Close

Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 1119202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 218
  1. #201

    Domyślnie

    UWAGA!


    Od kolejnej edycji, pkt I.3 regulaminu będzie brzmiał:

    Uczestnik przesyłając zdjęcie lub pracę do zabawy potwierdza, że praca lub zdjęcie zostały wykonane przez uczestnika i posiada on do nich wszelkie prawa autorskie lub ma zgodę autora na ich przesłanie do zabawy. W przypadku, gdy na zdjęciu widnieje postać, autor fotografii oświadcza, że ma prawo do zadysponowania wizerunkiem osoby widocznej na zdjęciu w zakresie wymaganym w tym konkursie.
    Odstępstwa od tej zasady będą skutkowały 3-miesięcznym odpoczynkiem od forum.

    Zapis znajdzie się tak czy siak. Jak ktoś ma jakieś dodatkowe sugestie, pisać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Myślę też o dodaniu jeszcze jednego pkt, brzmiał by tak:
    xx. Prowadzący zabawę zastrzega sobie prawo do ingerencji w zdjęcia, w celu usunięcia niechcianych reklam, lub treści niezgodnych z regulaminem Forum, w przypadku zaistnienia sytuacji, w której autor pracy nie może/nie zdąży podmienić pliku.
    Wiem, dość brutalne, ale już raz tak trzeba było zrobić. Złapała się reklama chwilówki w kadrze.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #202

  3. #203

    Domyślnie

    Wiem, że dyskusja z dyrekcją nie przystoi, ale może by to ograniczyć do przypadku, kiedy ... widnieje postać w stopniu umożliwiającym jej identyfikację,...

  4. #204

    Domyślnie

    I znów... Myślałem, że to się samo przez się rozumie. Cóż, można dopisać. Będzie jaśniej.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #205

  6. #206
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Chodzi o dysponowanie wizerunkiem. Czyli jak mamy tłum to nie trzeba mieć zgody. Ale jak 1-2 osoby to tak.
    W RAWkach dopiszemy oczywistość, że "obróbkowicz" nie ma praw autorskich do oryginału, a obróbka może być publikowana tylko na tym forum.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #207

    Domyślnie

    Cóż, to przekazujący musi zdecydować czy wizerunek jest rozpoznawalny czy nie, nikt za niego tego nie zrobi, bo w razie W to nie kierownik pójdzie się tłumaczyć xD
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #208
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Jeśli jest rozpoznawalny, a osoba będąca na zdjęciu wyraża zgodę, to mozna takie zdjęcie dać na forum.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    UWAGA!


    Od kolejnej edycji, pkt I.3 regulaminu będzie brzmiał:




    Zapis znajdzie się tak czy siak. Jak ktoś ma jakieś dodatkowe sugestie, pisać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Myślę też o dodaniu jeszcze jednego pkt, brzmiał by tak:


    Wiem, dość brutalne, ale już raz tak trzeba było zrobić. Złapała się reklama chwilówki w kadrze.
    No ale jeśli jakaś reklama stanowi część treści zdjęcia, kontekstu to nie wolno? Nie obawiałbym się nadużyć tutaj a znów zamazywanie wszelkich logo wzorem amerykańskim czy TVN to bez sensu. Może nie trzeba być tak przewrażliwionym chociaż sam reklam żadnych nie znoszę, ale nie o to chodzi, tylko o treści. A no właśnie wspomniało mi się logo - czy logo też należy uznać za reklamę czy jakieś szyldy Magdo nalda też, dla przykładu, czy w ogóle wszystko i jaka jest granica? Czy tramwaj z logo to reklama MPK Kraków Łódź Warszawa a Intercity - bo w pociągu zrobiono zdjęcie i coś tam się załapało?
    To już całe ulice trzeba będzie stemplować bo logo na samochodach, i zamazywać? Zostanie tylko mgła i może jakaś sylwetka stanowiąca zasadniczą treść zdjęcia, ale co z kontekstem. Może przesadzam ale właśnie- jak doprecyzować co jest reklamą?
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 15-09-2022 o 15:33

  10. #210

    Domyślnie

    Oj, chodzi o coś takiego:

    (TMT 18/20).

    Dalej widać o co chodzi, ale zamazywane było logo i nr telefonów.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 1119202122 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •