Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1
    kiziol
    Gość

    Domyślnie Odwzorowanie kolorow w D70s - FATALNE

    witam, jestem wlasnie swiezo upieczonym posiadaczem D70s. Przeskok spory bo do tej pory bawilem sie Canon A85 ktorego mozliwosci mialy sie nijak do tego co oferuje lustrzanka generalnie a D70s w szczegolnosci (moje kontakty z lustrznka to Zenit za czasow szkoly sredniej gdy pozyczalem go od mojego bracholka i od casu do czasu D70 mojego znajomegi). Jesli chodzi o jego mozliwosci to wogole nie dyskutuje, szybki focus, gotowosc do pracy natychmiastowa, blokowanie czego popadnie (ostrosc, ekspozycja, itd) szybkie zmiany opcji. Natomiast jego odwzorowanie kolorow jest FATALNE. Na poczatku myslalem ze to wina LCD ale po zgraniu na kompa porazka. Zrobilem wiec zdjecia z roznymi ustawieniami WB nawet podkrecilem saturacje w 'Customer setting' i nic. Zrobilem kilka zdjec D70s i moim wysłuzonym Canonem A85. Dobilo mnie to jeszcze bardziej. Ostrosc w D70s brzytwa w porowaniu do tego kompaktu ale kolor!!. Jest wyblakly, zimny. Wgapialem sie w monitor i miesjca gdzie zrobilem zdjecia bo myslalem ze OK Nikon zaklamuje ale moze ten stary wysłuzony kompakt po prostu je podkreca. Niestety nie, odwozorowanie bylo prawidlowe i to D70s spapralo sprawe.
    Zalaczylbym fotki ale chyba bezposrednio niemożna a nie ma swojej stronki. Troche tego nie rozumiem bo szukajac informacji i Nikonie znajdywalem info ze barwy nawet sa przesycone. Macie jakies doswiadczenia w tym wzgledzie?? Dodam ze zdjecia robilem Nikorem 18-70DX choc docelowo bedzie 18-135 tylko sklep internetowy pomyli obiektyw. Nadmieniam to bo na jednym z forum przeczytalem, ze to wlasnie ten obiektyw powoduje takie zimne i blade barwy?? To cos dla mnie nowego myslalem ze od obiektywu zalezy raczej ostrosc, winieta, aberacja ale nie odwzorowanie kolorow.

  2. #2

    Domyślnie

    Hmm... Podejrzewam, że nie grzebałeś w profilach barwnych. Moim skromnym zdaniem odwzorowanie kolorów w D70s jest wporządku. Ja pracuję na AdobeRGB i nie narzekam. Tutaj przykład - zmniejszone i wyostrzone po zmniejszeniu:


    Przykład pierwszy z brzegu. Jeżeli chcesz więcej też mogę wrzucić
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  3. #3

    Domyślnie

    d70s odwdzięcza sie gdy robi sie zdjęcia w rawach - stara prawda od czasów d70, krajobrazy łatwo można kolorystycznie opanować , ale wciąż trudno mi zapanować nad kolorami gdy robie reportaż i pojawiają sie ludzie, kolory skóry są trudne do ustawienia,

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blekota Zobacz posta
    d70s odwdzięcza sie gdy robi sie zdjęcia w rawach - stara prawda od czasów d70, krajobrazy łatwo można kolorystycznie opanować , ale wciąż trudno mi zapanować nad kolorami gdy robie reportaż i pojawiają sie ludzie, kolory skóry są trudne do ustawienia,
    Kwestia balansu bieli?
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian Zobacz posta
    Kwestia balansu bieli?
    wydaje mi się że to nie kwestia samego balansu bieli. Ja w rawaach też muszę trochęposiedzieć aby skóra wyszłą ok.
    NIKON...

  6. #6

    Domyślnie

    kiziol, ustaw sobie:
    optimize image/custom: color space IIIa, saturation enhanced, contrast -2 czy less contrast, sharpening dowolnie
    i wtedy zobacz zdjęcia
    jpg na defaultowych ustawieniach są faktycznie mizerne
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    kiziol, ustaw sobie:
    optimize image/custom: color space IIIa, saturation enhanced, contrast -2 czy less contrast, sharpening dowolnie
    i wtedy zobacz zdjęcia
    jpg na defaultowych ustawieniach są faktycznie mizerne
    IIIa to model do fotografowania tylko i wylacznie krajobrazow. Saturuje zielen i niebieski. Przy np. portrecie bedziesz niezadowolony. Jak jeszcze do tego ustawisz saturation enhanced to zdjecia bedziesz mial nienaturalne.
    Podsylam link do przeczytania: http://support.nikontech.com/cgi-bin...i=&p_topview=1

  8. #8

    Domyślnie

    w D70s dopiero wtedy kolory wychodzą w miarę żywe, on inaczej obrazuje niż D80/D200, wiele osób skarży się na "wyprane" kolory
    wiem że każdy ma inny gust, ale skoro kiziol jest niezadowolony z tego co daje Ia, to sugeruję zmienić bo różnica jest widoczna
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  9. #9

    Domyślnie

    Dokładnie. BugsBunny ma rację. Najlepiej samemu pogrzebać w opcjach i zobaczyć jak wychodzą fotki. Ja też spędziłem trochę czasu nad ustawieniami mojej puszki, ale jestem zadowolony
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  10. #10

    Domyślnie

    żadne grzebanie w ustwieniach puszki nic nie daje . Co JPG rejestrować i softem aparatu to dosztukowywać ???. D70s kazdy wie jaki jest trza robic RAW i robic to na C1 lub innym otwieraczu.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •