Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Lightbulb Jaki obiektyw polecacie?

    Posiadam Nikona D3200 i chciałbym zacząć nagrywać filmy pełnometrażowe ,ale nie wiem jaki obiektyw kupić w [ale w rozsądnej cenie] (aktualnie posiadam Nikkor 18-55mm VR)

    Z góry dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    A tym co masz kreciłeś jakieś filmy ? Coś ci w nim przeszkadzało?

  3. #3

    Domyślnie

    A ile wynosi "rozsądna cena" ? Wybacz mą gorzką uwagę, ale sądząc po treści pytania, obawiam się, że nie za bardzo jesteś w temacie. Na pewno nie podejmowałbym się kręcenia filmu nikonem (a zwłaszcza pełnometrażowego), profesjonaliści stosują Canon'a lub m4/3, albo inne systemy.

    Poleciłbym na początek małą lekturę:
    http://www.fotografuj.pl/Article/Lus..._kamera/id/254
    http://fotoblogia.pl/3707,filmowanie...aczac-poradnik
    http://www.m43.eu/porady/wycisnij-ma...as-filmowania/
    http://videodslr.pl/wybor-obiektywow...stem-mikro-43/
    http://rtvagd.wp.pl/kat,1035547,titl...?ticaid=116270

    Prawdopodobnie tylko szkła firm Carl Zeiss i Schneider-Kreuznach z bagnetem F są w stanie sprostać temu zadaniu, ale do tanich to one nie należą.
    Zdecydowanie bardziej rozsądnym finansowo rozwiązaniem będzie zmiana systemu na np. m4/3 gdzie funkcje filmowe są o wiele lepiej rozwiązane niż u nikona. W m4/3 najłatwiej amatorowi zrealizować jakiś filmik, praktycznie większość nowych konstrukcji Panasonic'a to bardzo efektywne kamery filmowe z dołączoną funkcją robienia zdjęć
    Powiedzmy taki korpus Panasonic GH3 lub GH4 (lub tańsze ale umięjetnie wybrane) , a do tego szkła (nie wiemy jakich ogniskowych potrzebujesz) powiedzmy firmy: Samyang która ma dość szeroką ofertę obiektywów filmowych, lub SLR Magic, albo Voightlander czy IBE Optics.

    Część natywnych szkieł m4/3 u Panasonic'a jest wprost projektowana tak by spełnić wymogi filmowców, nawet pierścienie na korpusie posiadają możliwość współpracy z zewnętrznymi mechanizmami pozwalającymi na zmianę ogniskowej i punktu ostrości, a zwłaszcza to że mają wyciszony mechanizm napędu AF dzięki czemu nie słychać go na nagraniu. Do filmowania polecić można w tym systemie dwie konstrukcje: G X VARIO 12-35 mm f/2.8 ASPH. P.O.I.S , G X VARIO 35-100 mm f/2.8 P.O.I.S. choć i inne, o gorszym świetle, też dają radę.

    Przepraszam, że tak brutalnie sprowadziłem Cię na ziemię, ale szkoda twojej kasy i nerwów by próbować z nikona (zwłaszcza D3200) zrobić kamerę filmową.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BambusZMikronezji Zobacz posta
    A tym co masz kreciłeś jakieś filmy ? Coś ci w nim przeszkadzało?
    Słaba ostrość dalszych obiektów i mały zoom

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dzięki

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okto2323 Zobacz posta
    Słaba ostrość dalszych obiektów i mały zoom
    W takim razie kup zwykłą kamerę. Lustrzankami kręci się właśnie dlatego, żeby mieć tą "słabą ostrość dalszych planów"
    A jeśli już lustrzanka, to posiadany przez Ciebie obiektyw jest najlepszym do uzyskania ostrych dalszych planów. Przymknij po prostu przysłonę.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Część natywnych szkieł m4/3 u Panasonic'a jest wprost projektowana tak by spełnić wymogi filmowców, nawet pierścienie na korpusie posiadają możliwość współpracy z zewnętrznymi mechanizmami pozwalającymi na zmianę ogniskowej i punktu ostrości, a zwłaszcza to że mają wyciszony mechanizm napędu AF dzięki czemu nie słychać go na nagraniu. Do filmowania polecić można w tym systemie dwie konstrukcje: G X VARIO 12-35 mm f/2.8 ASPH. P.O.I.S , G X VARIO 35-100 mm f/2.8 P.O.I.S. choć i inne, o gorszym świetle, też dają radę.
    Tylko te dwa szkła od Panasia są polecane do video? Czy wszystkie power zoom ze stabilizacją? Zorientowałem się po krtótce, że na videodslr-pl dużo osób poleca 14-140. Pytam się bo miałem doradzić jednej osobie w sprawie szklarni pod video do GH4. Z tymże nie znam w ogóle systemu Panasonica

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety po raz kolejny widzę kiedy ktoś Skacze w niebo nie znając swojego Sprzętu.....

    Co masz na myśli PEŁNOMETRAŻOWE? Ślubne?

    Co ci brakuje w tym co masz?

    Można by z pomyśleć o kilku stałkach... Ale skoro musisz opanować pierw "swoje" czy wydatki załatwią sprawę ???...
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Romuś Zobacz posta
    Tylko te dwa szkła od Panasia są polecane do video? Czy wszystkie power zoom ze stabilizacją? Zorientowałem się po krtótce, że na videodslr-pl dużo osób poleca 14-140. Pytam się bo miałem doradzić jednej osobie w sprawie szklarni pod video do GH4. Z tymże nie znam w ogóle systemu Panasonica
    Ja m4/3 od strony Panasonic'a poznałem organoleptycznie, bo przez kilka lat go używałem, akurat na funkcjach filmowych mi nie zależało, ale ciut liznąłem tematu. Te dwa szkła dałem jako przykładowe z racji ich jasności, zauważ, że nadmieniłem o tym, iż inne szkła też da się z powodzeniem wykorzystać. Jeśli mówimy o filmowaniu amatorskim to wszelkie zoom'y Panasonic'a jak najbardziej dają radę i wtedy trzeba samemu decydować o włączeniu lub wyłączeniu stabilizacji, natomiast gdy w grę wchodzi filmowanie profesjonalne (pełny metraż chyba takim jest) to zdecydowanie korzysta się ze statywu i jasnych stałek. Np. samyang wypuścił niedawno serię obiektywów Xeen dedykowaną do zadań filmowych, wystarczy obejrzeć kształt pierścieni i odczytać opisy na korpusie by nie mieć wątpliwości co do zastosowania tych szkieł.
    Nie powiem, że nikonem nie da się nakręcić wideo, da się, jednak m4/3 jest do tego zdecydowanie lepiej przygotowane. Oczywiście inne systemy bezlusterkowe mają zbliżone możliwości, jednak to m4/3 było od początku tak projektowane by połączyć funkcje fotograficzne i filmowe, z dużym naciskiem na te drugie.
    Jeśli już koniecznie ma to być nikon, to są w systemie jasne stałki ze światłem 1.8, by było ekonomicznie: 35mm, 50mm, 85mm i inne. A na bogato idziemy w kierunku światła 1.4.


    Cytat Zamieszczone przez okto2323 Zobacz posta
    Słaba ostrość dalszych obiektów i mały zoom
    JVC GY-LS300 - masz funkcje 4k, możliwość zastosowania szkieł począwszy od m4/3 do: 4/3, super 16 mm, C-mount, PL-mount i pełną kontrolę nad procesem filmowania.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Ja m4/3 od strony Panasonic'a poznałem organoleptycznie, bo przez kilka lat go używałem, akurat na funkcjach filmowych mi nie zależało, ale ciut liznąłem tematu. Te dwa szkła dałem jako przykładowe z racji ich jasności, zauważ, że nadmieniłem o tym, iż inne szkła też da się z powodzeniem wykorzystać. Jeśli mówimy o filmowaniu amatorskim to wszelkie zoom'y Panasonic'a jak najbardziej dają radę i wtedy trzeba samemu decydować o włączeniu lub wyłączeniu stabilizacji, natomiast gdy w grę wchodzi filmowanie profesjonalne (pełny metraż chyba takim jest) to zdecydowanie korzysta się ze statywu i jasnych stałek. Np. samyang wypuścił niedawno serię obiektywów Xeen dedykowaną do zadań filmowych, wystarczy obejrzeć kształt pierścieni i odczytać opisy na korpusie by nie mieć wątpliwości co do zastosowania tych szkieł.
    OK, to, że mikro 4/3 jest dobre do video to wiem, szczególnie rządzi tu Panasonic z serią GH. Kumpel chce kupić GH4 lub dużo tańszy G7 (ma mniejszy bitrate i trochę mniej ficzerów). Tylko nie wie jakie szkiełka do tego kupić, raczej ze stajni Panasia lub Olka. Czytałem, że ciagły AF zapewniają wybrane szkła (i najlepiej wypada w tym kilka zoomów, dlatego pytaqłem - jakie?). Uważasz, że podpięcie manualnych szkieł od Samyanga to dobry pomysł? Traci się stabilizację (OK, można robić ze statywu) i ciągły AF, czyli chyba główną zaletę systemu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Romuś Zobacz posta
    OK, to, że mikro 4/3 jest dobre do video to wiem, szczególnie rządzi tu Panasonic z serią GH. Kumpel chce kupić GH4 lub dużo tańszy G7 (ma mniejszy bitrate i trochę mniej ficzerów). Tylko nie wie jakie szkiełka do tego kupić, raczej ze stajni Panasia lub Olka. Czytałem, że ciagły AF zapewniają wybrane szkła (i najlepiej wypada w tym kilka zoomów, dlatego pytaqłem - jakie?). Uważasz, że podpięcie manualnych szkieł od Samyanga to dobry pomysł? Traci się stabilizację (OK, można robić ze statywu) i ciągły AF, czyli chyba główną zaletę systemu.
    G7 to i tak mercedes w stosunku do możliwości jakie daje D3200, nawet starsze G3 daje radę, w końcu mało kto potrzebuje coś więcej niż Full HD. DMC-GH* są skierowane do użytkowników potrzebujących parametry profesjonalne. Spotkałem się z opiniami, że pomimo iż m4/3 to jeden system to nie do końca krzyżowanie szkieł i korpusów działa poprawnie, przy fotografowaniu nie ma to znaczenia ale w filmowaniu tak.
    Dlaczego manualne szkła, z tego samego powodu co stałki przy fotografowaniu - jakość obrazowania. Profesjonaliści od filmowania radzą sobie z manualnymi szkłami tak jak fotografowie z foceniem w trybie M Wyższa szkoła jazdy, ale kto się tego nauczy osiąga wspaniałe efekty.

    Ogólnie, wszystkie szkła m4/3 reprezentują przyzwoity poziom obrazowania a niektóre wybitny, a to dzięki temu, że system jest nowy i nie musi trzymać zgodności ze starymi rozwiązaniami.
    Panasonic poleca do filmowania szkła które na korpusie mają czerwone oznaczenie "HD", jednak te starsze i słabsze obiektywy też dają radę.
    Było pytanie o G VARIO 14-140 mm f/3.5-5.6 ASPH. P.O.I.S. - on też spełnia ww. warunek

    Jeśli wybierać m4/3 jako sprzęt filmowy, to warto to zrobić dla kilku funkcji: ekran dotykowy z przeostrzaniem we wskazany na ekranie punkt realizowane w trakcie filmowania oraz tethering. To jest coś co daje ogromną wygodę filmowania w m4/3, choć u Canon'a w wyższych modelach też to zaimplementowano - 5D II prawdopodobnie. Akurat nie wiem jak z tymi funkcjami u nikona, może ktoś podpowie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •