Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do d5100 - nieruchomości, krajobrazy, portrety

    Cześć!
    Na wstępie dodam, że kupiłem body D5100 i jestem kompletnym amatorem. Będę uczył się wszystkiego od podstaw ale brakuje mi obiektywów Co proponujecie w używanych obiektywach, żeby ładnie pasowało do body? Zaznaczam, że nie chciałbym ich kupić wszystkich od razu Zdjęcia lokali oraz nieruchomości na zewnątrz, krajobrazy i portrety!

    Z góry dziękuję za pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    Bym kupil 35 mm 1,8 dx afs nówka kosztuje kolo 700 .Swietne szklo,ostre od pełnego otworu. Idealne do portretu,czasem pejzaż,architektura. Sigma 10-20 wystarczy ta ciemniejsza,idealny do pejzażu i architektury. No i koniecznie statyw ale nie byle jaki. Powodzenia swietny zestaw na poczatek i tanio
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

  3. #3

    Domyślnie

    Może inaczej Skupmy się tylko na zdjęciach nieruchomości, wewnątrz lokali i na zewnątrz całego budynku. Chciałbym również mieć możliwość wirtualnych wycieczek

  4. #4

    Domyślnie

    Sigma 8-16

  5. #5

    Domyślnie

    a rybie oko ? samyang 8mm? jestem amatorem więc proszę o wyrozumiałość
    Ostatnio edytowane przez dav3pl ; 11-08-2015 o 10:28

  6. #6

    Domyślnie

    To popatrz jak z rybiego oka wyglądają budynki. Wątpię aby taki był Twój długofalowy pożądany efekt. Jak chcesz dobrze to nie może być tanio.

    Ale jak ma być tanio to np 18-70 lub 18-105, w miarę szeroko jak na takie pieniądze, ogniskową 70 lub 105 wykorzystasz do portretów, tyle ciemne, wolne szkła, nie rozmyjesz nimi tła jak byś chciał.
    Dlatego do portretów tanio bym poradził 50 1.8G

    Jak braknie szerokości to możesz się bawić w PS w składanie z kilkunastu zdjęć w jedno (photomerge czy jakoś tak sie nazywa ta funkcja). Ale patrząc jak sigma 8 -16 wciąga wszystko jak czarna dziura - to nie ma równych w tej cenie.
    OM-D 10 Mk II

  7. #7

    Domyślnie

    Wiesz co, zamówiłem już nikkora 18-200 Vr. Taka padła decyzja, dla mnie najbardziej uniwersalny na początek. Teraz szukam uzupełnienia do tego obiektywu do zdjęć tych lokali wewnątrz jak i na zewnątrz.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dav3pl Zobacz posta
    ..........
    sigma 10-20/zm św ; budżetowy zakup , jednocześnie bardzo dobrze sprawdzi się we wnętrzach ( oraz przede wszystkim w krajobrazie)

    Cytat Zamieszczone przez dav3pl Zobacz posta
    ...... zamówiłem już nikkora 18-200 Vr. Taka padła decyzja, dla mnie najbardziej uniwersalny na początek. Teraz szukam uzupełnienia do tego obiektywu do zdjęć tych lokali wewnątrz jak i na zewnątrz.
    a jeżeli tak, to nawet się nie zastanawiaj ; jedna z w/w sigm i będziesz miał bardzo uniwersalny (amatorski) zestaw do wszystkiego
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 11-08-2015 o 11:01

  9. #9

    Domyślnie

    czy będzie możliwość uzyskania efektu rybiego oka na tej sigmie? Jeszcze jak wygląda sprawa z Nikkorem 10-24?

    Kurczę, nie zdawałem sobie sprawy, że te obiektywy są w takiej cenie. Czy jest jakaś jeszcze tańsza alternatywa ?
    Ostatnio edytowane przez dav3pl ; 11-08-2015 o 11:12

  10. #10

    Domyślnie

    Jedna z podanych wyżej Sigm to MZ najlepszy wybór w kontekście cena/jakość do focenia tego co potrzebujesz;
    Nikkor 10-24 jest wyśmienitym szkłem krajobrazowym ; Sigma 10-20/zm św. nie ustępuje mu pod względem jakości obrazka lecz w odróżnieniu od niego łapie bliki pod ostro kontrujące światło. Nikkor kosztuje 2x tyle co Sigma zm św

    Jest jeszcze jedna opcja dla Ciebie : Tokina 10-17
    Bardzo ciekawe szkło ( jedyne chyba na rynku) które w jednej obudowie daje zarówno szeroki kąt (UWA) jak i obraz FISHEYE ; ale optycznie znacząco odstaje in minus od w/w Sigm i Nikkora , a kosztuje niemało.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •