Witajcie,
Kolejny raz sprzedaję i staram się uzyskać dobry zestaw szkieł - raz już na FX ale cenowo mnie to przeskoczyło, poza tym brakowało mi "SZEROKOŚCI"

Teraz chcę sobie skompletować dobry zestaw w przyzwoitych pieniądzach pod DX - głównie pod foto i wideo. Dlatego zastanawiam się nad takimi szkłami jak:

(Posiadam sigmę 8-16, sigmę 8mm i tych szkieł jakby nie chcę zmieniać). Z racji, że do nocnych zdjęć i filmów mają słabe światło poważnie zastanawiam się nad kolejnym szerokim tj. tokinie 11-16 (używanym do 1500) oraz coś węższego i tutaj mam propozycje na chwilę obecną takie:

- sigma 17-50 f/2.8 z OS (jak dobry egzemplarz się trafi to szkło jest nawet ok i nie drogie) i ma stabilizację (liczę do 1100pln)
- i jeszcze ew. tutaj tamron 70-300 VC (ok. 1000 pln)

Zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić tak, że kupię: sigmę 18-35 f/1.8 - za światło i raczej uniwersalną ogniskową (tutaj cena używki do 2300 pln) i tutaj już nie bardzo wiem, na co ok 1500 pln przeznaczyć - z jednej strony zabraknie szerokiego jasnego i coś dłuższego. Niby uwa jest, ale już testowałem - brak filtrów i brak dobrego światła w pewnym sensie mi przeszkadza, szerokość s8-16 rekompensuje wiele, by zostawić to szkło w stajni

Główne obiekty fotografowania: krajobraz, architektura wnętrz