Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie fotografia wnętrz pojazdów ;)

    Nie mając czasu na wyjazdy na imprezy motorowe, postanowiłem pobawić się trochę przed domem.
    Moja pierwsza próba zrobienia zdjęcia powiedzmy katalogowego.

    sprzęt: aparat, obiektyw, statyw x2, sb-800.
    czas sesji: ok 30min.
    postprocessing: ok 20 min.

    wnioski:
    Tapicerka wyszła bardziej brudna niż jest w rzeczywistości , powodem mogą być niedostatki światła. Jednak to nie jest ciasny portret i chcąc mieć miękkie cienie polegałem . Jednakże muszę jeszcze sprawdzić parasolkę biała i odbijającą w różnych odległościach od pojazdu. Drugi problem - lusterka. Zauważyłem że jedni zostawiają białe, a inni dodają odbicie nazwijmy "faktyczne" tylko, że to jest już na etapie obróbki - chyba? Trzeci problem - miejsce. Wszystko jest ciężko upchnąć do małego samochodziku. Kupując statyw "na wyrost" można się z nim już nie zmieścić. Kontroler błysku dobrze aby panel LCD był z tyłu, bo mój był przy samej podsufitce
    Wracając jeszcze do tematu światła, na pewno mając drugą nawet najprostszą lampę praca pójdzie sprawnej gdyż można łatwiej kontrolować cienie, a tym samym redukujemy ilość zdjęć.
    Wiem, że część problemów można rozwiązać tylko przez program graficzny, jednakże jesteśmy na forum fotograficznym i zależy mi na otrzymaniu jak najlepszego materiału wyjściowego.

    a urodziło mi się coś takiego:

    opinie, sugestie osób które robią takie zdjęcia mile widziane
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    Wiem, że część problemów można rozwiązać tylko przez program graficzny
    a niby dlaczego? wszystkie problemy da sie rozwiazac na pozioemie aparatu. to tylko kwestia wiedzy, mozliwosci, budzetu i umiejetnosci wykorzystania tychze.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  3. #3

    Domyślnie

    właśnie dlatego założyłem ten temat.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    właśnie dlatego założyłem ten temat.
    ciekaw jestem odzewu. zawsze tweirdzilem ze fotografowie sa mistrzami swiata w strzelaniu sobie w kolano poprzez dzielenie sie wiedza zdobywana przez lata. Co innego ogolne zasady a co innego ciezko wypracowane schematy i tricki. no ale czasy sie zmienily i podobno teraz w interecie jest wszystko wiec z checia sie poprzygladam
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  5. #5

    Domyślnie

    no to widownia bedzie minimum 2 osobowa .
    ja tez sie z zaciekawieniem poprzygladam rozwojowi dyskusji.

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest zbyt ciemno i trochę krzywo. Poza tym wydaje mi się, że taka całkowita ciemność na zewnątrz też temu zdjęciu nie służy. Ale nie jestem znawcą tematu, to tylko takie powierzchowne uwagi.
    Generalnie patrząc na to zdjęcie chciałoby się, żeby wszystko co mozliwe, było symetryczne. Drażnią trochę takie rzeczy jak np. zapięcia pasów nierównomiernie rozłożone, brak widoczności lewego lusterka. Dodatkowo efekt braku symetrii pogłębia jednostronne oświetlenie.
    Ostatnio edytowane przez barracuda ; 13-06-2015 o 16:57
    pozdrawiam
    Tomek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •