Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Rondo 1

  1. #1

    Domyślnie Rondo 1

    Jeden strzał z wczoraj, uznałem że już czas odkurzyć aparat po kilku miesiącach przerwy...




  2. #2

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć i dobrze widzieć...
    Zestawienie linii na tym zdjęciu jest tak ciekawe, że zaczynam odczuwać niedosyt szerszego kadru. Zdjęcie sprawia wrażenie mocno zawężonego. Ogólnie się podoba, niedosyt pozostanie...
    NIKON

  3. #3

    Domyślnie

    No i wiedziałem, że będę żałował jak nie pojadę ;/

    Fajne, o dziwo, nawet tramwajowe kable Ci się wkomponować udało, tak że pasują
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    Jeden strzał z wczoraj,(...)
    Moim zdaniem strzał w dziesiątkę ... Bardzo mi się podoba. Światowej klasy architektura ładnie poukładana w kadrze i sfotografowana o dobrej porze oraz czysto, w chłodnej tonacji i z relatywnie niedużym kontrastem wyedytowana. Bezcenne dla zdynamizowania kompozycji są zbiegające się ukośne linie świateł, zarysu tramwaju i przewodów.
    Ostatnio edytowane przez Dune ; 10-04-2015 o 22:26

  5. #5

    Domyślnie

    Wow, nie spodziewałem się tak szybkiego odzewu Za miłe słowa dziękuję!
    @ Radek: a wiesz, przycinałem i przycinałem, chciałem aby budynek nie był centralnie, ale jednak zależało mi by wyraźnie dominował na zdjęciu, dlatego tak mało po bokach.
    @ Robert: tak, zagospodarowanie kabli na tym kadrze faktycznie dobrze wyszło (no, trochę mi zajęło znalezienie właściwego miejsca do rozstawienia statywu).
    @ Dune: zgodzę się z tym, to jest naprawdę architektura wysokiej klasy - a teraz, gdy po wielu latach wreszcie Rondo ONZ przestało być rozkopane, nareszcie "dół" zdjęcia nie szpeci całości.

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo dobre zdjęcie, podpisze się pod tym, o czym pisali poprzednicy.

    Pamiętam, że jakiś czas temu "zmagałem się" z tym motywem o poranku (ze światem w kontrze) i poległem. Gdyby szerszej kadrować, to - z tego co pamiętam - po prawej jest budynek Daimlera, a po lewej - wejście do stacji metra - jedno i drugie może powodować już klęskę urodzaju .

    W pełni szanuje wizję Autora, która - jak powiedziałem bardzo mi się podoba - dokonując jednak "analizy" zdjęcia zastanawiałem się, jak by ono wyglądało, gdyby nieco przyciemnić niebo i pogłębić czernie oraz gdyby latarnię wpisać między budynek Rondo 1 a Złotą 44

  7. #7

    Domyślnie

    Kadr ladny i technicznie ladnie, tylko pora dnia jakby zbyt wczesna i przez to swiatel malo i niebo bladawe. Szklany slad po srodku masowej komunikacji ladnie ze szklanym budynkiem w tle sie komponuje.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  8. #8

    Domyślnie

    @mcleod - dokładnie jest tak jak piszesz, a ponieważ budynek Ilmet (dawniej Mercedes/Daimler) stoi pusty, po prawej miałbym smutną ciemną ścianę. A z prawej ucięte wejście do metra. Po prostowaniu zdecydowałem się na takie cięcie (chociaż przez to straciłem trochę świateł tramwaju z prawej strony zdjęcia). A latarnia - no trudno, nie można mieć wszystkiego (czytaj: albo to przeoczyłem, albo mi nie pasował inny kadr - nie pamiętam niestety jak było...).
    @sufenta - pora nie była wczesna (nie przestawiona godzina w aparacie...) ale bezchmurne niebo zrobiło swoje, i uznałem że za mocno go nie będę przyciemniał (i tak trochę je podkręciłem). A odnośnie świateł, tego dnia z tej strony nie za wiele było włączone. Co poradzisz...

  9. #9

    Domyślnie

    Kadr jak kadr, po prostu doskonały, ale zestawienie kolorów przybiło mnie do monitora - podziwiam subtelności i pastelowe światełko, bajecznie!
    ['O]

  10. #10

    Domyślnie

    Moge sie zapytac jakim szklem robione?
    Kazdy placi za swole blendy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •