Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2015
    Miasto
    Dzierżoniów
    Posty
    37

    Domyślnie Jakie oświetlenie do pomieszczenia 5x5 m

    Witam wszystkich
    Mam pytanie jakie lampy i jakiego typu i rozmiaru modyfikatory kupić do pomieszczenia 5x5 m.
    Sprzęt ma służyć do portretów i troche produktowej.
    To co sobie umyśliłem to 3 Lampy Quantuum move 400 Ws i jedna 200 Ws
    Ponadto dwa softboxy 60x90 cm, Okta 120 cm, Beauty dish 70 cm i ewentualnie Stripy ale nie wiem jakiego rozmiaru.
    Co o tym myślą specjaliści? I czy doradzą i wytkną błędy
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    A tu cisza...

    Jak na mój gust do takiego pomieszczenia, to trochę za dużo tego światła - zarówno pod względem mocy, jak i ilości - 4 lampy z takimi modyfikatorami na 25 m2? Błyśniesz trzema 400Ws na minimalnej mocy i już będziesz miał jasno, jak w dzień - to 200Ws niczego Ci nie wypełni (bo pewnie z takim zamiarem pojawiła się na liście zakupów )
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2015
    Miasto
    Dzierżoniów
    Posty
    37

    Domyślnie

    Ano cisza ale chociaż jeden się zlitował
    Wiesz co jakoś po przeczytaniu wielu tematów na ten temat żyje w przeświadczeniu że im większa moc tym lepiej bo zapas się zawsze może przydać między innymi dlatego że nie muszę błyskać z pełną mocą a przyszłościowo mogę dorwać większe lokum i moc jak znalazł ale tak ja mówisz na małych przysłonach rzędu 2.8 mogę mieć problem bo najmniejsza moc może być za duża i co tu teraz zrobić dodam że do każdego modyfikatora będę używał też pewnie gridów a to tez światła zabiera a może dodatkowe dyfuzory w softboxach zamontować nie wiem bo niechciał bym kupować tylko 200Ws. CO do wypełnienia miała służyć też 400setka a 200setka na dopalenie tła tak sobie wymyśliłem ale już widzę że źle

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •