Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Kąty Wrocławskie
    Posty
    1

    Domyślnie wymiana baterii w F 301

    Witam, posiadam Nikona F301 wsrod kilku innych modeli, musze sie przyznac, ze musialem sie poddac jesli chodzi o wymiane baterii w tym pieknym aparacie. Prosze o wskazowke jak to zrobic.

  2. #2

    Domyślnie

    Odkręcasz od dołu śrubkę np monetą
    I wymieniasz 4 paluszki AAA

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  3. #3

    Domyślnie

    Podłączę się pod ten wątek z pytaniami:
    1. Jak się mocuje F-301 na statywie? Gwint na spodzie obudowy aparatu jest mocno przesunięty, nie znajduje się w osi obiektywu.
    2. Jakie oznaczenie ma w Nikonie wężyk spustowy pasujący do tego aparatu?
    3. Czy w tym aparacie jest możliwa multiekspozycja?
    Ostatnio edytowane przez eRJot ; 24-11-2008 o 17:20

  4. #4

    Domyślnie

    1. Tripod adapter AH-3.
    2. Nikon Remote Cord MC-12A.
    3. Chyba nie, ale nie jestem na 100% pewien.

  5. #5

    Domyślnie

    markB, dziękuję za pomoc. miałem jeszcze zapytać o podgląd GO ale już doczytałem, że w F-301 nie ma tej funkcji. jest za to podobno jakiś trik z niecałkowitym odkręcaniem obiektywu, który umożliwia manewry z przysłoną.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eRJot Zobacz posta
    markB, dziękuję za pomoc. miałem jeszcze zapytać o podgląd GO ale już doczytałem, że w F-301 nie ma tej funkcji. jest za to podobno jakiś trik z niecałkowitym odkręcaniem obiektywu, który umożliwia manewry z przysłoną.
    Każdego Nikona, który nie ma podglądu głębi ostrości można zmusić do przymknięcia przysłony do wartości roboczej (obiektywy z pierścieniem przysłony) poprzez odblokowanie obiektywu i przekręcenie go tak, jakby się chciało odpiąć od body, jednak bez jego odpinania. Sposób skuteczny, ale trzeba uważać by nie zgubić szkła.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •