Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie Optymalizacja a NEF

    Wg mojej wiedzy wszelkie ustawienia optymalizacyjne w przypadku NEF'ów nie powinny wpływać na zdjęcie i w związku z tym mam pytanie.

    Dlaczego zmiana tych ustawień daje widoczne zmiany obrazu przy podglądzie na monitorze puszki ? - przecież i tak optymalizacja nie powinna mieć wpływu na zdjęcie.

    Np NEF zrobiony bez wyostrzania jest mdły na wyświetlaczu, a z wartościa +2 czesto wyglada na przeostrzony.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez daryll Zobacz posta
    Wg mojej wiedzy wszelkie ustawienia optymalizacyjne w przypadku NEF'ów nie powinny wpływać na zdjęcie i w związku z tym mam pytanie.

    Dlaczego zmiana tych ustawień daje widoczne zmiany obrazu przy podglądzie na monitorze puszki ? - przecież i tak optymalizacja nie powinna mieć wpływu na zdjęcie.

    Np NEF zrobiony bez wyostrzania jest mdły na wyświetlaczu, a z wartościa +2 czesto wyglada na przeostrzony.
    Bo na wyswietlaczu (LCD) aparatu tak naprawde widzisz zawarty w NEF - jpg... Ponoć...

  3. #3

    Domyślnie

    "Czyli jpg i tak sie tworzy?"

    Erie jest dobrze zorientowany, o ile wlasciwie wydedukowalem
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez daryll Zobacz posta
    Czyli jpg i tak sie tworzy? Szkoda czasu... trochę... zwłaszcza przy serii.
    W NEFie zawarty jest JPEG BASIC i są programy, które potrafią go wyciągnąć. Dlatego nie warto robić NEF + JPEG BASIC
    Oczywiście Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seeker Zobacz posta
    "Czyli jpg i tak sie tworzy?"

    Erie jest dobrze zorientowany, o ile wlasciwie wydedukowalem
    Erie jest nie tylko zorientowany, ale rownież paskudny i wredny, ma 6 rąk, 4 nogi, gryzie psy i pożera dzieci (a jak ma dobry humor to stosuje metodę Seek & Destroy)

    W trakcie podglądu na LCD puszek takich jak np. D80 widzimy zawarty w NEFie JPG Basic a nie faktycznie wywoływany przez aparat NEF. Czy szkoda czasu jak to stwierdził Deryll - kwestia dyskusyjna. Ten podglądowy plik jpg jest przydatny choćby do szybkiej oceny jakości zdjęcia na dowolnym komputerze (nawet w kawiarence internetowej - wystarczy tylko mieć na swojej karcie Preview Extractor i możemy obejrzeć zdjęcia bez koniecznosci wywoływania ich).
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    W trakcie podglądu na LCD puszek takich jak np. D80 widzimy zawarty w NEFie JPG
    A co ja wyzej napisałem?

  7. #7

    Domyślnie

    Napisałeś "ponoć" - więc Twoja wypowiedź została potwierdzona
    D700 | D40 | N50/1.8 | N35/1.8 | N18-55 | SB900

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    W trakcie podglądu na LCD puszek takich jak np. D80 widzimy zawarty w NEFie JPG Basic a nie faktycznie wywoływany przez aparat NEF.
    Skoro już nie ma wątpliwości co do Twojego zorientowania to napisz przy okazji, czy jak robię JPG Fine, to w telewizorku też widzę tylko Basic?
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  9. #9

    Domyślnie

    to czym wyciagnac tego jpga ? :P

  10. #10
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyo Zobacz posta
    to czym wyciagnac tego jpga ? :P
    Też było napisane - preview extractor. :P

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •