Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Question Najlepszy program/wtyczka do skalowania obrazów w górę

    Witam, pilnie potrzebuję przeskalować sporo zdjęć z rozdzielczości VGA (640x480) na fotki o szerokości 1920pix. Czy istnieją jakieś programy, wtyczki, akcje, cokolwiek co podczas skalowania w górę "inteligentnie dorysuje" brakujące piksele? Niestety efekt osiągnięty przez zmianę rozmiaru obrazu w PS nie jest akceptowalny, a muszę te zdjęcia powiększyć z zachowaniem możliwie jak najlepszej jakości Jeśli ktoś zna możliwie najlepsze rozwiązanie takiego problemu to będę niezmiernie wdzięczny za podpowiedź.
    ;]

  2. #2

    Domyślnie

    Witam!
    Pewnie wiesz, że PS ma rożne opcje liczenia nowych pikseli i ze i tak trzeba na końcu podkręcic inne "parametry" zdjecia, więc ogranicze się do tego linku

    http://genuine-fractals-professional....informer.com/

    Ostatni raz uzywałem w czasach PS 7. Jak to się ma do dzisiejszych algorytmow Adobe musisz sprawdzić sam

  3. #3

    Domyślnie

    W PS CC jest opcja zachowania detali przy upscallingu ale ona nadal nie robi zbyt dobrej roboty. Żaden sposób liczenia pixeli z menu Obraz -> rozmiar obrazu nie daje zadowalających efektów. Nie wiem o jakich innych parametrach zdjęcia mówisz aby je podkręcić po upscallingu aby efekt był lepszy? Coś oprócz ostrości można zrobić?

    Tymczasem sprawdzę program z linka.
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Cudów niema, ale oprócz ostrosci popracuj nad kontrastem lokalnym, mikrokontrastem kolorami itd. Dużo zależy od orginałow. Kiedys drukowalo sie 2x3 m z 2czy 4 Mp. Na Louminous Landzcape znajdziesz artykuł o powiększeniu w PS. Polecają robić to etapami, i np robią większy plik i pózniej go zmniejszają . Poczytaj, sprawdź, jest tez ten program.

  5. #5

    Domyślnie

    Spróbuj zrobić małymi krokami np pierwszy krok do 800pikseli, potem 1000, 1200 i tak dalej. Cudów nie oczekuj, z g.. bata nie ukrecisz.

    Kiedyś coś podobnego robiłem, przy każdym kroku wyostrzanie ale i tak niewiele pomaga. Jak już opanujesz i opracujesz własną metodę, zrób akcje a potem przetwarzanie wsadowe w PS.

  6. #6

    Domyślnie

    Pamiętam, że Genuine Fractals w dawnych czasach naprawdę dawał radę, tylko trzeba było dość uważnie przeczytać instrukcję - np. NIE ostrzyć przed generowaniem większego pliku, tylko ostrzyć już wynikowy - sprawdzałem, i zgadza się.

    Oczywiście im lepszy (większy) plik początkowy, tym lepiej.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Możesz też spróbować programu do obróbki video: VirtualDub z AviSynth i wtyczki/skrypty do niego. Skalowałem kiedyś klatki video z SD do HD i rezultaty były znacznie lepsze niż w PS.

    Edit: przypomniałem sobie, że jednym z najlepszych konwerterów w ostatnim czasie okrzyknięto waifu2. Problem w tym, że jest cholernie wolny.
    Ostatnio edytowane przez pgi ; 09-09-2015 o 23:28

  8. #8

    Domyślnie

    waifu2 niestety pod windą z radeonem jest baaaardzo wolny, a mam do przeskalowania w sumie kilka tysięcy klatek 640x480 (klipy filmowe). Postawiłbym ubuntu na penie ale i tak nie mam geforca z cuda :/
    ;]

  9. #9

    Domyślnie

    Skalowanie z 480p na 1080p to przecież 4x więcej pikseli (To tak, jak z 1080p na 4K) ... Ale Ci się trafiła robota i to do tego z klatek filmowych. Nie sądzę żebyś dostępnymi dla przeciętnych śmiertelników narzędziami osiągnął zadowalające rezultaty. Z 1 litra wódki nie zrobisz 4 litrów...
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  10. #10

    Domyślnie

    Z tą wódką to szybciej da radę niż z tymi zdjęciami
    Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    http://www.blaszczak.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •