Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jaka karta SD do D610

    Witam jak w tytule jaka karta SD 64 do D610 czy jeśli chce robić backup to dawać karty jednakowe czy w pierwszym gnieździe lepsza, a w drugim gorszą. I jakiej firmy kart są godne uwagi oprócz SanDisk bo to klasa sama w sobie.
    D610; T24-70 2.8; NISSIN-Di866 MKII x 2;

  2. #2

    Domyślnie

    Z moich obserwacji wynika, że replikacja danych z jednej karty na drugą odbywa się później niż przenoszenie zdjęć z bufora na kartę. Innymi słowy najpierw zdjęcia z aparatu trafiają na kartę pierwszą, a następnie w tle dokonywana jest replikacja na "backup". Można to zaobserwować wykonując taką serie, która zapcha bufor i spoglądać na diodę sygnalizującą operacje I/O na kartach. W momencie kiedy bufor jest już czysty dioda nadal świeci/miga. Poza tym, kiedyś (zupełnie niezamierzenie oczywiście) wyciągnąłem backup przed zakończeniem I/O i faktycznie okazało się że na karcie backupowej znajdowała się przerwana transmisja, a na wyświetlaczu 610 pojawił się "Błąd karty". Cóż, nie polecam tego powtarzać

    Reasumując, po moich doświadczeniach doszedłem do wniosku, że "szybszej" karty warto używać jako master. Aktualnie na backupie mam jakąś 64GB SanDiska, ale nie taką powalającą transferem oczywiście. Na masterze only 16GB/95.

    Pozdrawiam!
    D800 | D610 | S Art 35 1.4 | T16-28 2.8 | N50 1.8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •