Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Venus Optics Laowa 15mm F/4 1:1 Macro

    Ciekawa propozycja stałki 15mm F/4 z macro 1:1
    Co jest bardzo ciekawe, ma możliwość mocowania filtrów o średnicy 77mm - jak dla mnie, do krajobrazu - to super
    Oby jakość była powyżej przeciętnej i robi się ciekawie!
    Więcej tu: http://www.diyphotography.net/first-...11-macro-lens/ i tu: http://sgmacro.blogspot.ie/2015/06/r...5mm-f4-11.html
    Ostatnio edytowane przez biegly ; 24-06-2015 o 13:59
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  2. #2

    Domyślnie

    Szkiełko ma jeszcze korekcję perspektywy więc tym bardziej jest ciekawym kąskiem
    D700 + MB-D10 | N16-35 f4 | N35 1.8G DX | N50 f1.8G | N55 f3.5 | N85 f1.8G | T70-300 f4.0-5.6 USD | N80-200 f2.8D ED | N300 f2.8D AF-S

  3. #3

    Domyślnie

    Ale korekta perspektywy tylko pod APS-C, więc ciekawe jak rogi na FF będą wyglądać. Ale szkiełko ciekawe.

  4. #4

    Domyślnie

    O w muerdę! Kiedyś, dawno temu oglądałem film o fotografie z antypodów (Australia, Nowa Zelandia, czy może okolice, nie pomnę), który chciał robić zdjęcia makro z naprawdę dużą głębią ostrości. Ale ponieważ nikt na świecie nie produkował takich obiektywów, więć u siebie w garażu zrobił sobie sam taki, bo na szczęście nie wiedział, że się nie da.

    Pamiętam zdjęcie jakie nim wykonał: jakiś motylek siedzący na trawce, jak to w zdjęciach makro, a w tle most podobny do Golden Gate z SF - a głębia ostrości była od motylka makro, aż do nieskończoności. To zdjęcie rzuciło mnie na kolana skalą nowych możliwości.

    Po pierwszym oglądzie wydaje się, że ten obiektyw może nie będzie aż taki fajny jak tamten, ale zbliża się do tego, co wtedy sam sobie wystrugał ten Aussi.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Może być niezłą opcją do architektury...
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Na stronie Venus optics sprzedają. 480-500 dolarów w zależności od mocowania. Kurcze, ciekawa propozycja..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •