Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Mazurek, wróbel, bielik i inne... czyli wszystko co udało się uwiecznić ze spacerków.


  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Ten "Bielik" to Myszołów.

  3. #3

    Domyślnie

    Problem w tym, że właśnie nie myszołów....zobacz wcześniejsze moje fotki.... na photonecie.... ów myszołów parenaście minut wcześniej zrobiony w towarzystwie.... mowa o tym w środku.... nieco wieksza odległość i inne nieco światło...

    Ostatnio edytowane przez xymox ; 12-02-2015 o 16:25

  4. #4

    Domyślnie

    Andrzej się nie myli to Myszołów.
    Na ostatnim zdjęciu pokazałeś nam rodzinkę Bielików
    Poniżej linki do obu gatunków mam nadzieję , że się otworzą.

    http://www.bird-watching.pl/index.php?/category/116
    http://www.bird-watching.pl/index.php?/category/115

    pozdrawiam
    Nikon D3 D300s D500 + dużo chęci i mało czasu.
    Pozdrawiam Marek

    Grupa FOTOKUJAWY

    www.frontera.com.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Marek-frotka.... to dziwne.... rzeczywiście myszak.....zwracam honory Andrzejowi....dziwne , bo wpierw latały sobie z godzinę na świerzym powietrzu, później lądowanko - fotka poniżej a następnie znowu w górę - tym razem w strone lasu.... więc szybko w auto i heja za nimi... ciągle w polu widzenia... być może gdzieś po drodze napatoczył się myszak i się wsunął nieproszenie w kadr. Tak czy siak - przepraszam za pomyłkę i b dziękuję za linki, uruchomiły się...


  6. #6

    Domyślnie

    Piękne ptaszyny.
    D 3100 - N 18-55, N 55-300, Helios 44-4, Industar 61.

  7. #7

    Domyślnie

    Z tego co pokazałeś , masz bardzo fajne tereny do fotografowania "drapoli".
    Wykorzystaj to. Postaraj się zwabić Bieliki bliżej brzegu i z zasiadki możesz zrobić piękne zdjęcia.
    Jaką max. ogniskową dysponujesz ?
    Nikon D3 D300s D500 + dużo chęci i mało czasu.
    Pozdrawiam Marek

    Grupa FOTOKUJAWY

    www.frontera.com.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Obecnie D2X, D80( ten raczej odpoczywa) plus 70-200 2,8 VR I plus 70-300 VR plus 18-105 VR - czyli jeśli chodzi o pierze to słabiuuuutko.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xymox Zobacz posta
    Obecnie D2X, D80( ten raczej odpoczywa) plus 70-200 2,8 VR I plus 70-300 VR plus 18-105 VR - czyli jeśli chodzi o pierze to .
    Czyli ... wycieczka do sklepu po świeżą rybę , najlepiej leszcza.
    budowa prostej czatowni na brzegu , może być namiot przykryty trzciną ( tą porastającą brzegi )
    N70-300 + D80 ( ogniskowa 450 ) - leszczyka na lód w odległości takiej by ewentualny ptak zajmował Ci
    około 1/2 kadru ( Bielik - jak stoi to ma ok. 50-60 cm. wzrostu , rozpiętość skrzydeł ok. 2 metrów ).
    rano po ciemnicy siadasz w namiocie i czekasz .............. o ile Bieliki są stałymi bywalcami na tym
    zbiorniku wodnym , to masz duże szanse na to , że się pojawią i na dobre kadry
    ........ wiem , wiem łatwo jest pisać a rzeczywistość jest z reguły inna , ale jak to się mówi jak nie spróbujesz , to się nie przekonasz.

    No i najważniejsze - fotografia ptaków wymaga cierpliwości i trzeba to po prostu kochać
    Jak się zdecydujesz , to życzę powodzenia i czekamy na super foty.

    pozdrawiam
    Nikon D3 D300s D500 + dużo chęci i mało czasu.
    Pozdrawiam Marek

    Grupa FOTOKUJAWY

    www.frontera.com.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Hmmmm.... szkoda że dzieli nas taki kawał drogi... bieliki są obecne od 1996 roku i z każdym rokiem ich przybywa i automatycznie ubywa lecz w mniejszej ilości( rozprzestrzeniają się w stronę woj. opolskiego....odry itd) .... maks jaki zaobserwowałem to 12 par...... z foceniem bedzie już gorzej.....lód znika z godziny na godzinę... ale wg. Twoich uwag postaram się przygotować do tematu w najbliższą zimę..... póki co może w nadchodzących miesiącach coś da się wyczarować.....gdyż notorycznie latają mi nad posesją...w ubiegłą jesień dosłownie 2m nad dachem - parka plus młodziak....ale sprzęcior w domu a ja z kosiarką w rękach... jak zwykle.....Jeśli chodzi o szklarnię...... muszę ją uzupełnić o coś dluższego.... ale na to muszę troszkę poodkładać.... wiadomo...Póki co - trzeba wykorzystać to, co posiadam....Pozdrawiam.... myślę, że bedziemy w kontakcie ....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •