalnej też można używać, stoi jak byk w opisie.

    Za taką cenę to tylko brać póki nie wykupią.....
    Ostatnio edytowane przez Minthai ; 24-10-2015 o 12:05

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2015
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    2

    Domyślnie

    Z ładowarką chodziło mi bardziej o inne firmy zamienników które moglibyście polecić. Dziękuję za odpowiedź

  4. #4

    Domyślnie

    Nie znam tej firmy, ale sam używam zamienników newella en-el14 i (odpukać) wszystko działa elegancko

  5. #5

    Domyślnie

    Również używam en-el14 Newella i wszystko jest ok.
    D810 | N35 1.8g | S50 1.4 Art | T15-30 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 | TC-17II | SB-910 | CX241
    Było: D750|D610| D7200 | D5200 | S10-20 4-5.6 | S17-50 2.8 |T70-200 2.8 | SB-700

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tej baterii.
    Oryginał ma 1030mAh, tu przy tych samych wymiarach mamy podobno 2900mAh
    Nawet jeśli to prawda, to bardzo wyżyłowane pojemnościowo ogniwa robi się kosztem prądu zwarciowego, co może skutkować tym że lampa będzie się ładowała w nieskończoność.
    To wersja optymistyczna.
    Ja swoją baterię Formax kupiłem z napisem 1200mAh, padła mi w czasie robienia kilkudziesięciu zdjęć bez lampy, ma duży prąd samorozładowania, praktycznie przed wyjściem w teren trzeba ładować baterię by mieć pewność, że nie zostaniemy bez aparatu.
    Nawet jeśli ta bateria działa to z pewnością nie ma tej pojemności, moja zamiast 1200mAh ma niecałe 700mAh zmierzone 15 minut po pełnym ładowaniu.
    Zerknij na ebay, nie chodzi o ceny tylko o porównanie jakie pojemności en-el14 oferują sprzedawcy, to powinno Ci dać impuls do zastanowienia.
    Piotr

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •