Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Katana

  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie Katana

    Takie małe pytanko...
    Zastanawiamy się na prezentem dla kumpla. Wiemy, że zawsze podobała mu się broń - zwłaszcza japońska, niestety finanse nie zawsze pozwalają na rozwijanie pasji. Katany nadal nie posiada.
    Zdaję sobie sprawę z tego, że oryginalna japońska katana to koszt setek tysięcy złotych a może i miliona
    Ile jednak są warte te sklepowe, ostre do powiedzmy 1500 zł?
    Łamie się toto łatwo?Kruszy? Można tym ćwiczyć na matach czy co tam się do tego używa, albo np. obciąć głowę szefowi;p?
    Krótko mówiąc: warte to jest cokolwiek czy raczej kasa w błoto?
    Z góry mówię, że mnie ten temat nie interesuje i zgłębiać go nie zamierzam. Raczej chodziło by mi o wskazanie linkiem czegoś sprawdzonego, najlepiej przetestowanego przez zaznajomionego z tematem forumowicza.
    Jakiegoś modelu, sklepu czy fachowaca który zajmuje się wytwarzaniem w/w.

  2. #2

    Domyślnie

    np. obciąć głowę szefowi;p?
    Raczej chodziło by mi o wskazanie linkiem czegoś sprawdzonego, najlepiej przetestowanego przez zaznajomionego z tematem forumowicza.
    Hmm...
    d70s + N18-70 + N55-200

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie

    Bez łapania za słowka,
    szefa akurat mam super

  4. #4

    Domyślnie

    Nie przesadzajmy z ceną oryginalnej Taka ze stali przekładanej 11 razy, czyli mającej 2048 warstw kosztuje w okolicy 5k USD.
    http://www.budo-aoi.com/index.php?ma...roducts_id=546
    Mogę zapytać kumpla, jest specem od katan. Pisał pracę mgr z obróbki cieplej stali właśnie na te miecze. Z tego co mówił, w Polsce są w sumie 3 osoby, które zgłębiły temat.
    Obawiam się, że za 1500zł kupisz fajnie wyglądający miecz, ale odbiegający jakością stali, więc nie próbowałbym go wytrzymałościowo

    Jak angielski nie straszny, to polecam dokument. Strasznie ciekawy
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    w Polsce są w sumie 3 osoby, które zgłębiły temat.
    Zastanawiam się, czy mój znajomy, Piotr Wilk z Lublina, jest przypadkiem jedną z tych osób....
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Jak angielski nie straszny, to polecam dokument. Strasznie ciekawy
    rowniez polecam znakomity film. skoda ze np o polskiej szabli takiego nikt nie zrobil
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  7. #7

    Domyślnie

    Piękna stal - jednak wolę naszą batorówkę


    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    rowniez polecam znakomity film. skoda ze np o polskiej szabli takiego nikt nie zrobil
    Można poczytać
    Kiedyś czytałem ciekawy artykuł - jak znajdę to podeślę.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Kiedyś czytałem ciekawy artykuł - jak znajdę to podeślę.
    podejrzewam ze czytalem ale podeslij bedzie ku pamieci ..
    ogolnie mnie jako patriote mierzi (choc to troche za mocne slowo) zachwyt nad katana - ktora owszem jest niesamowitym mieczem - przy jednoczesnej ignorancji wobec tak wspanialych konstrukcji jak szabla kawaleryjska. ot stare powiedzenie cudze chwalicie swego nie znacie jest wiecznie zywe
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #9

    Domyślnie

    Niestety znaleźć nie mogę :/ Jak znajdę to podeślę.
    Katana jest trudna do opanowania - potrzebuje do tego dwóch rąk. Trudno operować czymś takim jedną ręką - chyba, że proste i szybkie cięcia bez żadnych wygibasów. Batorówka wg mnie jest idealna - i obronisz się tym i szybko kogoś o głowę skróci i w dodatku b. łatwo bo do tępych ostrzy ona nie należała.

    Trochę OT robimy...
    Może by założył temat odnośnie broni białej? Może ogólnie nawet o broni? Pisałoby się na różne tematy, spstrzeżenia, doświadczenie? Hmm?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #10

    Domyślnie

    Kiedyś na którymś Discovery, czy NG widziałem program, w którym porównywali katanę i batorówkę. Nasza szabla kawaleryjska zdeklasowała katanę w wielu kategoriach. Program był produkcji unitetstatejskiej. Prowadzi go taki duży ziom, to jakiś były specek jest chyba. I program niby komercyjny, bardziej popularny, niż naukowy, ale obalili mit katany. A brali tam udział ludzie, którzy zajmują się bronią białą na co dzień. Fajnie się to oglądało.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •