Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: F75 kontra F80

  1. #1

    Domyślnie F75 kontra F80

    Czytając to forum wnioskuję, że najważniejszym elementem apartu jest obiektyw.
    Zastanawiam się więc czy F75 + http://www.sklepfotograficzny.pl/sklep.foto/prod137/ będzie lepszym rozwiązaniem niż F80 + standardowy 28-100 (kitowy) obiektyw ?
    Podobno obiektyw 28-100 serii G robi nieostre zdjęcia na obrzeżach kadru.
    Nie interesują mnie sprzęty używane, więc nie piszcie o wyższości tych aparatów.
    Nie zależy mi na szybkości zdjęć seryjnych, czy często korzystacie z migawki o szybkości 1/4000.
    Proszę o pomoc i poradę.
    Zdjęcia robi fotograf a nie aparat.

    Mój sprzęt :
    Czy to jest ważne ?

  2. #2

    Domyślnie

    zdecydowanie f80. nie jest to nie wiadomo jaki aparat, ale wystarczy by postawiony obok f75 byl jak zabawka, w kazddym niemal aspekcie wygrywa
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  3. #3

    Domyślnie

    Pogrzeb w archiwum forum bo to temat bumerang.

    F75 to takie troche nadmuchane F65, do F80 mu jednak daleko (pomimo matrycy pomiarowej o 25 polach, F80 ma 10 polowa zywcem wzieta z F100).

  4. #4

    Domyślnie

    zdecydowanie f80. nie jest to nie wiadomo jaki aparat, ale wystarczy by postawiony obok f75 byl jak zabawka, w kazddym niemal aspekcie wygrywa
    A jakieś konkrety ?


    Co z tą optyką, ważna czy nie ?

    Mam ograniczony budżet (ok. 2000 PLN)
    Zdjęcia robi fotograf a nie aparat.

    Mój sprzęt :
    Czy to jest ważne ?

  5. #5

    Domyślnie

    to nie kupuj jakichś syfiastych zoomów, tylko na początek kup sobie F80 i np. używaną Tokine 28-70 f/2,6-2,8 albo Nikkora 35-70 f/2,8, albo stałki 28 i 50mm

  6. #6

    Domyślnie

    Kup za te pieniadze uzywanego F90x i ten obiektyw do ktorego linka podales najlepiej tez uzywany. Powinno jeszcze zostac a sprzet bedziesz mial po prostu swietny.
    Pozdrawiam Karol

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    Kup za te pieniadze uzywanego F90x i ten obiektyw do ktorego linka podales najlepiej tez uzywany. Powinno jeszcze zostac a sprzet bedziesz mial po prostu swietny.
    Nie chcę używanych.
    Nie znam się na tym na tyle, żebym mógł sprawdzić faktyczny stan "urzywek".
    Chcę zainwestować w sprzęt na dłuższy czas - chcę nowy.
    Zdjęcia robi fotograf a nie aparat.

    Mój sprzęt :
    Czy to jest ważne ?

  8. #8

    Domyślnie

    Gamling, gość pisze że jeno nowy korpus! A obiektyw też musi być nowy? Bo jeśli tak, to gorsza sprawa...

  9. #9

    Domyślnie

    Ja myśle, że lepiej zainwestować w optykę ceny puszek szybciej spadają i kiedyś będziesz mógł kupić sobie lepsze body od F75 za mniejsze pieniądze albo zainwestować w cyfrowy korpus a obiektyw już będziesz miał dobry Jako właściciel F75 moge powiedzieć o nim, że jest żeczywiście troche zabawkowy ale mi to nie przeszkadza bo kiedy robie zdjęcie to myśle o tym jak je zrobić najlepiej a nie o tym czy jakiś inny aparat jest solidniejszy od mojego . Miałem podobny problem wybierałem pomiedzy F75 a F80 i wybrałem 75 bo uznałem, że funkcje F75 mi wystarczą w zupełności a w cenie F80Kit miałem F75Kit + MB-18 + Filtr B+W UV MRC + Monopad Manfrotto 681B + Torba Lowepro Nova 2 AW (mowa o Kitcie 28-80, który to podobno jest lepszy od tego 28-100). Oczywiście piszę tu o nowym sprzęcie. Bo podobnie do Ciebie Nikonfanie nie interesował mnie używany

  10. #10
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Człowiek wyraźnie pisze:
    Nie interesują mnie sprzęty używane, więc nie piszcie o wyższości tych aparatów.
    Więc tak - F80 jest lepszy od F75, bez dwóch zdań. Jednak ten obiektyw, który pokazujesz, jest duuuużo lepszy niż kitowy 28-100. Nie zauważyłem jednak na kitowym 28-100 nieostrości na brzegach, może mam słaby wzrok albo nie wiem na co patrzeć
    Gdybym miał na sam aparat, tak jak Ty, 2000 zł, to kupiłbym ... F75 z kitem, a za resztę statywik jakiś czy inny polar Tylko, że ja się dopiero uczę

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •