Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Lampa Yongnuo YN-560 IV a Nikon D5100

    Witam.

    Mam w planach zakupić lampę firmy Yongnuo YN-560 IV do Nkiona D5100. Ma mi służyć głównie do robienia zdjęć na różnych okolicznościach.
    Jestem w tym kompletnie zielona, więc piszę tutaj o poradę, a mianowicie - jak to jest z moim modelem aparatu? Czy lampa wyzwala błysk zaraz po włożeniu jej na sanki, czy trzeba do niej jeszcze coś "dokupić"?

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Końskie<->Kielce
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witaj Ta lampa jest manualna czyli jak założysz na sanki to będzie błyskać z taką mocą z jaką ją sobie ustawisz. Jeżeli nie potrafisz jeszcze korzystać z lampy manualnej to kup sobie jakąś lampę z TTl-em, która sama będzie dobierała moc błysku do danej przysłony, czasu itd. Najtańsze w podobnej cenie do YN-560 IV masz Metza 44AF1 i chyba YN 468.
    Nikon D7200, D3100, N 18-105 VR, N 35 1.8, SB-700, Fancier WF-531BT, 2xUV .....

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    YN-560 IV błyska z D5100 bez żadnych dodatków.
    advisor ma rację, to lampa manualna i trzeba wiedzieć jak ją ustawić, ale chyba nie ma tragedii, za moich szkolnych czasów były lampy wyłącznie manualne i jakoś ludzie sobie dawali z nimi radę , na dodatek miały stałą siłę błysku i żadnych możliwości konfiguracji.
    Co do Metza 44 AF1 advisor nie ma racji, Metz jest dwa razy droższy niż YN-560 IV, YN kupowałem na ebay z bezpłatną wysyłką.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr56 Zobacz posta
    Witam
    YN-560 IV błyska z D5100 bez żadnych dodatków.
    advisor ma rację, to lampa manualna i trzeba wiedzieć jak ją ustawić, ale chyba nie ma tragedii, za moich szkolnych czasów były lampy wyłącznie manualne i jakoś ludzie sobie dawali z nimi radę , na dodatek miały stałą siłę błysku i żadnych możliwości konfiguracji.
    Co do Metza 44 AF1 advisor nie ma racji, Metz jest dwa razy droższy niż YN-560 IV, YN kupowałem na ebay z bezpłatną wysyłką.
    Pozdrawiam

    Chodzi mi właśnie głównie o to, czy będzie błyskać przy tym, jak będę robić zdjęcia. A co do manualnych ustawień to tylko kwestia ćwiczeń, dam radę.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez advisor Zobacz posta
    Witaj Ta lampa jest manualna czyli jak założysz na sanki to będzie błyskać z taką mocą z jaką ją sobie ustawisz. Jeżeli nie potrafisz jeszcze korzystać z lampy manualnej to kup sobie jakąś lampę z TTl-em, która sama będzie dobierała moc błysku do danej przysłony, czasu itd. Najtańsze w podobnej cenie do YN-560 IV masz Metza 44AF1 i chyba YN 468.
    YN-468 byłaby lepszym rozwiązaniem niż YN-560 IV?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maude Zobacz posta
    Chodzi mi właśnie głównie o to, czy będzie błyskać przy tym, jak będę robić zdjęcia. A co do manualnych ustawień to tylko kwestia ćwiczeń, dam radę.
    Kwestia bardzo dużej ilości ćwiczeń, bardzo dobrego oka, dobrej pamięci i szybkiego liczenia w głowie.
    Przy błyskaniu na wprost ustawienie mocy lampy jest dość proste. Wystarczy zapamiętać tabelkę mocy, a przy robieniu zdjęć uwzględnić:
    1. odległość od obiektu
    2. ustawioną przesłonę
    3. ISO.
    Na podstawie tych 3 parametrów wylicza się potrzebną moc lampy i ustawia zgodnie z tabelką...

    Jak będziesz chciała błyskać z odbicia (a takie właśnie daje najlepsze efekty), to dodatkowo trzeba uwzględnić współczynnik odbicia światła od sufity/ściany, odległość od lampy do sufitu i od sufitu do obiektu...
    Takie błyskanie z lampą manualną zazwyczaj sprowadza się do metody prób i błędów, bo "liczenie" tego nie ma sensu... tak więc na imprezach lampy manualne są mało użyteczne.

    Cytat Zamieszczone przez Maude Zobacz posta
    YN-468 byłaby lepszym rozwiązaniem niż YN-560 IV?
    YN-468 II, bo pierwsza wersja to tragedia - i tak będzie lepsza, bo ma TTL, choć jest słabsza od YN-56x
    Drugim minusem jest to, że nie działa w niej TTL w nowszych puszkach Nikona. Z D5100 będzie jeszcze działać, ale nowsze już są problemy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Z tego co widziałam, to całkiem sporo "fotografów" używa lamp manualnych na imprezach i zdjęcia wychodzą dość przyzwoicie.
    może to jedynie kwestia wyćwiczenia? Dodam, że mam mało czasu, bo niecały miesiąc, więc nie wiem.

  7. #7

    Domyślnie

    Mały up.

    Ktoś mógłby jeszcze pomóc?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maude Zobacz posta
    Z tego co widziałam, to całkiem sporo "fotografów" używa lamp manualnych na imprezach i zdjęcia wychodzą dość przyzwoicie.
    może to jedynie kwestia wyćwiczenia? Dodam, że mam mało czasu, bo niecały miesiąc, więc nie wiem.
    To pokaż te przyzwoite zdjęcia od tych "fotografów" z lampami manualnymi...

    Chcesz sprawdzić jak się używa lampy manualnej - bardzo prosto przestaw wbudowaną w manual i zasymuluj warunki imprezowe - czyli zmienne światło, zmienna odległość od osób... jest bardzo fajnie, szczególnie jak masz zooma ze zmiennym światłem i trzeba przy każdym zdjęciu pamiętać o sprawdzaniu ustawionej przesłony, bo inaczej może wyjść biało...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Kup lampę z TTL. Jak będziesz chciała to wyłączysz TTL i popracujesz w manualu. W drugą stronę się nie da- w manualnej lampie nie włączysz TTL jeśli najdzie Cię taka ochota/potrzeba.

  10. #10

    Domyślnie

    jako pierwsza lampa to tylko z TTL, z manualna to zamiast skupiać się na zdjęciach to będziesz skupiać się na ustawieniach i kadry będą uciekać. Manualna lampę się kupuje gdy wie ze się taka potrzebuje
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •